Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen EU-s pénzek voltak,...

Milyen EU-s pénzek voltak, amitől annyira várták a gazdaság beindítását?

Figyelt kérdés
Állandóan szajkózzák ezt a támogatást, közben meg a java játszóterekre meg ilyen hülyeségekre ment el és másra nem is lehetett felhasználni.
2019. febr. 16. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A gazdaság beindulását akkor segítenék az EU-s pénzek, ha egyrészt értelmes dolgokra költenék, másrészt nem nyúlnák le. Például a terek, utcák műkövezése biztos nem indítja be a gazdaságot, nem teremt értéket, de aki ilyeneket állít elő, annak irdatlan bevételt hoz a rengeteg megrendelés.
2019. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
EU-s támogatásokból fejlődik az ország. Sehol sem lennénk azok nélkül.
2019. febr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

"és másra nem is lehetett felhasználni."


Hát ha erre kérték, akkor valóban nem.

2019. febr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Az összes. De ellopták a fideszes elvtársak, és f45zságokra költötték.
2019. febr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az EU pénzügyi ciklusai 7 évesek és ezen ciklusra határozzák meg az országoknak járó kereteket és azt is, hogy ezeket milyen célokra, milyen arányokban használhatják fel. Valójában sok különböző cél van ami egyformán fontos, esélyegyenlőség éppen úgy, mint az élelmiszerbiztonság, a határellenőrzés vagy éppen a közterek felújítása.

A csatlakozáskor az mszp-szdsz kormány nem érvelt megfelelően - ez csak utólag derült ki hogy hibás volt - és een célok arányai nem voltak számunkra hasznosak. Sokkal többet lehetett költeni látszatra, mint gazdaságfejlesztésre hosszú távú hasznot hozva. Mert a látszat beruházások is jók és fontosak, hiszen abból is munkahely van, áruvásárlás, forgalom és szebb, élhetőbb lesz tőle a környezetünk. A csatornázás nem kevésbé fontos feladata mint egy új termelőüzem létrejöttéhez fűződő beruházás.

A baj nem ezzel volt valójában, mert 2004-től ezek is hozhattak volna elég fejlődést az országnak. Csak NEM hoztak, mert NEM történtek meg annyi pénzért amennyiért lehetett volna. Egyszerűen minimális volt a pályáztatás, kevés volt a befolyó eu-s támogatás, ha jól emlékszem akkor 2010 előtt alig 30%-t pályázták meg a kereteknek. Nem a lehetőséggel volt tehát baj, hanem azzal, hogy nem éltek vel.

Mintha egy terített asztalt kínálnának fel hogy lakjanak jól a gyerekek, amin jobbára sütik meg rágcsák vannak, hús és gyümölcs kevesebb. Ettől még jó lehetne a gyerekeknek, bár kevésbé egészséges. Csakhogy nem engedték oda a gyerekeket, hogy meg tudják enni ami az asztalon ki van rakva. Nem tökéletes a kínálat, de nem ez vele a baj, hanem hogy nem ették meg.

A második ciklusra 2014-től már volt lehetőség a kereteket is módosítani és a célokra nagyobb összeget elérni - okulva a korábbiakból. Nem hiszem hogy a fidesz jobban csinálta volna a korábbi ciklus megállapodását, hiszen nem volt ismeretünk arról hogy mi lenne jó nekünk valójában, csak nem ilyen gyéren használták volna fel. Hiszen 2010 után fel is tudták pörgetni és a lehető legtöbbet le is hívták még abból a ciklusbeli keretből is.

Ha körbe nézel az országban, akkor szinte minden jelentős és nagy beruházásnál (út, kórház, csatornázás, metró stb.) megtalálod a táblát vagy feliratot, hogy uniós támogatással létesült, újult meg. Azonban azt is mellé kell tenni, hogy ez nem ingyenpénz, nem ajándék, mi is befizetünk abba a közös kasszába ahonnan jött. Mint amikor kapsz valami kedvezményt az államtól pl. fűtés korszerűsítésre. Attól, hogy kaptad azt a pénzt, még te is rendesen fizettél adót ahhoz, hogy legyen miből adni. Nem ingyen pénz volt, csak a közösség a kis befizetéseket összerakta és olyan célokra összpontosította ami egészében a közösségek is fontos.

2019. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az EU-s pénzek felhasználásáról nagy vonalakban a tagállamok döntenek. Az, hogy stadiont, kórházat, kisvasutat, valódi gazdaságélénkítő programokat, vagy elios lámpák beszerzését támogatják az az ő szuverén döntésük, amíg az EU-s jogot nem sértik.
2019. febr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kamu.

Pályázatok vannak, aztán ennyi.

2019. febr. 17. 10:31
 8/11 anonim ***** válasza:
A pályázatokat nem az EU írja ki, hanem a magyar kormány. Sőt a bírálás is a magyar kormány felelőssége.
2019. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze persze.
2019. febr. 17. 11:33
 10/11 anonim ***** válasza:

#8

Ebben igazad van. Azonban szabadon dönthettt a magyar kormány, mert cimkézettek a pénzek.

Ha adtak pl. 1000 milliót, akkor meg volt mellé szabva hogy abból 120 milliót ilyen célokra, 304 milliót amolyanokra kell költeni. Ezen belül a pályázati rendszer feltételeiben kellett betartani az előírásokat és az utólagos ellenőrzésnek kellett megfelelni, hogy a pályázat valóban megfelelt a keret feltételeinek és szabályos volt-e az elfogadása, teljesítése.

Ezért fogadnak be most több pályázatot a keretekhez képest, mert biztosan lesz közülük olyan, ami nem felel meg utólag az eu döntnökeinek és azok akkor maradnak magyar adóból támogatottak.

2019. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!