Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel támasztható alá az a...

Mivel támasztható alá az a megállapítés, hogy Magyarországon 2010 és 2019 között összesítve 65%-kal értéktelenedett el a forint?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél teljesen haszontalan volt az a tény, hogy Magyarországon 2010-ben 60 237,- HUF volt a minimálbér, ma 2019-ben 99 085,- HUF, ami ~65%-os emelkedést jelent, és nem volt ekkora infláció az elmúlt 9 évben.


Kérlek támasszátok alá nekem, hogy tévedtem és ma mindennek 65%-kal magasabb az ára, mint 2010-ben.



2019. márc. 16. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Leírtam annál a kérdésnél is, hogy a burgonya ára 2018 óta 76%-ot, 2015 pedig 146.3%-ot nőtt.


A LISZT átlag ára csak tavaly óta 10.1%-al növekedett...


A budapesti albérlet árak CSAK 2018-ban a 2017-eshez képest 10+ százalékkal nőtt.


9 év alatt akkor szerinted átlagosan mennyivel lehet drágább az élet?

Szerintem jóval többel mint 65 százalékkal.

2019. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Ez attól függ mihez viszonyítunk. 2010 márciusban 266 forint volt az euró, ma 314, e szerint csak 16 százalékkal értéktelenebb a forint.

Ha viszont a burgonyát vizsgáljk, ami amúgy a klímaváltozás miatt külfödlön is drágult nem csak itt, akkor 146 százalékkal drágább mint 2015-ben, tehát ugyannyivel érne kevesebbet a forint, ha csak nálunk drágult, de mivel nem csak nálunk drágult így tévedés ehhez viszonyítani

2019. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

# 1:


Az élelmiszerek árának inflációja 30%-os 2010-hez képest. Ez még mindig nem 65%-os. Eléggé egysíkú lehet az étkezésetek, hogy csak lisztet és krumplit esztek.


A budapesti albérletek ára, valóban magasabb lett, ezt senki nem vitatja. De Magyarországon minden minimálbéres budapesti albérletben él? Most sem vagyok meggyőzve arról, hogy minden tekintetben 65%-ot veszített értékéből a forint az elmúlt 9 évben.

2019. márc. 16. 15:37
 4/5 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
78%
Az inflációt több termék és szolgáltatás árával számolják ki. Hibás lesz az eredmény, ha csak egy-egy dologgal számolsz. Az EuroStat alapján évi 2-3% volt átlagban az infláció 2011 óta.
2019. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

mééé nyomjátok full fogyatékkosba???

csak krumplira meg Budapesti albérletre költ a magyar?


Infláció mérésére egy adott időszak elején és végén, egy kiválasztott termékcsoport (fogyasztói kosár) mért árszínvonal hányadosát, vagyis az árindexet használják.

A fogyasztói árindex méri a lakosság által megvásárolt áruk, igénybe vett szolgáltatások árának átlagos változását egy meghatározott időintervallumon belül.


Ha az eurostat elhiszi, hogy a KSH-nál jól mérik az inflációt akkor miért kell nektek kételkedni? Nézd meg a saját számláid, azokat a dolgokat amikre költesz és tuti nem azt fogod látni, hogy másfélszer többet költesz ezekre. (2010-ben 355 forint volt egy liter benzin ez ma 364, ez 2,5%-os infláció 8 év alatt és az átlagos magyar költésének a közlekedés adja a 10%-át, vagy pl. a csont nélküli sertéscomb 1110 forintról nőtt 1300-ra, ami 17%-os növekedés, és húsra az átlagos magyar a fizetése 7%-át költi)

2019. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!