Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hazudik ennyit a kormány...

Tgt kérdése:

Miért hazudik ennyit a kormánypárti sajtó?

Figyelt kérdés

2018-ban a kormánypárti sajtó 109 helyreigazítási pert vesztett, a független sajtó 14-et.


[link]



2019. febr. 20. 06:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

10.

Nem vagy alaposan tájékozott a jogban! A nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás bűncselekmény!

Az általad betett linkben egy fajta végeredmény van csak. Az, hogy ki hány pert indított az nincs.

OV és Mészáros Lőrinc mindennap mehetne pert nyerni a bíróságra rágalmazási ügyben. Mert ott nem nekik kéne bizonyítani ártatlanságukat, hanem a rágalmazóknak, hogy pl. mikor, kitől, mit loptak el, konkrét eseteket, egyértelműen bizonyítva. Vagy azt, hogy OV-nek oligarchái vannak... Meg, hogy ML stróman... Stb...

És milyen érdekes a balog kettősmérce? Ilyen esetekben az ártatlanság vélelme nem működik balra... Más a hekyzet mondjuk egy Czeglédy Csaba ügyben.... Ott már működik, ha a bíróság nem mondja ki... addig ő ártatlan... Vagy itt van az épp aktuális Újhelyi ügy... Lehet, hogy ott is pert fog veszíteni a hír tv, mert leadta a Szeviépes vezérrel készült interjút. Pedig egyértelmű a helyzet....

2019. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

Az Origo nem kormánypárti, hanem független és objektív portál.

Ne az Átlátszón és a 444-en tájékozódjatok, hisz ezek azok, akik csak a rossz dolgokat írják le, a jókat meg elhallgatják.

A Hír tv "Troll" című műsorában is rendszeresen lebuktatják ezeket.


Legyen széles a látókörötök, tájékozódjatok, hallgassátok meg a másik oldalt is.

2019. ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%
#12: Az Origo marha távol áll a függetlentől. Felmész a weboldalra,és más sem látsz,csak:migráns,migráns...
2019. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
kakukkmarczy: Igazad van, a jogban nem vagyok alaposan tájékozott. Annyit viszont tudok, hogy véleményt még szabad nyilvánítani. Ha tehát példádul leírom azt, hogy Orbán Viktort gazembernek tartom, vagy hogy szerintem a magyar kormány maffiaszerűen működik, stb., az véleménynyilvánítás, ehhez pedig jogom van. Az említett sajtóperek nem ilyen ügyek miatt voltak, hanem mert a kormánypropaganda tényként állított hazugságokat.
2019. ápr. 8. 07:15
 15/28 anonim ***** válasza:

14.

Ha neked az a véleményed, hogy OV gazember, akkor ahhoz jogod van, mivel nem btk kategória. Ha azt állítod nagy nyilvánosság előtt, hogy tolvaj, meg lop, az viszont már rágalmazás, jó ügyvéd esetén "csak" becsületsértés... De mind két esetben vesztesz, mivel senkinek nincs joga más rossz hírét kelteni, ha azt nem tudja hitelt érdemlően, minden kétséget kizáróan bizonyítani.

A maffiaszerű működés már határeset. A magyar jog nem ismeri a "maffia" fogalmát. Nálunk szervezett bűnözés van a btk.-ban.... Tehát ez már jogászkodás kérdése!

És itt értünk a lényeghez! Te azt állítod, hogy nem értesz a joghoz (ami ki is derült) Erre olyan kérdést hozol fel, ami jogi elhárások statisztikája... Ha hozzád is, és a szomszédodhoz is betörnek, kifosztják a lakásotokat, de nem tesztek feljelentést, akkor jogilag titeket kár nem ért.

Ha én azt terjesztem rólad, hogy pedofil vagy, akkor azzal vagy foglalkozol, vagy nem... Ha ezzel nem foglalkozol, akkoris ugyanaz a helyzet, mintha feljelentenél emiatt. Vagy elhiszik nekem, vagy nem, függetlenül attól, tudom-e bizonyítani. Aki a gonosz pedofilt akarja látni benned, azt a bírósági elmarasztalásom sem fogja elbizonytalanítani.... Ha pedig be tudnám bizonyítani, hogy pedofill vagy, akkor aki nem hiszi, azt az ítélet úgysem fogja meggyőzni....

Egyébként, ha figyeled a híradásokat, sose a kormány fenyegetőzik véllt, vagy valós esetekben a jogi elégtétel intézményével, hanem a baloldal! És most már a Jobbik is!!!!

Kinek, mi a fontos! :D Van, akinek a valóság, van akinek a papir...,

Mindenesetre hasznos volt ez a statisztikai adat. Ugyanis a balosok szerint itt hatalmas nagy diktatúra van! Igen? Egy diktatúrában miként fordulhat elő ilyen jogi győzelem? :D

Ha pedig nincs diktatúra, akkor miért hazudják? Pereljünk? Megnyernénk! És mit érek el vele, ha papírom van róla, hogy az ellebzék hazudottt? Semmit. :D

2019. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

#12: Azért beszélnek folyton a migránsokról, mert valós veszélyt jelentenek, és Nyugat Európa a régi Nyugatrómai birodalomhoz hasonlóan pusztulóban van. Hamarosan ezek iszlám országok lesznek.


Ez a kőkemény igazság, tetszik vagy sem.

Ezért van a migránsozás, hogy Magyarország magyar maradjon, ne Migránsisztán.

2019. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Fizikakedvelő ***** válasza:
#16:Attól,hogy a problémát kismilliószor az arcunkba nyomják,attól még nem lesz megoldva. Miért kell mindig és állandóan ezt hallgatni,ráadásul ilyen primitív módon? Mégegyszer mondom,azt érzem hazai problémákat képesek vagyok nagyon lebecsülni,a migrációt pedig kizárólag milliószoros nagyításban vizsgáljuk.
2019. ápr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Azt állítod, hogy azért vesztett a kormánypárti sajtó az ellenzéki sajtóhoz képest olyan sok helyreigazítási pert, mert a kormánypártiak nem akarnak pereskedni? Bravúros az érvelésed. Még véletlenül sem azért, ugye, mert a kormánypropaganda szégyentelenül rágalmazott, hazudott, mocskolódott, lejáratott ellenzéki politikusokat?

Persze, eljöhet még a te időd, amikor azért is meg lehet hurcolni valakit, mert azt állítja, diktatúra van Magyrországon. Orbán példaképeinél, Putyinnál és Erdogannál ez már így megy, de mi még nem tartunk itt.

2019. ápr. 8. 16:36
 19/28 anonim ***** válasza:
Bizony mondom neked igazad van! Ha jogász, netán ügyvèd, esetleg megélhetési pereskedő lennék, már itt is lenne az én időm! Naponta több tucat embert, médiát tudnék beperelni, azért mert nincs diktatúra. Valamit állítani felrlősséggel jár. Ha te azt állítod, hogy itt diktatúra van, azt neked kell tudni bizonyítani. Amennyiben elköveted azt a hülyeséget, hogy olyan példákra hivatkozol, ami szintén nem bizonyított, úgy biztos a perben a vesztésed. És mit bizonyít, hogy itt nincs diktatúra! Hisz bíróság előtt bizonyíthatod az állításaidat. Hogy ez meghurcolás, vagy sem, az engem nem érdekel. :D
2019. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Akkor szögezzük le: nyugodtan lehet mondani, hogy Magyarországon diktatúra van, ennek semmiféle jogi következménye nem lehet, mert ez a véleménynyilvánítás szabadságához tartozik. Én elhiszem, hogy neked örömöt okozna bíróság elé citálni azokat az embereket, akik kétségbe merik vonni, hogy Magyarországon demokrácia van, de még nem tartunk ott, hogy ezért a véleményéért bárkit felelősségre lehessen vonni.
2019. ápr. 8. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!