Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez alapján nem teljesen...

Ez alapján nem teljesen mindegy, hogy ki van hatalmon?

Figyelt kérdés
A politika meghatározása, a hatalom megszerzésére és megtartásàra irányuló küzdelem, célkitűzés. Ezek szerint, aki a hatalmat meg szeretné szerezni, az mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy a riválisát lejàrassa, ha kell, még hazudik és akár csal is. Ha a hatalmat már megszerezte, akkor meg minden erejével azon fog lenni, hogy azt minél több cikluson keresztül meg is tartsa. Ha ez tényleg így működik, akkor nem teljesen mindegy, hogy kire szavaz az átlagos választópolgár? A hatalmon lévő politikai párt, először úgyis azon lesz, hogy a hatalmát bebetonozza és kielégítse azon támogatók igényeit, akiknek segítségével hatalomra került. Csak ezután fog következni azon emberek érdekeinek képviselete, akik őket megválasztották. Ez minden párt esetében így működik, bármit is ígérnek, akkor meg minek ennyit civakodni egymással? Emberek ezért nem beszélnek egymással, családok szakadnak szét és barátságok szűnnek meg, csak mert más a politikai nézetük, holott ha tudnák, hogy mire megy ki a játék, lehet, hogy nem lenne ennyi gyűlölködés és harag egymás iránt. Mi a véleményetek? Meg fog ez változni valaha hazánkban?

2019. márc. 16. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Alapesetben igazad van, csak azért lásd meg az egyéniség szerepét is. Gondolj csak Hitlerre és Churchillre pl.
2019. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
nem
2019. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A válaszok száma mindent elárul. Nincs is több kérdésem...
2019. márc. 17. 15:44
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Azért az nem túl nagy baj ha olyan van hatalmon aki hébe hóba az Ország, és benne a NÉP dolgaival is foglalkozik...
2019. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Nem teljesen mindegy....

De ezt nem érrheted!

2019. máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Van akinek mindegy,van akinek nem,nekem egyszerű földi halandónak mindegy,én tiz éve sem éltem jobban,de rosszabbul se.

Persze akik a politikából élnek nekik nagyon nem mindegy,hogy melyik párt van kormányon,hisz a kormányzó párt tagjai tudnak a legtöbbet lopni,ők ülnek a tűzhöz legközelebb.

Az elenzék meg próbál visszakerűlni ehez a tűzhöz,és nekünk választóknak igérnek mindent csak szavazzuk őket vissza kormányra.

Harminc éve megy ez a játék,néha kiemelnek egy egy társadalmi réteget akiknek kedveznek,hogy mégis milyen jók is ők,de egy másik réteg fizeti ennek meg az árát.

2019. máj. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Aki szerint teljesen mindegy, az vagy nem ebben az országban él, vagy egy bunkerben folytat önellátó életmódot 30+ éve.

Orbánéknál rosszabb nem létezik, Gyurcsány ideje alatt ehhez képest monacói életszínvonalon éltünk, és akkor még csak a vagyoni részét néztük a dolgoknak. Mondom ezt úgy hogy annak idején Gyurcsányt is a hátuk közepére kívántuk. Csak aztán bebizonyosodott hogy nála is van 1000x rosszabb, és most már visszasírjuk.

Itt nem arról van szó, hogy bárki aki mást gondol azzal azonnal háborúba kezdek. Én nagyon jól elbeszélgetek LMP-ssel, MSZP-ssel, Jobbikossal, Momentumossal egyaránt. Viszont a Fidesz szavazóval nem tudok egy hangot megütni, egyrészt mert nem véletlenül Fidesz szavazó, tehát fogalma sincs a valóságról, a dolgok tényleges működéséről (és nem csak a politikában, de másban sem, én még értelmes fideszessel nem találkoztam akivel normálisan el lehetett volna beszélgetni bármiről), másrészt meg aki felvállalja és hirdeti hogy "Csak a Fidesz", ott felmerül hogy szándékosan a nemzet és az emberke vesztét kívánja, ilyen emberrel pedig én nem fogok semmiben közösséget vállalni.

Én elfogadom hogy emberek másként látnak dolgokat, máshogy gondolkodnak. DE. Van különbség aközött, hogy valaki mást akar vagy máshogy gondolkozik, és aközött hogy valaki brahiból egy népnyomorító pártra szavaz, amelyik minden ponton gyökeresen ellentétben áll a demokratikus kormányokkal.

Ezért nem mindegy ki van kormányon. Bár jelenleg úgy áll a dolog hogy mégis mindegy lenne, ha nem az lenne aki most, mert ezektől BÁRKI jobb. A Dk-tól a Jobbikon át a Munkáspártig bárki, de ténylegesen.

2019. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Libers Pertz ***** válasza:
A családom nem szakadt szét pedig nem azonos a politikai nézetünk, egyszerűen nem hozzuk szóba a politikát. Munkahelyemen szintén nem egyeznek a politikai nézetek, tudjuk egymásról mégis beszélgetünk, szintén nem téma a politika. Van olyan barátom akivel korábban együtt utáltuk a másik politikai erőket, de nekem változott a nézetem, ezt ő pontosan tudja, mégsem áll a barátságunk útjába. Szóval nem igazán hiszem, hogy ez a kérdés jogos lenne, de legalábbis nem pontos. Túl sok az ostoba ember, kellene némi intelligencia ahhoz, hogy ilyesmi ne okozzon problémát. A politikai nézet/hova tartozás az körülbelül olyan, mint a fizetésed, senkinek semmi köze hozzá rajtad kívül. Éppen ezért zajlik a szavazás is fülkében falak mögött.
2019. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

7.

Szerintem, te éltél 2002-2010 között másik dimenzióban...

A 2010-es választási eredményeket még lehet protest szavazatokra is fogni. De a 2024-es, -18-as -22-es , -30-as végeredményeket mire fogod?

Ha egy egyértelmű többség neked smafu, akkor miről beszélsz? Hogy 20%-nyi oldalon egyetértesz valakivel????

2019. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 klutty válasza:
54%
Természetesen nem mindegy, mivel az érdekcsoportok változnak a kormányváltások során. Valaki 2010 elött élt jobban, valaki most. Abban igazad van, hogy a hatalom megszerzése a cél, mivel hatalom nélkül nem tudod megvalósítani a céljaidat - bármi is legyen az. A Fidesz jelen pillanatban nagyon meg tudta fogni a tömegeket a propagandájával és elnyomja az ellenzéki erőket. Az ellenzék pedig nem tudja ledolgozni ezt a média hátrányt. A folyamatos népbutitás ellen tompa kardal nem lehet vagy nagyon nehéz harcolni. Nem értek egyet azokkal, akik szerint nincs senki az ellenzéki oldalon, aki letudná váltani a jelenlegi kormányt. Inkább az a "gond", hogy nincs olyan gátlástalan, arrogáns hazudozó, aki feltudná venni a versenyt velük.
2019. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!