Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti egyetértenétek ezzel a...

Ti egyetértenétek ezzel a változtatással?

Figyelt kérdés

Pont most láttam ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__85..


Én tovább mennék. Nem egyszerűen általánoshoz kötném, mert ahhoz túl lemaradott az oktatásunk, hanem külön engedélyhez kötném.. olyan érettségi szinten kb, de nem az érettségihez. Az a baj a demokráciával, hogy az egész országnak van beleszólása a politikába, pedig alig értenek hozzá, vagy csak szimplán buták.


Élő ilyen példa: Szándékos érvénytelen (nép)szavazás, O1G-s profilkép/irkafirka, indexes, hvgs stb hozzászólások, ugyanígy az origós, 888-s kommentek.


Ezeket vagy elvakult fideszesek írják, vagy elvakult liberálisok. Mind a 2 ártalmas az országra nézve. Ezért kéne kitalálni valami olyan felmérést, ami kiszűri az ilyen elmebetegeket. Valami nagyon erős szövegértés, erős (magyar)történelem felmérés pl.


Tudom, ez ütközik a szabad válsztójog elvével, de könyörgöm, az elmúlt 30 év bebizonyította, hogy Magyarországon legalább is teljesen alkalmatlan szabadválasztásokat tartani, mert alkalmatlanabbnál alkalmatlanabb veztőket választunk meg(és akkor 2010-től még a jobb lett).



2019. márc. 16. 13:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%
Bármennyire is van benne igazság, nem értek vele egyet!
2019. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Természetesen egyetértek. Nem a választójogot kell kiszélesíteni, mert a poltika nem fog az emberek szintjére lesüllyedni (ha mégis, mint Magyarországon, annak nem lesz jó vége); hanem az embereket kell alkalmassá tenni arra, hogy beleszóljanak az ország ügyeibe.
2019. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm, természetesen mentek a zöld kezek.


1.


Tulajdonképpen ez sem befolyásolná a szabad választójog gyakorlását, hiszen ugyanúgy bárk itehetne ilyen alkalmassági vizsgát, sőt, akár ki lehetne terjeszteni 14 vagy 12 éves korig is, mert lehet, hogy van aki 14 évesen többet tud, mint egy 18 vagy 20-on éves.

2019. márc. 16. 13:41
 4/25 anonim ***** válasza:
72%

Tulajdonképpen a demokrácia fogyatékosságára világítottál rá.

Szépen hangzik, csak az vele a bibi, hogy a tanulatlan embereknek is vannak érdekeik. Vagyis: ha senki nem képviseli az érdekeiket, akkor még jobban háttérbe lesznek szorítva. Lényegében most is a legrosszabb munkákat végzik el bagóért, a reklámok őket tudják legjobban manipulálni.

Persze jó kérdés, hogy pont emiatt (hogy könnyen manipulálhatók) vajon nem lenne-e jobb nekik, ha nem ők képviselnék a saját érdekeiket (mint ahogy a gyerekek sem szavazhatnak, pedig nekik is vannak érdekeik).

Viszont az is gond, hogy nem okvetlen az iskolai végzettséghez, tudáshoz vagy bármi máshoz köthető a manipulálhatóság mértéke. Szerintem kb. ahhoz, hogy ki mennyire képes kritikus gondolkodásra. Ki mennyire képes önreflexióra. Mennyire képes saját tévedéseit belátni. Mennyire elfogadó a más nézetűekkel szemben. Ezeket nagyon nehéz lenne mérni.

Szóval: még akár egyetemet végzett, művelt emberek is választhatnak egy mini-diktátort. Sajnos erre nincs ellenszer.

2019. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Mért értenék egyet?
2019. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Én úgylátom egyébként, hogy általában a "legtanultabbak".. tehák akik diplomások.. a legtöbbet ártók. Megmondom miért. Személyes tapasztalat, hogy nagyon sok diplomás épülettervező van, nagyon szép házeket is terveznek, csak éppen logikátlanul, nem törődnek az igényekkel. Van ahol túlzott biztonságot terveznek be, máshol a dizájnt tartják fontosabbnak, mint a tartóképességet.


De mondok mégegyet. PilisParkerdő. Minden kis friss diplomás erdész megkapja a legújadd Toyota Hiluxot, de nem tudnak erdészkedni, nem értenek a fához, nem érdekük az erdő karbantartása.


Sőt, ahogy hallottam, az Északi Járműjavító is hasonló kis frissdiplomás miatt(is) zárt be, de azt személyesen nyilván nem tudom.


Pont ők azok, akik ilyen kis álomvilágban élnek, hogy van a jó és a gonosz, ellenben a 40+-os vállalkozók, akik szakemberek és az adott szakban akár a legjobbak is, sokkal árnyaltabban látják a dolgokat, sokkal valósághűbben. Ezért van az, hogy míg az ilyen Momentumra pl sok középiskolás-egyetemista szavaz, addig a Fideszre vagy a komolyabb pártokra inkább az idősebb generáció.


Az a baj, hogy a tanulatlan emberek érdekeit pont azoknak kéne képviselni, akik hatalmon vannak(szerintem, de ez is ilyen álomvilágos dolog), hiszen ők nem tudnak racionális döntést hozni, nem tudják, hogy minek milyen követkzeményei vannak, ócsárolni azt tudnak, mert éppen azt mondta az, akivel szimpatizál, de, hogy miért kéne ócsárolnia, vagy miért nem kéne, mi miért történik, azt nem tudja feldolgozni.


A 4. bekezdésedben meg rávilágítottál az oktatás óriási hibájára. Véleményem szerint az oktatásnak pont arra kéne ösztönöznie, hogy logikában fejlődjenek a diákok, lássan ok-okozatot, tudjanak profin összadni-kivonni-szorozni-osztani(vicc, de sokaknak középiskolában nem megy), tudjanak helyesen írni... a többit meg majd megtanulja, ha érdekli, vagy a választott szakmájához kell.

2019. márc. 16. 13:58
 7/25 A kérdező kommentje:
És ugye mint írtam, ez sem korlátozná a szabad választójog gyakorlását, hiszen ilyen alkalmassági tesztet mindenki kitölthetne, gyerek, felnőtt, nyugdíjas, nő, férfi, dolgozó, munkanélküli.
2019. márc. 16. 14:01
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Oké, legyen, de aki nem szavazhat, annak adóznia sem kell ugye? Mert lehet, hogy akkor inkább önként lemondanák a szavazati jogomról, úgyis mindig csak a kisebbik rosszra szavazok...
2019. márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon rosszul látod a helyzetet.


Először is, teljesen mindegy kit zársz ki a választásból, utána mindig lenne egy következő réteg, akit valamiért ki lehetne zárni.

Pl Idősek.

A vége az lenne, hogy egy szűk, de legalábbis szűkebb csoport szavazna csak. Ennek a csoportnak a véleményalakítására éppúgy rárepülne a politika és elkezdene csak nekik politizálni (hazudni). De ha ettől el is tekintünk a vége az lenne, hogy egy szűkebb csoport világnézete alakítaná a szélesebb rétegek életét ami mindenképpen torzuláshoz vezetne és újabb problémákat szülne.

Persze ezt most nem fogod belátni, mert ugyan mit árthatna egy elvileg tanultabb réteg? Hát igenis sokat.

Ugyanígy a te véleményed szerinted mértéktartó, de amikor olyan hülyeséget írsz, hogy O1G-s profilkép alapján szűrnéd ki szavazhasson, az legalább annyira szélsőséges mint azok akik így nyilvánítanak véleményt.

Ráadásul te már nem is érted ezek szerint a véleménynyílvánítás szabadságának fontosságát. Te most elítéled ezeket a szélsőségeket, mert valamiért szerinted nem helyén való, de kérdem én, ha most az egykori náci németországban lennénk vagy bármilyen más komoly diktatúrában, akkor is okés lenne ennyi mozgásteret sem adni az ellenállásnak?

Ha valamin változtatni kéne a szavazást illetően, hogy kötelezővé kéne tenni a részvételt. Ez lenne a demokrácia alapja, és ez sokkal komolyabb biztosítékot jelentene, de persze ez csak a nulladik lépés kéne, hogy legyen.

2019. márc. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
24%
Miért akarsz olyan gátat szabni a szavazati joghoz, amelyet te garantáltan nem "ugranál" át?!
2019. márc. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!