Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a külhoni...

Miért utálják a külhoni Magyarokat?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom néha már nekem van bűntudatom hogy nem Magyarországon születtem, annyi gyűlöletet kapunk mi külhoniak! Például itt Gyakorin is előszeretettel beszélnek rólunk lenézően, mintha mi annyira megvehetőek lennénk. Csak azért mert nekünk van szavazati jogunk mi garantálja hogy a Fideszre szavazunk? Kimerem jelenteni hogy a 60%-a aki felveszi az állampolgárságot előbb vagy utóbb ki is költözik Magyarországra. Én délvidéken élek, lassan a családomból szinte mindenki elment főként Magyarországra. Csak hétvégéken látom őket, akkor sem mindig. Ők sokkal jobban megbecsülik a Magyarországi fizetést, bőven jól megélnek belőle. Csodálkozva figyelem hogy egyes "zombik" hogy elégedetlenkednek a magyaroknál. Mérgesek ránk mivel elméletileg mi megelégszünk a NEKIK kevés bérrel, így akkor is lesz termelés ha ők elmennek. Ukrajnában is élt rokonom aki amikor kiment Magyarországra hatalmas gyűlöletet kapott. Miért ilyenek az emberek? Mire jó ez az irigykedés? Csak mert látják hogy megvagyunk elégedve?

2019. márc. 10. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Ne törődj vele egy percet sem, a többsége a magyaroknak normális!

Ne a Gyakori legyen neked a mérvadó, hogy 5 lecsúszott ellenzéki mit nyom 0/24-ben. Ezek mindenkit utálnak, de legjobban önmagukat!

És most nevetni fogsz, de az egyik legnagyobb hangadójuk egy romániai magyar, aki mindenre és mindenkire csak fröcsög.

Szóval ne szívd mellre, mert a "Kutyaugatás nem hallatszik az égig!"

2019. márc. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Én azt látom a magyar társadalomban, hogy politikai hovatartozástól teljesen függetlenül a gyűlölet alapértékké vált az emberek között. Ha azt látod, hogy valaki utál téged/titeket, az valójában csak azt jelenti, hogy az adott ember éppen titeket választott az utálat tárgyának. Egyszer majd megunja és akkor másokat fog utálni és okolni a rossz dolgokért.
2019. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

"Ne törődj vele egy percet sem, a többsége a magyaroknak normális!"


Hát, normálisnak éppen nem nevezném őket...

2019. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

"Csak azért mert nekünk van szavazati jogunk mi garantálja hogy a Fideszre szavazunk?"


Azt nem tudom, hogy a 98%-otok miért szavaz a Fideszre. Azt nektek kell tudnotok.

2019. márc. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Egymást is utálják, ne aggódj.
2019. márc. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Két különböző dologról van szó.

Én nem utálom a külhoniakat, miért is utálnám, semmi okom nincsen rá.

De soha nem adnék nekik szavazati jogot, mégpedig azért, mert nem Magyarországon élnek, nem ide adóznak, az ő országuk, ha nem is tetszik, akkor is Románia, Szlovákia, stb. Nyilván tekintheti hazájának Magyarországot, de szerintem egyáltalán nincs joga ahhoz, hogy szavazatával meghatározza az én országom (tehát lakóhelyem) jövőjét. Csak szavazatvásárlás zajlik: a külhoni magyaroknak kisebb beruházások is elégnek bizonyulnak, mert oda nem nekik kell szociális hálót és infrastruktúrát kiépíteni, emiatt kevesebb pénzt kell ugyanannyi szavazatba beleölni. Egyébként a valóság sajnos az, hogy igenis megvásárolható réteg a külhoni magyarság, nem véletlen a 95%-nál is magasabb fideszes voksarány. A kétharmad nem sokon múlt, még az is lehet, hogy a külhoni magyarok miatt lett meg.

Az pedig szintén más kérdés, hogy minden fideszest megvetek a magam módján, mert nagyon durva, ha valaki képes ezt a néha a kommunizmusra emlékeztető propagandát benyalni.

2019. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Akik utálják őket, azok a belföldi magyarokat is utálják, max nem olyan hangosan.
2019. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

A probléma ott kezdődött, hogy állampolgárságot kaptatok, csak úgy. Én személy szerint magasról le..om minek érzed magad, felőlem kecske is lehetsz, de hogy befolyásoljátok más emberek életét, akár jobb, akár baloldalra szavaztok külföldről, az felforgatja a gyomrom.


Ez az "úgy érzem, hogy magyar" vagyok amúgy is ugyanolyan, mint amikor valaki úgy érzi, hogy férfi létére ő igenis nő.


Itt élsz Magyarországon? Itt születtél, az az állampolgárságod? Igen? Akkor magyar állampolgár vagy. Ha nem, nem. Ha annyira magyarnak érzed magad, költözz Magyarországon, szerezd meg az állampolgárságot és szavazz. Ez lenne a normális, de volt pár hülye politikus, aki csak azért, mert a közelben laksz képen törölt állampolgársággal, csupán azért, hogy szavazatokat nyerjen. Kihasználtak titeket arra, hogy minket, magyarokat szopassanak. Közben nem mondhat senki sem ennek ellent, mert a nemzeti érzelem persze szent és sérthetetlen.


De tudod, remélem majd neked is a szomszéd szól bele abba, hogy mire költöd a pénzed. Nagyjából ugyanilyen érzés.

2019. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%

"Komolyan mondom néha már nekem van bűntudatom hogy nem Magyarországon születtem, annyi gyűlöletet kapunk mi külhoniak! "

Magyar állampolgárságot kaptatok. Szavazati jogot kaptatok. A teljes nemzetben gondolkodik a jelenlegi kormány. A külhoni magyarok lakta területekre is visznek pénzeket beruházásokra, iskolákra, óvodákra, orvosi ellátásra, fejlesztésekre. A külhoni magyarokhoz mennek a belföldi gyerekek osztálykirándulásra - állami pénzen. A külhoni magyar fiatalokat fogja utaztatni más külhoni magyar lakta területekre a magyar állam, hogy építhessétek egymással is a kapcsolataitokat. A külhoni magyarok gyerekei is részt vehetnek az Erzsébet táborokban.

Mit szeretnél még mivel mutassa ki az ország, hogy nem gyűlöl, hanem részének tekint titeket? Miért azokkal foglalkozol akik mindent és mindenkit gyűlölnek? Mit akarsz MÉG ezen felül?

2019. márc. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jobboldali hozzáállású ellenzéki vagyok és mégse utálom a külhoni magyarokat. Azokat se akik idegenben dolgoznak, mert keveslik az otthoni fizetéseket. Őket meg hazaárulózni szokták egyesek. Az se kellemesebb.

A szavazati jogon már vitatkozhatunk.

Azon is hogy miért érnétek be a többi magyarénál kevesebb fizetéssel.

2019. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!