Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldön élő magyarok! Minek...

Külföldön élő magyarok! Minek kellene változnia, hogy hazajöjjetek? Vagy Ti min változtatnátok, ha arról lenne szó, hogy hazagyertek?

Figyelt kérdés
Nem, nem provokáció, csak tényleg kíváncsi vagyok a gondolatokra, hogy sok társam mit gondol erről eme témában
2019. febr. 12. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Ahhoz itt legalább 50 év kéne itt, hogy komoly változás menjen végbe. Most éppen a 1950-s éveket vettük célba.
2019. febr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

-Alacsony áfa

-500.000 forintos nettó minimálbér

-250 forintos kilós kenyér

-Nyugdíj

-Jó közhangulat


Nem olyan hatalmas elvárások ezek de mégis a legtöbben ennek reményében mennek ki és ha ez kint így meg is van, akkor bizony maradnak.

2019. febr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2000 euros havi bér villanyszerelőként.
2019. febr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Annyit szeretnék, hogy ne legyenek bunkók és önimádók az emberek, legyenek kulturáltabbak. Abból már jönne minden más is, de a magyar mentalitás ezt egyszerűen nem teszi lehetővé, mert a magyar emberek lenézik, ha valaki udvarias és civilizált.
2019. febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kormányváltás, demokráciában szeretnék élni.
2019. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Számos pont van és a többség nem pénzfüggő:


Az egyik ami nagyon zavar az az emberek gondolkodása:

-én nem teszek semmit (tanulok idegennyelvet, tanulok tovább, költözök másik városba stb.), de azért jár nekem minden

-általános kedvesség (sajnos a legtöbb boltban, hivatalban stb. úgy beszélnek az emberrel mintha...)

-ne nézzennek le embereket csak azért, mert: szakmunkás, tanár, vidéki, pesti, gazdag, szegény, külföldi, más vallású, már bőrszínű, meleg stb.

-kevesebb konteohívő (soros, laposföld, chamtrail stb.)

-minőség és termelékenységorientáltság

-értelmes szabályok és azok követése az állandó kiskapuk helyett


És igazából ha mindez meglenne, akkor az anyagiak is megoldódnának.

2019. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi pénzért nem mennék vissza. Nem azért jöttem el Tahótópiából, hogy visszamenjek.
2019. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a társadalmon az egymáshoz való hozzáállás, bizalom a másik irány.
2019. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Orbánnak elpusztulni és 800 ezer forintos nettó bér.
2019. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%

Aki nem akar hazamenni, az talál ürügyet, hogy miért nem. És persze külföldre csupa szuper ember KELL hogy menjen, aki nem kapta meg ami dukál neki.

Inkább idegen földön hat, alkot, gyarapít, lemond a nevéről, csak tele legyen a zsebe. És észre sem veszi, hogy a lelke ürül ki szépen lassan.

2019. febr. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!