Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lévai Anikó miért mentesülne...

Lévai Anikó miért mentesülne az SZJA fizetés alól?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy ez igazságtalan így. Már neki a kisebbik gyereke is 16 év körül van. Ezt pedig most hoznák be. Akárhogy is nézzük, a most született gyerekek egy más korosztály.

Még ha lenne 5 gyereke és most születne megegy úgy oké de így. Na meg már majdnem mind nagykorú is.



2019. febr. 11. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Mert orbánnak a felesége.
2019. febr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Ha visszamenőlegesen is érvényes a 4-nél több gyereket szülő és felnevelő, aktívkorú nőkre, akkor nem csak Lévai Anikó fog részesülni benne, hanem mindenki, aki ennek a kitételnek megfelel.

Ha viszont nem érvénes, akkor Lévai Anikó sem lesz érintett, ahogy az összes többi sem, tehát felesleges ráizgulni a témára!

2019. febr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem az egész ötlet rossz, ahogy van.

Azért a gyerekeknél nem a létszám a meghatározó, hanem, hogy milyen családban nő fel az a gyerek, minden szempontból, nemcsak anyagilag, de érzelmileg, értelmileg.

És aki pl. nem tud ennyi gyereket szülni egészségi okok miatt? Az lesz a szar anya? Meg az fizesse mások eltartását?

Kicsit már most is kezd olyanba átcsapni a közmegítélés, hogy ha egy nő még nem szült, akkor az milyen gáz.

A fiatalokat kéne támogatni az életkezdésben, függetlenül attól, hogy van-e már gyerekük vagy nincs. Nem attól lesz valaki jó ember, hogy hány gyereket vállal.

2019. febr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

#3

"Nem attól lesz valaki jó ember, hogy hány gyereket vállal."

Nem is a minősítés a cél, te valamit nagyon félreértettél, hanem a 4+ gyereket bevállaló anyák, családok anyagi segítsége.

És mivel itt kizárólag a dolgozó nőkről van szó, nem fogsz se te, sem az ország belerokkanni a támogatásukba, mert kevesen tudnak ennyi gyerek mellett eljárni dolgozni.

De ha mégis, akkor sem kiugró a számuk.

2019. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
4: Attól, hogy nem a minősítés a cél, még van ilyen hatása is.
2019. febr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

#5

A fenéket van! Az emberek legfeljebb csodálkoznak, elismerik a teljesítményt, de jobb embernek ettől még senkit nem tartanak.

2019. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Azért, mert eleve elhibázott koncepció. Ahol a szülőknek havi bevétele több millió forint, ott teljesen az szja alóli mentesség. Mi értelme? Nem 2 millió lesz a havi bevétel, hanem 2 millió 300 ezer? Annak sincs értelme, hogy a már nagykorú gyerekek után is jár.
2019. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Mi a franc agybajotok van nektek, hogy mindenbe bele tudtok kötni?

Próbáljátok meg nem mindenben Orbán ellen meghatározni magatokat, rögtön kevésbé lesztek frusztráltak!

Ha ez ellenzéki javaslat lett volna, most úsznátok a nyálban a gyönyörtől.

De nem kell irigykedni, mindenkinek adott a lehetőség, hogy beáldozza az életét a nagy családért! Aki nem tud szülni, az fogadhat örökbe, az elbírálás ugyanaz! ... ja, vagy azt már nem!

2019. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

8: Szerintem te vagy frusztrált. :D És miért gondolod, hogy én pl. ellenzéki vagyok?

Nekem ez a döntés nem tetszik, akárki is találta ki. És miért ne mondhatnám el? Normálisan tettem, nem szidtam senkit.

Nálam sose működött, hogy egy pártnak, kormánynak minden döntése tetszik, mindennel egyetértek, vagy akár fordítva, hogy bármit is csinál, az rossz.

2019. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

#8

Nyugi öreg, nehogy szívrohamot kapj a gép előtt, mert valaki kritizálni merte nagyvezíred döntését. Gondolom még nem elég fényes.

Viszont ha bárki megmagyarázza, hogy olyan szülőket miért kell anyagilag támogatni, ráadásul százalékos alapon, akik jövedelmi havi több millió forint, akkor... nem tudom mit csinálok. Vagy olyan szülőket, akik már nem nevelik gyereküket.

2019. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!