Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor szüntetheti meg a...

Mikor szüntetheti meg a kormány a postákat?

Figyelt kérdés

Semmi szükség rá. Csekket lehet online is be lehet fizetni.

A leveleket is lehetne már küldeni online, így még nem is lenne sok papír.

Csomagküldő szolgálatok olcsóbbak mint a posta.

Max maradna posta minimális létszámmal ügyfélszolgálatnak, és ha valakinek pénzt kell kifizetni. Bár ezt is lehetne már online. Sok nyugger számlára kapja a nyugdíjat.



2019. febr. 13. 20:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Jó ötlet, a postának a fő profilja, ami miatt annak idején létrejött, a levélszállítás, illetve csomagszállítás működik a legrosszabb hatékonysággal. Eltűnnek, késnek a csomagok, drága a szolgáltatás. Aki a postán akarja átvenni az ajánlott levelét, annak a sok csekkek miatt sorba álló nyugdíjasra kell várnia rengeteget. Úgy meg kéne szüntetni a hagyományos csekkes befizetést ahogy van. Menjenek a bankokba a nyugdíjasok csekket befizetni, a bankok szinte mindig üresek hétköznap munkaidőben.
2019. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
27%

Sok nyugger meg nem és már ebben a korban nem is akarják megtanulni a számítógép használatát.

Majd ha lesz generációváltás, akkor biztosan lesz leépítés.

2019. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%
Pont ma voltam postán átvenni egy csomagot, előttem a vénasszony legalább 10 percet szerencsétlenkedett. A nyuggereknek még a jelenlegi faék egyszerű hagyományos posta is kihívás, mi lenne az online-al? Majd ha végre kipusztulnak akkor talán. De nagyon jó lenne mert rohadt sok papír megy így kárba teljesen feleslegesen. Minek találtuk fel akkor az internetet ha így is szemetelünk?
2019. febr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
41%

Engem nem érdekel, hogy mi nem megy a nyugdíjasoknak. Van egy fejlődésre és önképzésre képtelen, Kádár-korszakhoz szokott réteg, ne mi igazodjunk hozzájuk, hanem ők igazodjanak hozzánk. Egyébként nem minden nyugdíjas nem ért a számítógéphez és a bonyolultabb ügyintézésekhez. Nekem nem az összes nyugdíjassal, hanem az ostoba rétegükkel van a bajom.

Rá kéne kényszeríteni őket a csoportos beszedésre, lenne 0 forintos éves díjjal rendelkező államilag támogatott bankszámla a 70 év feletti magyar állampolgároknak és meg lenne oldva a probléma. Még egyszer leírom, hétköznap munkaidőben a legtöbb bankfiók szinte üres, senkit se zavarnának ha ott szenvednének néha. De a postán nincs helyük és nagyon útban vannak a sárga csekkekkel, az biztos.

2019. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
#3! " Minek találtuk fel akkor az internetet ....." Melyik feltalálojához (kidolgozojához) Van szerencsénk itt a GYK-n?
2019. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
Neumann vagyok jónapot kívánok!
2019. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

Valóban semmi szükség rá...végülis több ezer embernek ad munkát. Szüntessük csak meg, kit érdekel...Valamint egyáltalán nem csak levél-csekk-csomagfeladás a posta feladata, hiába ez a főprofilja.

De egyébként te már most is csinálhatsz mindent posta nélkül, nem kell használnod a szolgáltatásukat.

2019. febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező és #1,#2,#3 #4

Nem az a baj hogy korlátoltak, sötétek, alpáriak és bunkók vagytok, mert sok hozzátok hasonló van. Hanem hogy még csak eszetekbe sem jut olyan apróság, hogy utána nézzetek a valóságnak, csak mert sorba kellett álnotok valamiért és nem tetszett.

A Posta egy cég, ami olyan szolgáltatásokat végez, amit az emberek, cégek, hivatalok, szolgáltatók igénybe vesznek és kifizetnek.

Ha majd nem lesz aki igénybe vegye azt a szolgáltatást - vagyis senki nem fizet érte, akkor megszűnik, mint a távirat vagy a levelező lap.

Gondolom meglepődnétek ha megszüntetnék a netet mert a nyugdíjasok kijelentenék, hogy semmi szükség az internetre, hiszen nélküle is prímán lehet boldogulni és őket nem érdekli, hogy egyesek nem képesek levelet írni vagy elmenni a boltba bevásárolni. Hogy az internet jelentéktelen és semmi értelme, hiszen ők nem is használják. Mert a dumátok kb ilyen baromság volt.

2019. febr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Én valószínűleg hülye vagyok, mert amit a vaterán árusítok azt a postán adom fel.

Amit az ebay-en rendelek a postás hozza ki.

Vagy a postán veszem át, ha csak értesítést hagyott.


De van rajtam kívül is egy csomó hülye, aki küldeményt küld vagy vesz át a postán.

2019. febr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A posta ha megszűnne ki lehetne váltani számos futarceggel. Eleve egy csomagfeladas is 1000 Ft átlagban. Ha a levél atkerulne hozzájuk, akkor ők is tudnak olcsón adni. Egyébként nem mondtam elsőre a 100%os megszuntetest hanem egy elosztó lenne minden városban meg, de amúgy semmi szükség a postára a XXI.szazadban.

Az meg h munkát ad kit érdekel. Az adófizetők tartják el a sok elkenyelmesedett lassú olykor magára semmit sem adó személyeket. Az ilyenek a versenyszférában rögtön elbuknanak.

A másik meg h próbálják tulmalni az emberekre a buta nyugdijbiztositasaikat meg lakasbiztositast stb. Ezzel feltartjak a sort, amúgy is lassúak így egy normál esetben két perces úgy könnyen 10 percesse válik.

Munkaerőhiány van, úgyis találnának munkát.

Csekkeket nem csak neten lehet de csoportos megbízással, átutalással, bankban befizetéssel stb.

Őszintén a csomagkuldest ki használja? Magánszemélynek olcsóbb általában mindig valamelyik futarceg és még helybe is jönnek érte legtöbb esetben. Versenyképtelen a posta, az állam önti bele a pénzt.

2019. febr. 13. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!