Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondja Orbán Viktor,...

Miért mondja Orbán Viktor, hogy nekem kelljen ahhoz nyelvvizsga, hogy egyetemre járhassak?

Figyelt kérdés
Közben neki sincs... Most akkor miért nem teszi le a vizsgát, vagy miért nem veszik el a diplomáját?

2019. febr. 20. 14:25
1 2 3 4
 1/34 hollófernyiges ***** válasza:
50%
Azért mert nem akarja, hogy egyetemre járj, menj csak pincérnek a szállodájába.
2019. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, van-e nyelvvizsgája, de akkor még nem kellett a diplomához. Most már kell. A rendelkezés nem visszamenőleges hatályú.
2019. febr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
61%
Mert Orbán azt szeretné ha értelmes, idegen nyelvet beszélő tájékozott ember légy
2019. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%
Most miért baj, ha azt szeretné, hogy legalább pallérozott legyél, több szempontból is?
2019. febr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
70%
Ha azt hallod a magyar hírekbe, hogy BMW-ket osztogattak migránsok. Ebben kétségeid támadnának megértsd a külföldi hírekben, hogy nem osztogattak, hanem fosztogattak, de a többistimmel...
2019. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Orbánnak nincs nyelvizsgája! 75 Fideszes és 11 KDNP-s képviselőnek nincs nyelvvizsgája.

Most meg be akarják vezetni, hogy ne csak ne lehessen diplomát szerezbi nyelvvizsga nélkül, de egyenesen felvételt nyerni sem...

Így azt sem teheti az diák amit eddig sokan, hogyha nem sikerül érettségikor, akkor egyetem alatt megszerzi a diplomájahoz kötelezőt.


Miért baj ez? Egyrészt mert rohadt nagy kettősmérce, másréstt meg mert statisztikai tény, hogy a magyar nyelvvizsga és a tényleges nyelvtudás között nincs összefüggés. Értsd van akinek van, de nem tud nyelvet gyakorlatban, valakinek nincs, pedig tud nyelvet.


Én példaul 2016-ban érettségiztem, egyelőre nem mentem egyetemre, de ha még akarok majd, akkor fizethetek a vizsgáért + semmi kedvem hozzá.


Valamint közvélemény kutatásokból kiderül, hogy nagyon sok százalékkal kevesebben fognak egyáltalán jelentkezni egyetemre. Egyesek szerint 60%-al, ami nyílván túlzás, de a lényeg gondolom érthető.

2019. febr. 20. 14:55
 7/34 anonim ***** válasza:
54%
Persze a lényeg teljesen érthető, hidd el😁 valamilyen módon fogást szeretnél találni Orbán Viktoron. Nincs ezzel semmi baj, mert naponta megannyiszor dobnak fel itt ilyen kérdéseket... de hogy válaszoljak neked, az a helyzet tudod, hogy amikor például Orbán Viktor jogi egyetemi diplomát szerzett, vagy amikor én, még nem volt kötelező a nyelvvizsga! De az nem azt jelenti, hogy a kor előrehaladtával, és a társadalmi változásoknak köszönhetően, ugyanolyan követelmények vannak/ voltak harminc évvel korábban, vagy éppen lesznek 20 évvel később... Amúgy pedig Orbán Viktor tökéletesen és folyékonyan beszél angolul.
2019. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Akkor kérhertném, hogy legyen a magyar oktatási rendster alkalmas egy idegennyelv elsajátítására?

Mert én otthon, magamtól videójátékokbók tanultam meg angolul -úgy ahogy-. Általános negyediktőlt egésten 12.-ig tanultam iskolában nyelvet, minden órán megjelentem, mégsem tudok németül.

De több száz órám ment a levesbe.

2019. febr. 20. 15:15
 9/34 A kérdező kommentje:
És ezzel nem vagyok egyedül, ez teljesen általanos!
2019. febr. 20. 15:17
 10/34 anonim ***** válasza:
56%
Kedves kérdező . Az a helyzet, amit leírtál magadról, az körülbelül még a nyolcvanas években volt jellemző, mikor én általános iskolába, meg középiskolába jártam... az ismerősi körömben van jó néhány 14 16 18 éves fiatal 8 ból körülbelül 6- an minimum egy középfokú nyelvvizsgával jönnek ki az iskolából...
2019. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!