Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 2018-as választáson összelle...

A 2018-as választáson összellenzéki összefogással tudott volna győzni az ellenzék?

Figyelt kérdés
2019. febr. 20. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

jelen helyzetben bőven elég lett volna ha nem jön össze a fidesz 2/3ad.

és igen,össze lehetett volna ezt hozni.

de szerintem tanultak belőle.

kérdés,hogy a fidesz ellenzék ellenes hadjárata után-ami a szavazók 51%a ellen is hadjárat-mennyi marad az ellenzékből.

2019. febr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Tudtak volna és az a baj, hogy szerintem meg nem tanultak belőle...

Legalábbis az MSZP-DK részleg biztosan nem. Náluk mindig előjön a mohóság egy Gréczy Zsolt vagy egy Dr. Tóth Bertalan személyében pl.

2019. febr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem, és jobb is hogy nem igy lett mert folyamatos kormányválsággal kűzdene az ország. Ugyanolyan méltatlanok az ország vezetésére mint a fidesz
2019. febr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
Többen szavaztak nem a fideszre, mint a fideszre, de mivel eloszlott, így kárba veszett. De valóban, ha minden ellenzéki párt egyként indult volna, akkor győztek volna.
2019. febr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3, de ha mindenki méltatlan, akkor ki vezesse az országot?
2019. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan megfeledkeznek az átszavazási hajlandóságról. Oké Az ellenzékiekre többen szavaztak listán de egy Jobbikos szavazott vajon szavazott volna olyan koalícióra amiben ott az MSZP?
2019. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Győzni semmiképp sem győzhettek volna, a legtöbb ami elérhető volt számukra, az a 2/3 megakadályozasa.
2019. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha egyesével megnézzük a mandàtumokat, akkor egyértelműen kijön, hogyha a Fidesszel szemben mindenhol egy jelölt lett volna, akkor rengeteg helyen az ellenzék nyert volna.

Magyarul ha egy kerületben indult volna mondjuk egy Fideszes jelölt és egy Jobbikos, senki más, akkor nagy esély lett volna, hogy a Jobbik nyer.

Ugyanez a többi pártnal, ha egy jelölt lett volna mindenhol, nem oszlik meg az ellenzék között a szavazat, akkor biztos nem lett volna 2/3.

De nyilván nem lett volna mindenki hajlandó atszavazni.

Ma szerintem már többen hajlandóak lennének inkább behúzni a Jobbikra vagy az Mszp-re, csak takarodjon a fidesz..

Esetleg valami olyasmit kellett volna kitalàlni az ellenzéknek, hogy a választások után igazsagosra atirtak volna a választási törvényeket és utána tartottak volna egyet, ahol nincs osszefogas.

A 2/3-ot mindenképp meg kellett volna akadályozniuk, így akkora hatalma van a fidesznek, hogy gyakorlatilag az ellenzék csak dísz szerepet tölt be. Bármit megszavazhat a fidesz, akkor is ha a komplett ellenzék nem szavazza meg. Ez tragédia szerintem.

2019. febr. 21. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!