Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mostani gazdasági és kivándo...

A mostani gazdasági és kivándorlás helyzetben, nem kellene a fiatalok javára maximalizálni a nyugdíjakat?

Figyelt kérdés

A minimál nyugdíj tényleg nagyon alacsony, viszont nagyon sok nyugdíjas kap luxus nyugdíjakat. Ami egyrészt azért is igazságtalan, mert a mostani nyugdíjas generáció amúgy is egy csónakban evezett, a régi rendszert építették közösen. Ezért sem indokolt ekkora különbség a nyugdíjak között.

De ami még fontosabb, a mostani fiataloknak már amúgy sem lesz nyugdíja, így hát a teljes nyugdíj járulékot másoknak fizetik. Ami azért rossz, mert a legtöbb fiatal megélni sem tud ebben a gazdasági helyzetben vagy csak nyomorogni tud itthon, ezért kimegy külföldre, ami nagy veszteség az itthoni társadalomnak. Nem az idősek vándorolnak ki, hanem a fiatalok. Már minden ötödik magyar gyerek is külföldön születik. Miközben egy nyugdíjasnak már nem kell pl. albérletet fizetni meg szinte semmit.

Nem kellene maximalizálni a nyugdíjakat mondjuk valahol 120 ezer forint környékén, hogy a fiataloktól kevesebb pénzt kelljen elvenni, így kevesebben kényszerüljenek külföldre? Egy nyugdíjasnak hova kell már ennél több pénz a megélhetéshez? Az egészségügy meg amúgy is ingyenes (bár olyan amilyen)


2019. márc. 10. 16:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%

Én 200 ezret szoktam írni és mindenki lehurrog, hogy mit képzelek magamról, az a felsőbbrendű nyugdíjasoknak jár.

Hát akkor éljenek csak luxusnyugdíjakból, csak fiatalok nélkül. :D Engem nem zavar, nekik lesz rossz, ha lelépünk innen.

2019. márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%
Lőjétek már őket a Dunába siránkozás helyett.
2019. márc. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 szántóvető ***** válasza:
a fiatal nem azért megy külföldre hogy 40 év múlva több nyugdíjat kapjon,hanem a 4x-es fizetések miatt.szóval a nyugdíj megreformálásával nem fogod tudni itthon tartani őket.
2019. márc. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok nyugdíjas, de 4 év múlva leszek.

Próbálj meg te megélni 120-ból, vagy az anyád, ha esetleg egyedülálló!

Amikor egy nyugdíjas 20ezret vagy többet otthagy a gyógyszertárban és már mindenért fizetnie kell, amit azelőtt meg tudott csinálni.

Különösen, ha beteg és olyan helyen él, ahol nagy föld van a házhoz, de már megtermelni nem tud semmit, nem is éri meg, de a gaz nem verheti fel.

Amellett, hogy valaki nyugdíjas, még kell neki ruha, cipő, élelem, tisztítószer, ha vannak unokák azok örökös kiadás.

Születésnapok, névnapok, ballagások, karácsony, húsvét.

Ugyanez a gyerekekkel, menyekkel, vejekkel.

És akkor még nem beszéltem arról, hogy talán elmenne nyaralni, vagy beülne egy színházba. Sőt van olyan elvetemült, hogy kutyája, macskája van, esetleg egy 20 éves Suzukija!

Tényleg az eszem megáll egyesek pofátlanságán! Az ilyeneknek nincsenek szülőik, nagyszüleik, vagy menhelyi mind?

2019. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

Én leginkább azt látom a 70 feletti magyar nyugdíjasok legalább felén, hogy testileg és mentálisan totál tönkrement szerencsétlenek. Szerintem pont hogy alig tudnak megélni, szakadt 30 éves ruhák, olcsó élelmiszerek a kosárban, teljesen kivonják magukat a kultúrából, nem csinálnak semmit. Szóval vagy rejtegetik a nagy vagyonukat a párna alatt, vagy a valóság az, hogy alig van nekik valami.


Inkább még inkább segíteni kellene őket, hogy visszataláljanak a társadalomba, mert brutálisan fájdalmas összehasonlítani őket a német vagy angol nyugdíjasokkal.

2019. márc. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Nem vagyok nyugdíjas, de 4 év múlva leszek."

Már rosszul kezdődik a válasz. Egyáltalán minek mész nyugdíjba? Az én generációmnak élete végig dolgoznia kell majd, az nem baj? Mi hogy fogjuk bírni?

2019. márc. 10. 16:47
 7/22 anonim ***** válasza:
7%

#5

Saját maguknak köszönhetik, mivel igénytelenek és azok voltak egész életükben. Kezdjük azzal, hogy a férfi nyugdíjasok bő többsége masszív alkoholista és fiatalabb korukban is azok voltak. Ez bőven hozzájárul ahhoz, hogy a nők sokkal tovább élnek. A faluban, ahol felnőttem, él most 190 ember, úgy a 3/4-ük nyugdíjas, de alig akad köztük mutatóban férfi. Szerinted miért?

2019. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó,talán azért,mert egész életükben dolgoztak,még a nők évtizedekig nem,hanem háztartást vezettek.
2019. márc. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%

#8

Hol vezettek háztartást? Magyarországon biztos nem. Itt a nőknek ugyanúgy munka volt, mint a férfiaknak, ráadásul a nők a gyerekekkel is foglalkoztak, miközben a férjük a kocsmában zabálta le magát a haverjaival, aztán este hazaért és jól szétütötte az asszonyt, mert jólesett neki.

Nem tudom, hogy te hol éltél.

2019. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
11%

Szántóvető! De akkor igen, ha a nyugdíj járulékékot amit fizetek (a nyugdíjasok eltartására és nem a saját nyugdíjamra, mert az nem lesz) oda adják, hogy elkölthessem... Elvileg az én pénzem mivel én dolgoztam érte.

A hajléktalanoknak sem különítek el ekkora összegeket havonta mert nem tehetem meg.

2019. márc. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!