Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem nevezik ki Habsburg...

Miért nem nevezik ki Habsburg Györgyöt örök államfőnek?

Figyelt kérdés
Ha királyság lenne ő lenne a király. Nem kellene mindig új államfő. Maga a pozíció amúgy is inkább jelképes, igazi hatalma nincs.

2019. márc. 3. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert támadna a kisantant
2019. márc. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Mert (K)Áder kell a pozícióba
2019. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Maga az antant sem létezik nemhogy a kisantant.... Mellesleg az államfő nem egyenlő az egykori császári pozícióval.
2019. márc. 3. 20:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A Habsburg-ház jelenlegi feje Habsburg Károly, a pragmatica sanctio szerint ő lenne a király, aki nem is beszéli folyékonyan a nyelvet.


2. A Habsburg-Ház elfogadottsága eléggé problémás történelmi okokból kifolyólag.


3. Ha az Európában egyetlen, köztársaságból monarchiává visszaváltoztatott ország példáját nézzük - Spanyolországét -, akkor max. úgy állhatna vissza az egész, ha Orbán élete végén kinevezné utódjának - erre viszont csekély az esély.

2019. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudom h Károly idősebb de ő nem tart igényt semmire György viszont nem mondott ilyet.


A Habsburg ház lenne a törvényes uralkodó ház ha királyság lenne.


Orbannal amúgy nincs jóban György? Szerintem képes lenne ellatni az államfői feladatokat.

Felesleges itt 5evente újat választani.

Amúgy nem arra gondoltam h király legyen csak örök köztársasági elnök. És utána az utódai kovetkeznenek.

2019. márc. 3. 21:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Magyarországnak sosem volt császára. A Habsburgokat magyar királlyá koronázták.


Amúgy meg '19-ben is csak kormányzót akartak Habsburg Józsefből, de a románok már fenyegetőztek.

2019. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Mert az államforma nem engedi.Amúgy a rendszerváltáskor felmerült, de végül elvetettük, pedig visszagondolva, ha láttuk volna, hogy ma mi lesz, akkor még az is jobb lett volna.Amúgy tényleg jobb lenne talán annyi szempontból, hogy a korrupció talán nehezebb lenne.
2019. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tudom h Magyarországnak nem császára volt de az össz pozícióra főként az osztrák csaszarsagra celoztam.

Na meg nemzetközileg amugy úgy mondták h a monarchia császára nem úgy h a monarchia császára és királya.

2019. márc. 3. 21:12
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

K.u.K = Kaiserlich und Königrich

Ez volt pl a hadsereg neve is (császári és királyi hadsereg)

2019. márc. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ezt is tudom de olvastam pár cikket ahol csak csaszarkent hivatkoznak, a három császár szövetsége is csak császár nem hangsúlyozták ki Magyarországot.

A kiegyezés előtt pedig erősen mondhatjuk h csak császár volt mert Magyarországot eleve be akarta Jóska olvasztani. Tudom persze az mar egy másik történet.

A lényeg h azt akartam szemléltetni vele, hogyha Magyarországon köztársasági elnök lenne az nem olyan mintha osztrák császár és magyar király lenne ergo az egykori monarchia feje.

Lehet sokan még szimpatizálnanak is vele ha ő lenne az államfő

2019. márc. 3. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!