Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is még tovább fog...

Szerintetek is még tovább fog csökkenni a születések száma Orbán 7 pontja miatt?

Figyelt kérdés
Megint csak a gazdagoknak kedvezett, hogy még tovább növelhessék az ingatlanárakat és még nehezebben jussanak saját lakáshoz a fiatalok, még rosszabb feltételek mellett és még több hitel árán. Eddig is fogyott a lakosság, de most ezek után szerintetek még tovább fog? Még kevesebben fognak gyereket vállalni?
2019. febr. 10. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Átlagos magyar = átlagfizetés -> ezért nincs lakás -> ezért nincs partner -> ezért nincs gyerek.

Erre gondolsz?

2019. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Természetesen tovább fog fogyni, csakhogy ez nem orbánék miatt van, hanem egy nyolcvanas évek óta létező trend.


Nem látom, hogy miért a gazdagoknak való kedvezés a kedvezményes hitel meg a csok. Valójában ezt a gyermektelen emberek és házaspárok szívják meg (mint pl én), a gyermekes házaspároknak jó.

2019. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"gyermekes házaspároknak jó"

Úgy értem azoknak akiknek lehet gyerekük és szeretnének is.

2019. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miskolcon lakom, itt a gazdag negyedbe olyan is építkezik 200-300nm-es alappal, ahol a feleség nagy babakocsival jön ki szétnézni, mellette a pár éves gyerekkel, már rajtuk is drága ruha van, 8-10 milliós Volvo van a nőnek, a férj meg egy Mercit használ, ilyen anyagiak mellé én is nyugodtan mernék családot alapítani, de 180e nettóra nem.


Aki gazdag az mindenhol jól él, aki meg szegény annak helyezkedni kell, és talán felzárkózhat valamennyire.

2019. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Mi egy fiatal pár vagyunk a barátommal, most tervezünk összeházasodni. Nagyon szerettünk volna gyereket de sajnos ketten annyit sem keresünk hogy eltartsuk magunkat, így a gyerek szóba sem jöhetett. Viszont ahogy meghallgattam Orbán Viktor Miniszterelnök Úr beszédét, rögtön a telefonért nyúltam hogy elújságoljam a páromnak. Sajnos Ő jelenleg is dolgozik vasárnap este, különben nem tudnánk kijönni a hónap végére. De Orbán Úr új családtámogatásának köszönhetően rögtön tudtam, hogy nem kell feladnunk közös álmunkat a párommal, a gyereket, hiszen Orbán Úr áldásos munkájának köszönhetően megteremtette ezt a kedvező lehetőséget nekünk, amivel mi természetesen élni is fogunk. Így a jövőben 4 gyermeket tervezünk! Alig várom már, olyan izgatott vagyok! Nem is tudom hogy köszönjem meg Orbán Viktor Miniszterelnök Úrnak ezt! Eddig úgy döntöttünk, hogy bár nagyon szerettünk volna, de anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé azt hogy adományt küldünk a Miniszterelnök Úrnak a levélben kapott csekkel, de ezek után ez a minimum! Így a legkevesebb amit tehetünk hogy egy tisztességes összeget adományozunk a Miniszterelnök Úrnak hálánk jeléül! Egy jövőbeli boldog nagy család nevében köszönjük szépen Orbán Viktor Miniszterelnök Úrnak áldásos munkáját! Csak a FIDESZ mindörökké!<3
2019. febr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Irony is on.
2019. febr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fideszes csAjt sose dugnek meg. Az orsos penzeert sem
2019. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eddig sem csökkent a születések száma. KSH-ról kikerestem neked, melyik kormány alatt mennyit változott az évenkénti születésszám.


1990-1994 (Antall-kormány): 126 ezerről 116 ezerre (-10 000)

1994-1998 (Horn-kormány): 116 ezerről 97 ezerre (-9 000)

1998-2002 (Orbán-kormány): 97 ezer, stagnált (-500)

2002-2006 (Medgyessy-kormány): 97 ezerről 100 ezerre (+3 000)

2006-2010 (Gyurcsány-kormány): 100 ezerről 90 ezerre (-10 000)

2010-2014 (Orbán-kormány): 90 ezerről 91,5 ezerre (+1 500)

2014-2017* (Orbán-kormány): 91,5 ezer, stagnált


*a 2018-as adat még nincs meg.



Az eddigi legkevesebb gyerek 2011-ben született. Azóta eltelt 7 évben ilyen alacsony érték nem volt.


Ezer lakosra jutó újszülöttek száma 2010-ben 9,0; 2014-ben 9,3; 2017-ben 9,4.


Van még kérdés?


[link]

2019. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!