Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Analfabéta embereket miért...

Analfabéta embereket miért engednek szavazni?

Figyelt kérdés

Őszintén egy olyan ember aki írni-olvasni nem tud normálisan, az mennyire látja át a politikai helyzetet Eleve hogy lehet azt megengedni hogy ilyen emberek döntsenek egy ország sorsáról?


Miért nem kötik minimum egy érettségihez a szavazati jogot?



2019. febr. 19. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Érettségizettek között is nagyon sok a bolond.
2019. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Én vezettem rehabilitációs munkahelyet, ahol 46 cigány nő dolgozott és egy volt köztük analfabéta.

Értelmesebb és szélesebb látókörű volt, mint az itteni gyakorisok nagy %-a, mivel szeme és füle volt és rengeteg természetes esze.

2019. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

#1

Az lehet, de biztos vagyok benne, hogy kevesebb.

2019. febr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon sok embert ismerek akiknek nincs érettségije, de okosabb mint egy diplomás. Ismerek érettségivel rendelkező embereket akik annyira ostobák, hogy csodálkozom, hogy egyáltalán írni-olvasni tud.

Nem az iskolavégzettségtől lesz valaki értelmes ember.

2019. febr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Az életet, a politikai helyzetet ismerheti, átláthatja egy analfabéta is, sőt. Nekem inkább azzal van bajom, hogy nem tudják, hova kell tenni a szavazólapon a jelölést, ha segít nekik valaki, a csalások melegágya. Szavazhassanak, de ellenőrzött módon.
2019. febr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
A legtöbb ember, még a szakemberek sem látják át a politikai helyzetet belsős infók nélkül.
2019. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Többdiplomás emberek, politológusok, közgazdászok megeszik a legátlátszóbb politikai hazugságokat is. Miért? Meggyőződésből.

- mert a liberális tuti hazudik

- mert a konzervatív tuti hazudik

- mert Soros

- mert Orbán

- mert csak


Nem a 8 áltanálososok miatt tart ott az ország, ahol, hanem a diplomás bűnözők miatt.

2019. febr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyapàmnak 8 általánosa sincsen, kénytelen volt az 50-es években félbehagyni.

Ettől függetlenül nagyon értelmes, intelligens, olvasott ember. Az alapműveltsège is teljesen rendben van, érdeklődött mindig is a világ iránt.

Állítom, hogy jobban képben van a történelemmel és a politikaval, mint sok érettségizett vagy akár egyetemet végzett ember.

Nem lehet így meghuzni a határt szerintem.

Persze jó lenne, ha bizonyos réteget nem lehetne megvenni 10 kiló krumplival.. De ez van, szerintem hülyeség lenne a szavazati jog korlátozása

2019. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!