Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közgyógyon mit módosítottak,...

Közgyógyon mit módosítottak, hogy most 44 ezres jövedelemre nem adták meg? Eddig járt, és csak párszáz ft-ot emeltek rajta, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Édesapám egyedül él, 3 éve volt egy agyvérzése, rokkantsági ellátást kap.

Ez 44.860 Ft.

Eddig megkapta a közgyógyot, mert napi szinten 15 gyógyszert szed, reggel 8-at, este 7-et.

A gyógyszerköltsége nem kevés, közgyógy előtt közel 20 ezret hagytam a patikában, azóta gondolom ez csak több lett.


A lényeg, hogy ma jött meg az elutasító határozat, miszerint túl sok a jövedelme a közgyógyhoz. Az öregségi nyugdíj 155%-a, azaz max 44.175 Ft lehetne.

Így 700 Ft miatt kicsúszik.

Tudom, hogy valahol meg kell húzni a határt, de 44 ezres jövedelemre normális ez?

Főleg ekkora gyógyszerköltséggel?

Ő mindig dolgozott, gyári munkás volt, mindig be volt jelentve, átlagos jövedelme volt.

De most alig pár métert tud megtenni, azt is csak segédeszközzel, rokkantnyugdíjra mégsem jogosult.


Még leírták azt is, hogy nemhogy normatívra, de alanyi jogon se jogosult, mert ez a 44.860 ft meghaladja a jogszabályban meghatározott egy főre jutó jövedelmet.


Amit nem értek: eddig is ezt az ellátást kapta.

Ha emelkedett, akkor csak azzal az 1-2 %-kal, amit évente ad a kormány. Gondolom ennek megfelelően ugyanezzel a hányaddal emelkedett az a bizonyos minimum összeg , meg az öregségi nyugdíjminimum x %-a.

Akkor hogy fordulhat elő, hogy eddig jogosult volt, most pedig már nem?

Ha minden nyugdíjszerű ellátás ugyanannyi %-kal növekszik, akkor nem kaphat többet százalékosan, mint eddig.

Hátha valaki otthon van ebben, és elmagyarázza, mert így elég dühös vagyok.



2019. febr. 27. 17:36
 1/2 bandycska ***** válasza:

Hogy mit módosítottak pontosan,azt nem tudom. Csak tippelek: A kormány soknak találja az éhenhaláshoz a 44860 ft ellátást.

Jól is néznénk ki,ha kevesebb maradna a haveroknak !

2019. márc. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A rokkantsági ellátás évről évre emelkedik picit, a közgyógyellátásnál a jövedelemhatár 2017 óta 44.175 ft. Tehát a jövedelemhatár maradt. Alanyira azért nem jogosult, mert a rokkantsági ellátás mellett az egészségi állapota meghaladja a 30 százalékot.
2019. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!