Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan 40 év alatti...

Van itt olyan 40 év alatti házas nő, aki felveszi majd a 10 millió ft kamatmentes hitelt?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom csak érdekel,hogy ki az aki ilyen lutriba belevág.A csokkal is az a bajom,hogy egyszerűen parasztvakításnak tartom.Magyarán leginkább az jár jól vele akinek alapból is van pénze.


Emellett megmondom őszintén én attól tartok leginkább,hogy nagyon sokan belefognak ebbe bukni, ugyanúgy mint a svájci frank alapú devizahitelekbe.


Mert mi van,ha x időn belül nem tudod teljesíteni az előírt "gyerekszámot",mert bármi előfordulhat emberek vagyunk nem pedig "tenyészbikák".

Akkor nem,hogy csak vissza kell fizetned, hanem kamatostul kell visszafizetned a felvett hitelt.


Ami még bosszantóbb,hogy még inkább feljebb fognak menni az ingatlan árak.


Érdekelne másnak is a véleménye.



2019. febr. 19. 08:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Igen, mi tervezzük felvenni, hitelkiváltásra fordítanánk. Csok + 10 millió nem jó, mert van már ingatlan, de ezzel élni szeretnénk. Kb 80-100ezer forintot tudnánk havonta spórolni.


"Emellett megmondom őszintén én attól tartok leginkább,hogy nagyon sokan belefognak ebbe bukni, ugyanúgy mint a svájci frank alapú devizahitelekbe."

Mire gondolsz, mi lehet a "belebukás" oka?


"Mert mi van,ha x időn belül nem tudod teljesíteni az előírt "gyerekszámot",mert bármi előfordulhat emberek vagyunk nem pedig "tenyészbikák"."

Öt éven belül "kell" egy gyerkőc, hogy kamatmentes hitel maradjon. Ha nem születik meg akkor vissza kell fizetni, hisz ez egy hitel.


"Ami még bosszantóbb,hogy még inkább feljebb fognak menni az ingatlan árak."

Ez minket nem érint negatívan.

2019. febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Sokakat meg negatívan érint..
2019. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jön össze a gyerek, akkor vinni kell róla papírt és elengedik.

Nyilván nem elég annyit, hogy kétszer rápróbáltatok, de a lényeg, hogy nem kell visszafizetni.

2019. febr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Mi is fel fogjuk fenni, ha olyanok lesznek a feltételei. Használt lakást szeretnénk venni, 1 gyerkőc már megvan, még egyet tervezünk.

Mivel kamatmentes lesz a hitel, havi 50 ezres fix törlesztővel, ennél jobb konstrukciót a világon nem találsz. Éves szinten 20-30 ezerrel nő átlagosan a fizetésem, a hitel törlesztője viszont marad, igaz 20 évig, de őszintén, mi lesz 10 év múlva egy 50 ezres törlesztő? Semmi.


Mi 2 gyermeket tervezünk, nem szülünk pénzért se többet se kevesebbet. Amit kell, azt mindent nagyon szívesen visszafizetünk, nem az államtól várjuk el, hogy eltartson. Nem értünk egyet ezzel a rengeteg ingyenpénzzel, de csak ezért nem szivatjuk meg magunkat azzal, hogy nem használjuk ki azt, amit mindenki más igen.


Azt nem tudom, hogyan lehetne belebukni. Lesz hitelbírálat, nézik a jövedelmet. Annyit veszünk fel, illetve annyit adnak, amennyit kamatostul is vissza tudunk fizetni. Persze biztos lesznek felelőtlenebbek, akik valahogy túlvállalják magukat, de ez nem hasonlítható a devizahitel árfolyamkockázatához és a törlesztők elszállásához.

2019. febr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha 5 éven belül nem születik meg az első gyermek akkor piaci kamatozásúvá válik a hitel.Akkor jönnének a gondok,mert visszamenőlegesen is.
2019. febr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

"Akkor jönnének a gondok,mert visszamenőlegesen is."


Ez sima hitelnél is így van.

Sőt, ha nem mész be a munkahelyedre, akkor valszeg abból is gondok lesznek.

Sőt, képzeld, ha a valamit vállalsz szerződésben(legyen az bármi), és nem teljesíted, akkor abból is gond lesz nagy valószínűséggel.

Hogy mik vannak?!

2019. febr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Naná, hogy felvesszük, mielőtt még meggondolják magukat!:)

Gyerekeket mindentől függetlenül tervezünk, ez az összeg hatalmas segítség az induláshoz. Ha meg nem lesz gyerek (de miért ne lenne?) akkor ki lesz fizetve 20 év alatt havi 50-el és nem albérletbe nyomjuk a pénzt.


"Emellett megmondom őszintén én attól tartok leginkább,hogy nagyon sokan belefognak ebbe bukni, ugyanúgy mint a svájci frank alapú devizahitelekbe."

Ez nettó baromság!

Abba is az árfolyamkockázat miatt lehetett belebukni, itt az nincs.

Egyébként nem kötelező felvenni, ha nem akarod, ne vegyed!

2019. febr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 mindentudó99 ***** válasza:
71%
Képzelem milyen szörnyű lehet a kérdezőnek hogy nem mindenki az álltala elvárt választ írja. Ha pl nem hármat csak kettőt vállasz is elengedik a 10 milla harmadát azthiszem. Ha úgyis kettőt tervez valaki bolond lenne nem kihasználni.
2019. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

5-ös:

"Ha 5 éven belül nem születik meg az első gyermek akkor piaci kamatozásúvá válik a hitel" - ha esetleg így lesz, akkor vissza tudják kamatostul fizetni. Tudod te mennyibe kerül egy gyerkőc? Csak a dokira, vitaminokra, vasra, magnéziumra, a szülésre elment 250.000.

Babakocsi, kiságy, szobafestés, ruhák, pelenka, felszerelés és a végtelenségig sorolhatnám alsó hangon fél millió. És ez csak a kezdő csomag.


Ha valakinél az a szomorú helyzet áll elő, hogy nem jön a baba, akkor egy 10 milliós hitel kamata nem olyan hatalmas gond.

2019. febr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Én nem, szerintem túl kockazatos. Nem látja az ember a jövőt, bármi történhet abban az 5 évben, ami miatt nem születik meg a gyerek. Az az 50 ezres törlesztő felugorhat 120-ra is.

Én amúgy sem szeretném ekkora hitellel kezdeni az életem, főleg, hogy gyerek témában onnantól kezdve a pénz is játszik. Én nem tartom ezt jónak, de mindenki maga tudja. Aki ki tudja használni, annak őszintén örülök.

Amúgy még sok részlet van szerintem, amit nem tudunk róla.

2019. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!