Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valakinek nem az jelenti a...

Ha valakinek nem az jelenti a liberalizmust, hogy reggetől estig acsarkodik a neten és szidja a másikat, akkor ő automatikusan Fideszesnek lesz nevezve?

Figyelt kérdés
Magyarán ha én nem szeretem az állandó siránkozást, eltúlzott hazug ellenzéki propagandát, mártírkodádt, tiszteletlenséget, általánosítást, akkor én már nem is kehetek liberális? Annak ellenére hogy elfogadó, toleráns ember vagyok. Elutasítom a szabadságjogok korlátozását, az állam abszolút uralmát. Nem ítélkezem a melegek, cigányok, négerek stbk felett, szabadpiacban hiszek és esélyegyenlőségben. Nem vagyok vallásos, de a hazámat szeretem. Ezek szerint akkor én mát nem is kehet liberális, csak mert én nem acsarkodom és fikázok másokat reggeltől estig a neten? Nekem is sok intézkedés nem tetszik a kormánytól de nem gondolom hogy az volna a megoldás hogy itt neten siránkozzak.
2019. márc. 11. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

Igen, automatikusan annak lesz nevezve.

Ha pedig egyetért ugyan a legtöbb dologban a ballib szólamokkal, de 1 valamiben másképpen nyilatkozik - akkor automatikusan megkapja, hogy fidesz ügynök, áruló, beépített ember stb.

2019. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A kettőnek semmi köze egymáshoz. Ha körülnézel különböző oldalakon, látni fogod, hogy párthovatartozástól- és nézetektől függetlenül mindkét oldalon vannak értelmes és kevésbé értelmes kommentelők.

Az értelmesebbje onnan ismerszik meg, hogy nem védi/támadja autómatikusan azt, amit a másik fél állít, hanem saját véleménye van, és a saját táborát is kritikusan szemléli.

Üdv, egy nem Fideszes (ezek szerint liberális?)

2019. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Igen. Itt is, ha olyat írsz, amivel nem értenek egyet, akkor már rögtön Fideszes vagy.
2019. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
"...se hideg, se meleg nem vagy. Bárcsak hideg volnál, vagy meleg! De mivel langyos vagy, se hideg, se meleg, kivetlek a számból."
2019. márc. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Politikai nézeteidet tekintve lehetsz te bármi. Nem itt a probléma.

Tudod van gyerek, aki azért sír, mert szeretné felhívni magára a figyelmet, hiszen a kutya se törődik vele. Aztán van, aki azért, mert unatkozik. És van akinek rettenetesen fáj valamije, így tudja ezt jelezni. Ez három nagyon eltérő helyzet és három nagyon eltérő választ igényel. Összekeverni őket, végzetes hiba.

Te összekeverted. Az acsarkodást is. Ezt röviden úgy mondják, fordítva ülsz a lovon. Más szóval: a rossz irányt látod jónak. És azt kell mondanom: nem hiszem, hogy te liberális lennél. Azt azonban hiszem, hogy te ezt gondolod magadról.

2019. márc. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Én Fideszes vagyok de nincs különösebben nagyobb bajom azokkal, akik másképp gondolják a dolgokat. De aki átlép egy bizonyos határt azzal annál több. Szerintem attól hogy valaki nem viszi tovább ezt a siránkozó, mindenki hülye aki mást gondol trendet az attól még nem Fideszes.
2019. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ötödik. A liberalizmus alapelve, hogy addig élhet az ember a szabdságjogaival ameddig mások ugyanilyen jogait ezzel nem sérti. Én ezt betartottam, aki acsarkodik az nem. Az acsarkodó ugyanis megsérti a másik ember méltóságat, becsületét, sőt amikor megpróbálja a másikat azzal kirekeszteni a diskurzusból hogy lenácizza lefideszesezi, azzal az ahhoz vló jogát is megsérti, hogy azvillető másként gondolkodjon. Ugyhogy az érvelésed értlmetlen. Mert lényegtelen mi az oka az acsarkodásnak. A liberalizmus nem azt jelenteni, hogy ha rossz a kedvem, akkor az engem felhatalmaz arra hogy a másikba belerúgjak. Te összekevered a liberalizmust az önzéssel. Persze lehet a liberalizmus az egyénre helyezi a hangsúlyt, de ezt nem kéne ennyire félreértelmezni.
2019. márc. 11. 11:55
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

"Az acsarkodo megserti a masik ember meltosagat" - ez a hires neves safe-space tema mar, amit en liberaliskent is ellenzek. Igenis mondhassa meg a masik ember a velemenyet, es ha csak acsarkodva tudja kifejezni magat, akkor ugy. Ezzel nem csorbulnak a te jogaid.

Szerinted mi van akkor ha a masik hangosabban vagy rendszerezettebben, vagy humorosabban ervel mint te? Azzal is serulnek a jogaid?

2019. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem! Ne sérthesse meg! Az emberi közösségekben vannak alapvető kulturális normák, amiket illene betartani! Megértem, hogy neked ez nincs ínyedre, és azt hiszed jogodban áll közönségesnek és bunkónak lenni másokkal, megsérteni azok méltóságát, mert úgy van kedved... de mi can akkoor ha Pistike liberalizmusa viszont úgy gondolja hogy neki meg jogában áll ezért pofánvágni téged? Akkor majd te leszel legjobban felháborodva... pedig Pistike is ugyanezen az elven gondolkodott mint te. Na ezért kell tudni viselkedni!

És itt szó nincs széfszpészről. Kimondhatja bárki amit gondol, de azt tegye személyeskedés, hazudozás, túlzás és acsarkodás nélkül. Nem olyan bonyolult.

2019. márc. 11. 13:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Nyilvan nem arrol van szo, hogy nincs inyemre a kulturalt vita. Hanem arrol, hogy nem lehet egzaktul meghatarozni, hogy mi a kulturalt. Mi az a hatar szerinted, amikortol mar nem lehetne engedni az "acsarkodast"? Mi szamit durvanak, mi szamit sertonek, mi szamit vulgarisnak? Hogyan hatarozod ezt meg?
2019. márc. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!