Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz Magyarországon...

Mikor lesz Magyarországon cseh életszínvonal?

Figyelt kérdés

Ott az árak kb 10%-kal magasabbak mint itt, de az átlagfizetés 30%-kal magasabb. Prága gyönyörű, tiszta és fejlett. Az autók átlagéletkora nem 13 év, csak 8. A lakosság csak 12%-a szegény, szemben az itteni 25%-kal. Magasabb a termékenységi rátájuk is. Többet járnak színházba, moziba. Többeknek futja nyaralásra stb.

A vásárló erő paritáson számolt egy főte jutó GDP-jük 40.000 dollár, itthon 34.000, a nyugati átlag 50.000 környékén van vagyis hamarosan beérik a nyugatot.


2019. febr. 13. 23:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy beérik a nyugatot a kérdésre meg nem lehet válaszolni.
2019. febr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Nos mi számos dolog miatt nem bírunk olyan tempóban fejlődni. Ez nem pont a Fidesz hibája de mi is gyorsan fejlődünk. Igaz a GDP-ből más látszik de az nem minden esetben tükrözi a társadalmi jót ha nő a GDP. Románia például jobb lenne Magyarországnál? Ugyanmar menyetek oda lakni és nézzétek meg jobb e... Így kell mérlegelni a többi országgal is. Egyébként a vásárló erő vagyis az AIC pont nem változott évek óta. Csak Románi előzött meg de nem lesz hosszú életű. Külföldi szervezetek szerint például az OECD szerint, ami Magyarországon kívül még számos más európai országgal foglalkozik, a magyar gazdaság még sosem volt ilyen jó szinten. És ki vagyok én hogy pont egy ilyen szervezettel vitatkozzak? Maga Magyarország nem veheti fel a versenyt Csehországgal de fejlődhet gyors tempóban.
2019. febr. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Pontozatok csak le még jobban pont le sz@rom! Prolik...
2019. febr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Hogy mikor érjük utol azt a színvonalat? Pont annyi idő kell hozzá, mint amennyire Orbán miniszterelnök úr azt hiszi, hogy az osztrákokat érjük utol. Vagyis 2030. Szerintem 10 év alatt ezzel a csigatempóval reális az utolérésük.

Bár nem lehet tudni, mert 10-15 éve elnevette volna magát még egy mai kormánypárti szavazó is, hogy 2019-re alulról szagoljuk a horvát minimálbért, a románnal meg fej-fej mellett haladunk, Szlovákia meg már csak célként merül fel.

Innen Békés megyéből járnak át a románokhoz gyárakba dolgozni, mert még ott is jobb a fizetés... Hoznak-visznek busszal, havi 170 ezer. Míg csabán 130-140 ezret kapsz ugyanazért a munkáért...

De a nyári szlovák szezonmeló is elég népszerű erre, kecsegtető az a 900-1000 eurós bér 1 hónapra címerezés féle munkákért.


2050-re elérhetjük a mai osztrák színvonalat. Mégegyszer ki szeretném emelni, hogy a MAI (színvonalat). Az, hogy addigra ők hol tartanak majd, vagy hogy mennyire aránytalanodik el a termékek ára a fizetéshez képest itthon, az kérdéses. Egy biztos, ha ez az ország egyszer jómódú lesz, az már nem a mi generációnknak lesz jó, hanem a következőnek.

Kivéve ha megismételjük az elmúlt 20 (de méginkább a mégpusztítóbb 10) évet, mert akkor 2 generáció.*

Az utóbbi 10 éve pont elég volt, hogy a régióban lecsússzunk, vagyis inkább megálljunk a növekedéssel a többiekhez képest.

2019. febr. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

#2 Ezt a mesét az M1-en, TV2-őn vagy az Echo tévében nézted?:)

Szeretem az olyan meséket, ahol megmagyarázzák, hogy jól él mindenki, mert ők azt mondták.

2019. febr. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
[link] Ha szerinted tanácsos veszekedni az Európai Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezettel akkor értelmes lehetsz!
2019. febr. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem már elég csehül áll az életszínvonalunk.
2019. febr. 14. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Bocsi 6-os de én az OECD jelentésből csak annyit látok, hogy egyre nagyobb a gap a 2 ország között és Szlovákiához sem zárkozunk fel. Ráadásul a lengyelek is beelőztek minket
2019. febr. 14. 08:31
 9/15 anonim ***** válasza:
És mikor lesz Csehországban svájci életszínvonal?? Szerintem érted, hogy miért kérdezem, mert a te kérésed pont ugyanilyen!
2019. febr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Most van.
2019. febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!