Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az átlag magyar mért mondja...

Az átlag magyar mért mondja az alacsony bérekre, hogy ha nem elég, akkor le kell doktorálni vagy el kell menni programozónak?

Figyelt kérdés
Azért nem mindenkinek van ezekre affinitása és nehogy már az legyen a megoldás, hogy legyek doktor, ügyvéd, stb ha nem akarok éhen halni. Pl. egy pincér vagy boltos ma mért nem tud rendesen megélni a fizetéséből Magyarországon? Amúgy az ilyen munkaerőre is ugyanúgy szükség van, csak más területeken.

2019. febr. 25. 08:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%
Ilyet csak a proletárok mondanak.
2019. febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Mert idióták.

Én pedagógusként számtalanszor megkaptam ezt, hogy el lehet menni másik szakmába. Oké, de akkor ki fogja tanítani a gyerekét? Nem lenne egyszerűbb normálisan megfizetni mindenkit? Miért kéne elhagynom a pályát, ha ehhez értek, ezt szeretem csinálni? Fontos munka, meg kéne becsülni.

Ugyanez igaz az apolokra, mentősökre, tuzoltokra, szociális munkásokra stb.. Semennyire nincsenek megbecsülve és mindig megkapjàk, hogy valtasanak.. Kösz, akkor meg összeomlik az ország, ha mindenki vált..

2019. febr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
6%
Idióta = proletár.
2019. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%

A magasabb tanulmányokat végzettek, vagy hiányszakmában dolgozók díjazása mindig magasabb lesz, mint egy akár képesítést sem igénylő munkát végzőék.

Ez így van a világon mindenütt és így is lesz.

Az ember meg olyan, hogy mindig azt nézi, hogy a másiknak mije van és elégedetlenkedik.

Ha holnaptól a tanultak fizetése havi 2 millió lenne, a tanulatlanoké 1 millió, akkor is menne az elégedetlenkedés.

2019. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
A magyaroknak általánosságban van egy ilyen érdekes felfogásuk az életről, hogy az akkor jó, ha kemény, szenvedéssel és szpással teli. Nem csoda, hogy nem fejlődik az ország, amikor egyszerűen nincs is rá igénye a lakosságnak, hogy fejlődjön. Mégis akkor mitől fejlődne?
2019. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
19%
Egy doktornak mindig is magasabb lesz a fizetése, bárhova is mész ki, mindenhol bosszankodhatsz hogy többet kapnak!
2019. febr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%

Azért, mert ökrök. Tetszik, nem tetszik, Európában szerintem Magyarországon a legnagyobb az egy főre esők hülyék száma.

Ez is ezt bizonyítja. Oké, menjen mindenki programozónak, doktoráljon le. Utána mi lesz? Telített lesz a szakma és azzal nem érsz semmit.

Ez mindig így megy. Anno volt a közgazdaságtan, azzal is ugyanez volt. Nem tetszik a fizud? Menj közgaszásznak és akkor jól keressel. Mi lett? Túltelített lett a szakma.

Utána jött az Anglisztika. Ugyanazt lett.

Ezt nem akarják megérteni az emberek, hogy nem ez a megoldás. Lehetne megoldást találni, csak akkor Orbánék nem kapnának zsebbe kenőpénzt amiatt, hogy olyan körülményeket teremtettek, ami miatt a szegényebb régiókban nincs konkurenciája az összeszerelőgyáraknak.

2019. febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

6# nem az a probléma, ha egy doktor vagy informatikus többet kap. Kapjon nyugodtan.

A gond az, hogy nagyon sok szakmában teljesen alul van fizetve az ember, a létminimum alatt keres. Én pl pedagógusként a fizetésemből a lakhatasom és a rezsimet sem tudom kifizetni. És akkor még nem ettem, nem vettem buszbèrletet, nem vettem fogamzásgátlót(ilyen fizura nem kéne gyerek). +nem voltam beteg, nem utaztam, nwm szorakoztam semennyit.

Nem az a baj, hogy az informatikusok sokat keresnek, hanem hogy mi keresünk élhetetlenül keveset.

2019. febr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
28%

Mert az átlag magyar nagyon helyesen úgy gondolja hogyha jobb életkörülményekre vágysz akkor azért illik megdolgozni, hogy miért pont doktorálnod vagy programozónak tanulnod kell nem tudom, mert pl. egy kőműves, szobafestő, ács is simán megkeres annyit mint egy kezdő programozó. (a pincér szerintem rossz példa, mert egy haverom pincérként 10 éve napi 4-5 ezer forintnyi borravalót kapott, persze mivel ez ingyen pénz volt el is játékgépezte mindig műszak után)


Volt ilyen felmérés Magyarországon, hogy az emberek hány százaléka tud egy hirtelen kiadást finanszírozni és a leggazdagabb 1 millió 40%-a is azt mondta, hogy nem tudja ezt megoldani. Ebből a kedves cikkíró is hasonló következtetésre jutott mint te, hogy akkora csóróság van, hogy nem lehet itthon megélni. De én megfordítanám a dolgot havi 100 ezerből is meg lehet élni boltosként is csak sajnos az emberek nagyobb része nem rendelkezik minimális józan ésszel se hogy be tudja osztani a pénzét.

2019. febr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Ketoldalu a dolog.

Az egyik, hogy a kapitalista vilagban ahogyan az arakat, ugy a fizeteseket is a kereslet/kinalat fogja meghatarozni. Illetve a bereknel meg kicsit bejon a termelt ertek is.

De a lenyeg, hogy a programozok se keresnenek jol, ha tobb programozo lenne, mint programozoi allas (ezt tokletesen lathatod olyan videki helyeken, ahol csak keves temaba vago ceg van). Ez az ami alapvetoen beallitja a bereket.


Aztan hozzajon az az erdekesseg, hogy allami szferaban (oktatas, egeszsegugy stb.) akkor sem emelnek bert, ha mar senki nem talalnak aki az allast betolti.


Es persze itt bejon az a szomoru dolog, hogy egy tanar pl.: mar kevesebbet keres, mint joforman barki mas, holott a tarsadalmi felelossege sokkal nagyobb.

2019. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!