Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz az alapvetően egy...

A Fidesz az alapvetően egy vidéki párt? A baloldal és a centrum pártok pedig városiak?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a Fidesz az főleg vidéken erős. Na most én vidék alatt a családi házas környezetet értem, város alatt pedig a panel/társasházas környéket, függetlenül attól, hogy az a főváros vagy sem. Budapesten is hellyel-közel ott erősebb a Fidesz, amik úgymond "vidéki" kerületek, tehát ahol többségben kertes házak vannak. A baloldali és centrum pártok pedig inkább a városi lakosság körében népszerű. Ez mi miatt van? Hogyan alakult ki ez a felállás? Egyáltalán helyes-e ez a hipotézisem?
2019. márc. 4. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fidesz alapvetően mindenhol erős.

A jobbik inkább vidéken, pl. a momentum meg csak bp-en létezik.

2019. márc. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországon nincs centrum párt.
2019. márc. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A Fidesz az alapvetően egy vidéki párt? A baloldal és a centrum pártok pedig városiak?"

Nem.

A kérdésed második fele igaz (nagyjából), mert a baloldal és a centrum pártok városiak, abból is inkább fővárosiak, vidéken szinte nincsenek is jelen. Az mszp most tervezi a vidéki irodáinak a megszüntetését. Ellenben a fidesznek a fővárosban is nagy a támogatottsága, városokon is és a kisebb településeken is.

2019. márc. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Legális Technocol ***** válasza:
A városi levegő tönkreteszi az emberek agyát - nézd meg Budapest légszennyezettségi térképét - a legrosszabb levegőjűek a legliberálisabb kerületek.
2019. márc. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!