Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem érzitek rossz kedvűnek...

Ti nem érzitek rossz kedvűnek magatokat attól, hogy magyarnak születtetek?

Figyelt kérdés

Itt van egy nemzeti ünnep, és ha belegondolok, hogy magyar vagyok, elszomorodok. Sajnos egy nagyon rossz országba születtem, ahol az emberek szarért-húgyért dolgoznak és iszonyú magasak az adók és a korrupció. Az EU második legszegényebb országa vagyunk, de hamarosan már a legszegényebb, mivel már Bulgária vásárlóereje is üldöz minket mint egy bulldog, és le is fog hagyni idővel.

Szóval akkor mi értelme is van a nemzeti ünnepnek? Mit ünneplünk? Azt, hogy elszakadtunk a jóléti és király Ausztriától és egy balkáni elszegényedett ország lettünk mára? Irigykedve nézem mint egy kutya, hogy más országokban milyen jól élnek az emberek, mekkora bérek vannak, milyen lehetőségek, milyen jó az EÜ, az oktatás, a szociális háló, a tisztaság meg minden. Ehhez képest itt mi van?

Nagyon lehangolt vagyok, amiért ebbe az országba születtem, és komoly hátrányból indulok így Európában meg az életben. Ti nem?


2019. márc. 15. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem hallgatsz Gyurcsány apádra? Ő megmondta, hogy el lehet innen menni... Nem akarok most belemenni a témába, de tudod, hogy néz ki egy átlagos orvosi rendelő Angliában, vagy az USA-ban? Mint a pesterzsébeti SZTK. Olyanok mondják, akik testközelből is megtapasztalták. Az állami egészségügy mindenütt a világon sz@r.
2019. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

cáfolom azt, hogy máshol jobb lenne a keleti blokk országaiból


ráadásul minden nap tömve vannak a pénztárok a lidlbe és a sparba stb.


most is felhívta a figyelmet a média, hogy emiatt az egy kbszott munkaszüneti nap miatt zsúfoltságra kell számítani a boltokba.. vicc, emberek! nem?


nincs szegénység! mindenki egyenlő, csak valaki egyenlőbb


látom a rengeteg bmw x5, alfa romeo julietta, mercédes s-osztály-al szaladgálni a láthatóan kemény munkával megszerzett pénzből a köztudottan segélyből élő embereket.. érdekes módon intellektuál arcokat egyre kevésbé látok ilyen autókba...


Ráadásul nekik még jogosítvány nélkül is lehet vezetni..


Erre mit mondana Petőfi? Ugyan azt ha nem még rosszabbat mint anno...

De vannak még lassan most már kisebbségben maradt honfitársaim akikkel együtt talán még érezzük az ünnep értelmét... és már egymás tekintetéből tudjuk mi is a helyzet

2019. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem, mivel annál felemelőbb érzés nincs, mintha valaki magyarnak születik.
2019. márc. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Óránként bruttó 840 forintot keresek. Szerinted? Tanulok folyamatosan, lesz jó végzettségem, amivel kicsit többet keresek majd.

Akkor is kilátástalannak érzem a helyzetet, minden hónap a tùlélésről szól. Aliban vagyok, saját házról nem is álmodok.

Gyereket nem fogok nyomorba bevàllalni.

Hitelre sem, mielőtt valaki írja a csodás ösztönzőt.

Mire megteremtem a normális egzisztenciát, mert meg fogom, addigra lehet kifutok az időből és nem lehet gyerekem.

Biztos máshol ennél is rosszabb, Kínában, iniaban, fekete Afrikában stb.. Vagy akár Európán belül is lehetne sorolni.

De hát születettem volna jobb helyre is.

Az egészségügy meg a többi is bosszantó, a fontos dolgokra nem jut el az adónk.

2019. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
lehet túlspirázzuk ezt a dolgoz..egyszerűen csak legyen egy gyerek a többi meg majd majd jön.. persze azért legyen állás meg normális életvitel.. túl karrieristák vagyunk hisz ezt sulykolja belénk a világ média birodalma.. legyél te is trendi ha az igényed ennyi
2019. márc. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem ezt.

De bevallom, nem politizálok, csak annyira unatkozom, hogy most idetévedtem. Le fogtok pontozni, mert itt ez a divat.

De az én bérem évek óta nő. Nem érzem azt, hogy szrér-hgyér dolgoznék. Pedig csak érettségim van.

Multi. Meg tudok élni a fizetésemből.

Többnyire mérnökökkel dolgozom, több százezres bér az alap.

Rengeteget járok orvoshoz mostanában. Sajnos.

Én mindenhol azt látom, kórházban, szakrendelőben, hogy minden fel van újítva.

Nem hangulatkeltés, nem csak általánosságban beszélek, mint a legtöbben.

Debrecen, akinek konkrét példa kell.

Klinika, Kenézy Kórház, MÁV rendelő, háziorvosi rendelők: minden fel van újítva.

Ha az elmúlt fél évben nem jártam 10 féle orvosnál, akkor egynél sem. Időpontra, max 1 hét várakozási idővel.


Komolyan nem értem az embereket, csak a lázítás megy, de azért van mit enned meg van hol aludnod, és biztos nem a szegényházban.

Ha ennyire nem jó, akkor miért vagy még itt?

Menj el, és majd meglátod, hogy van ennél sokkal rosszabb is!


Amúgy én is azt látom, hogy tele vannak az utak zsír új kocsikkal. M-es rendszámnél régebbit már csak elvétve látok.

A kollégám most vett egy 7 milliós kocsit hitel nélkül.

A másik most építkezett hitel nélkül.

A harmadik házat vett hitel nélkül.

40 kollégából jó ha 3-nak nincs kocsija.


A boltok tényleg úgy tele vannak, hogy lépni nem lehet. És nem kenyérért megy be az ember, hanem tele vannak a kocsik mondhatni luxuscikkekkel.

Nettó 150-200 alatt már egy gyári munkás sem keres, és van munka, bárki talál, aki nem hordja fenn az orrát.

Egy fiatal pár alsó hangon 300-at visz haza, de még a gyártósoron is lazán összejön kettejüknek a 400-450, műszakpótlékokkal, cafeteriával, stb.

Azért ebből ne dumáljon már senki, hogy nem lehet megélni, meg otthont teremteni!

2019. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak ez éltet MINDEN EGYES NAP! Hogy magyar lehetek!
2019. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szóval ez szarszagúra sikerült! :D

ÉS igen, amit írt az 1-es az opció. Csak hát a magadfajta egy olyan csóró, hogy a nyugati határszélig sem jut el. ;)

2019. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Ezek demagóg állítások. Előveszem szülővárosom Tatabánya helyzetét: a munkanélküliség 1%, operátorként hazaviszel gyárttól függően 150-300 nettót, a kórházat felújították, most adtak át egy teljesen új épületet, és már a következő épületet tervezik. Most adták át 2 új rendelőt, és most újítanak fel 2-őt is. Az egyik gimnáziumot most építik újra az alapoktól kezdve, és hamarosan elindul a katolikus gimi is. Teljesen új könyvtárat építenek a régi helyett. Ráadásul egy sportcsarnokot is terveznek, a panel felújitások folyamatosan mennek, a játszóterek többsége megújult. A város buszparkját 4 hónap alatt 1-2 éves Credo buszokra cserélték le teljesen. Az teljesen igaz hogy sok minden Eu-s pénzből lett kialakítva, de 2015 környékéig valóban nyomor volt a városban, most nem hivatalos adatok szerint ötezer fő települt be a városba 2 év alatt, kiadó ingatlant már alig lehet találni. Karácsony előtt az összes nagy bolt, pláza dugig tele volt, és ahogy látam nem kis dolgokat vásároltak össze, negyed óra volt a sorban állni. Azt nem mondom hogy annyira jó helyzetünk lenne, mert sehol se tartunk a sógorokhoz képest, de a tavalyi gazdasági teljesítmény kifejezetten jól sikerült, és ezt a külföldi szakik is elismerik.


Amúgy bármitől és bárkitől függetlenül büszkeséggel tölt el hogy magyar vagyok, és nem lesz semmi és senki ami változtatna ezen.

2019. márc. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#1


Tévedsz, Svàjcban KIVÀLÓ az àllami egészségügy. Sajàt magam is tapasztaltam. A hazai ellàtàs fényévekre van tőle, és azr a szintet soha nem is éri majd el.

2019. márc. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!