Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha akkora szegénység van az...

Ha akkora szegénység van az országba, akkor ezeket elmagyarázná valaki hogyan van?

Figyelt kérdés

1. Miért emelkedtek az ingatlan árak több mint a duplájára, a csok bevezetésével, vagyis miért van ekkora kereslet az ingatlanokra, ha állítólag mindenki éhezik, nyomorog?


2. Miért nőtt akkorára a gépjárművek száma, hogy egy nagyobb városban, már szinte lehetetlen parkolóhelyet találni? Kb. 5 éve, még simán volt hely bárhol. A kb. 400 ftos üzemanyagárak mellett, mindenki kocsival jár még a wc-re is?


3. Miért van tele minden hipermarket parkolója, napi rendszerességgel? Az a sok ember mind nézelődni jár oda?


4. Miért van hogy Horvátország, Görögország, és Tenerife, Thaiföld, szinte a magyar turistákból él?


5. Minden hosszú hétvégén, hogyan tud teltházon üzemelni, az összes wellness szálloda az országban.


6. Hogyan van az, hogy nyáron amikor felmegyek a Facebookra, (mint abban a mémben volt) mást se látok csak tengerpartot meg koktélokat?


7. Hogyan van az, hogy pl. akármelyik nagyobb város belvárosi sétáló utcáján haladva, azt látni, hogy minden vendéglátó helyiség, olyan teltházon van, hogy nincs szabad asztal?


8. Karácsony előtt, mindenki el volt szőrnyűlködve a karácsonyi vásáron, az 1500ft-os kürtős kalács árakon, mégis 1,5 órát kellett sorban állni érte?


Biztos majd lesz néhány irigykedsz és savanyú a szőlő hozzászólás, de nem irigykedek és nem savanyú semmi.

Nemrég jöttem haza külföldről. Mindenkitől azt hallom, hogy itt mindenki nyomorog, éhezik stb. A valóságban mégis mást látni. Hogyan van ez akkor?



2019. márc. 12. 20:17
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom, de én is ugyanígy látom mint te, és emiatt egyből Fideszes vagyok 😀 Ha nem értesz egyet azzal, hogy itt nyomor van, meg éhezés, akkor egyből jön, hogy rohadt Fideszbérenc vagy, meg menj le Borsodba aztán meglátod, stb. 😂😂😂
2019. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
15%

Azért hallod mindenhol, mert az ellenzékiek ezt terjesztik és éppen úgy marhaság, mint ahogy állítják, hogy a kormányzati médiatúlsúly miatt nem jut el a szavazókhoz az ellenzék mondanivalója. Nincs médiatúlsúly sem és őket is hallják mindenhol, csak nagyon hangosan ismételgetik a hülyeségeiket, hazugságaikat.

És nem, nincs jólét, az emberek nem élnek jól, nem keresnek sem sokat, sem eleget, nagy a lemaradásunk még mindig életszinvonalban is és jövedelmekben is. De sokkal jobban él az ország, mint 10 évvel korábban és mindenki tudja (ők is) hogy a következő év még jobb lesz.

Csak ha ezt ki kellene ejteniük a szájukon, abba belepusztulnának.

2019. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes,nekem az egyik családtagom külföldön dolgozik,mégsem szórjuk a pénzt.


Megnézzük akkor is mi akciós,vagy mit hol lehet olcsóbban megvenni.


És nem fogok 1500 Ft-os kürtöskalácsot venni akkor sem,ha megtehetném éppen.


Sokan Karácsonykor hitelből vásárolnak.


Az ingatlanpiac pedig azért pörög,mert van egy réteg,akinek van pénze,ők felvásárolják a lakásokat,állami támogatással.


Autókat is többnyire hitelre veszik az emberek.


Az,hogy látsz egy belvárosi kávézót vagy vendéglőt,abból a pár tucat ülőhelyből mit szűrsz le?

Én mondjuk biztos sehová nem ülnék le meginni egy kávét,mikor otthon is megtehetem.


Nyaralni is mehetett volna a család idén,de nem mentünk.

Lakást szerettünk volna venni,de egyre drágábbak az ingatlanok,így egyelőre letettünk erről.

2019. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
47%

2-es azok élnek jobban,ahol a családból valaki külfdöldön dolgozik.


Akik itthoni fizetésből élnek,ők mind rosszabbul élnek,mint 10 éve.


Hiába nőtt a minimálbér,a megélhetési küszöb sokkal magasabb lett.

Albérletezés,27% áfa.

Aki külföldön dolgozik érdemesebb onnan megvenni dolgokat,mert olcsóbban jobb minőségű termékeket kapsz.

2019. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
53%
A szegénységet nem egy ország leggazdagabb régiójában fogod megtalálni (Budapest). Megnézném hány wellness szállodát találsz pl.: Gyulán, vagy akárcsak Pest agglomerációjában is.
2019. márc. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
49%
5-ös ez most komoly? Ennyire korlátolt nem lehetsz 😂
2019. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
81%

Tessék ötöske, csemegézz 😂


[link]

2019. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
93%

Az összes kérdésedre egy a válasz: mert egyre inkább egyenlőtlenül oszlanak el a jövedelmek, ezért jópáran sokkal jobban élnek, jópáran meg éppen vegetálnak.


"mindenki nyomorog, éhezik" - ez nyilvánvalóan nem igaz

"senki nem nyomorog, nem éhezik" - nyilvánvalóan ez sem igaz


Leginkább árnyaltan kell nézni a dolgokat.

2019. márc. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
85%

"5-ös ez most komoly? Ennyire korlátolt nem lehetsz 😂"


Én korlátolt? Etiópiában is vannak pörgő szállodák és hipermarketek, ettől az még nem lesz egy jól menő ország. A kérdés tele van komolytalan lúzongokkal.


Komoly ember az ilyet körberöhögi. Nem azért, mert ne lehetne akár igaza, hanem mert nevetséges ez a bizonyítási mód. Előbb hiszek egy statisztikának, mint egy noname ember szubjektív véleményének.


[link]


De beszélhetünk arról is, hogy az országos átlagbér br. 330 ezer, de emellett kiderült az is, hogy több mint 1 millióan max. a minimálbért keresik meg. Hol húzzuk meg a minimálbéresek számát és az átlagbér határát, ami alatt szegénységről, vagy ami fölött gazdagságról beszélhetünk már?


Ilyenekről lehetne normálisan beszélni, ellenben egy rohadt kürtőskalácsos sorról, miközben az Örs vezér téren 300 forintért árulják és épphogy fennmaradnak a pultos csajszi szerint, akivel beszéltem.

2019. márc. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
19%

Igen, én is ezen röhögtem, hogy Gyulával kicsit ráhibázott a fiú :D

Amúgy borsodi vagyok, várom az ajánlást, hogy hol van az a nagy szegénység, mert baromira nem látom a sok éhezőt.

2019. márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!