Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mi hazánkos politikusok...

A mi hazánkos politikusok miért nem adták vissza a mandátumukat a jobbikból való kilépés után?

Figyelt kérdés

Listán jutottak be a parlamentbe, ergo azoknak a szavazata alapján akik a jobbikra szavaztak listán.

Tehát nem igazán illeti meg őket a mandátum. Ez olyan mintha pl a kormánynak pár mandátuma hiányozna a 2/3adhoz ők meg belepnenek a fidesz frakciojaba.

Aztán nem beszélve arról hogy folyamatosan kopkodik a volt pártjukat. Legalább kiderült h beépített ügynökök voltak.



2019. márc. 8. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Azért, mert ők tojnak az ilyenekre. Nem fognak lemondani, mert akkor a pénzt se kapnák. Majd azt hiszed az ilyen Novák félék le fognak mondani a pénzről, mikor még a Jobbikos színekben is széttrükközte magát a több pénzért? Pl.: mikor külön felvette ő is a lakhatási támogatást meg Dúró Dóra is külön felvette. Szerinted akkor ez visszalépne és lemondana a pénzről?
2019. márc. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Miért adták volna vissza? A Jobbik hagyta cserben a szavazóit, nem ők. Én úgy szavaztam a Jobbikra, hogy azt ígérték, kitartanak a magyar nemzet mellett és nem fognak össze a magyarellenes erőkkel. Csalódtam bennük. Akinek gerince van, az már átment a Mi Hazánkba, ők ezerszer jobban megérdemlik a mandátumot.
2019. márc. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
A Jobbik balra tolódása április 8. előtt is látható volt, a mostani mihazánkos szavazóknak már akkor is észre kellett volna venni, hogy nem kell a Jobbikra szavazni. A MHM pedig kizárólag azért várta meg a nyarat, mert különben nem jutottak volna mandátumhoz egy kispárt színeiben. Tehát én őket tartom árulónak meg megélhetési politikusnak. A Jobbik csak dimenziót váltott.
2019. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
2-es vagyok. A fideszes rágalomhadjárat közepette nem lehetett tudni, hogy a Jobbik valóban összefog a hazaárulókkal, vagy ez is csak egy rágalom a sok közül. Számomra pont Toroczkai volt a garancia arra, hogy érdemes kitartani a Jobbik mellett.
2019. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amiért a jobbik köpönyeget váltott, mert annyira hatalomra akar kerülni.
2019. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdés olyan jelenséget firtat, amelyik 1990 óta jelen van a parlamenti működésben.

1990-94 között Az akkor győztes MDF-ből 2 kilépés hullám volt. Az egyikből az MDNP alakult meg, a másik pedig a Miép megalakulását hozta magàval.

Később is voltak pártszakadások és látványos kilépések. Pl. a későbbi Dávid Ibolya vezette MDF-ből is a java kilépett, majd a Fidesz frakcióban kötöttek ki. De az LMP-nél is volt ilyen, a szociknál és az szdsz-nél is.

Van aki úgy lép ki, hogy visszaadja a mandátumát, van aki megtartja. És van akit kölcsönadnak a másik pártnak, hogy az frakciót tudjon alakítani (mivel azért még külön, plusz pénz jár)

2019. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!