Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a probléma a magyar egészsé...

Jack8 kérdése:

Mi a probléma a magyar egészségüggyel?

Figyelt kérdés
Legtöbbször csak negatív véleményeket hallottam a róla. Kíváncsi vagyok saját tapasztalatokra is, hogy mennyire valós ez a negatív kép.

2019. márc. 19. 13:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Úgy körülbelül minden.
2019. márc. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Nagyjából azokat a szimptómákat mutatja, mint szinte minden "ingyenes" egészségügyi ellátás: hosszú hetes-hónapos várakozások a vizsgálatokra, kezelésekre, műtétekre. De ugyanez a helyzet mondjuk Dániában és Kanadában is. Ám ha fizetsz (zsebbe, magánrendelésen,), akkor itthon nagyon hamar sorra kerülhetsz...
2019. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy itt sincs ember, emberhiány a legnagyobb gond.
2019. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Hogy ne kerüljél be a rendszerbe az.


Lényegében drága de alúlfinanszírozott ezért aki gyógyulni akar annak a saját zsebébe kell nyúlnia.

De akkor kérdezhetjük miért fizet évtizedekig egészségbiztosítást?


Ezért tolódik el a magánszférába az egészségügy. Amiről a Fidesz tartatott egy népszavazást ahol az állampolgárok nagyrésze ellenezte a vizitdíjat ami lényegében a magán egészségügy előszobája volt.

Ennek ellenére most úgy néz ki hogy akinek van pénze az megy a magánkórházba, akinek meg nincs az vár-vár-vár.


Megoldást az hozna ha vegyes állami- és magán-egészségbiztosítási rendszer épülhetne ki saját egyénekre szóló számlával. De ez lassú átállással is 20 év lehet. Az alapellátás persze járna mindenkinek de milyen minőségben?

Az orvosokat ápolókat itt tartanák magasabb fizetésekkel de tanulmányi szerződésekkel is.

Arányaiban jóval többet kellene az elején beletenni a rendszerbe. És nem csak félévente kipótolni amit a kórházak túlköltenek menetrendszerűen.


Egyébként láttam egy táblázatot hogy arányaiban mennyit költ az állam főbb feladatai ellátására. És míg államigazgatásra rendkívül sokat addig oktatásra és egészségügyre meglehetősen keveset ezt európai viszonylatban is megállapították.


Ja és kora gyerekkortól egészségtudatos nevelést adni osztályfőnöki órán stb. A legtöbb pénzt akkor spórolja meg az állam ha a polgárai nem betegek.

2019. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
Az egyik a pénzhiány. A másik az ingyenes mivoltából eredő kommunista hozzáállás.
2019. márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Drága, de legalább szar.
2019. márc. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Személyes tapasztalatom:


A legfőbb probléma az emberhiány, emiatt iszonyat sokat kell várni a szakrendeléseken (órákat akár), mivel egy azaz egy orvos szolgál ki több tíz beteget azalatt a pár óra alatt amit bent van. Embertelen ülni egy rendelőben és 3,5 órát várni a röntgenre, majd utána 1 órát várni arra, hogy az orvos megnézze.


A kórházak kezdenek már jól felszereltek lenni, de ugye ez elég lassú folyamat. Amelyik kórház még nincs felújítva, az nem, hogy balkáni, de kb. afrikai szinten van.


Hiába van felújítva a kórház, hiába van vadonatúj MR gép mondjuk, ha nincs aki kezelje, vagy ha van, akkor is az OEP napi 5 vizsgálatot támogat, így kapsz időpontot 8 hónappal előre, mert annyian vannak előtted. Nem értem ezt a dolgot, valaki elmagyarázhatná. Mi az, hogy az OEP teszem azt napi 5 MR vizsgálatot támogat? Mi lesz, ha 10-et csinálnak? Elromlik a gép, vagy 250Ft-tal több villanyszámla lesz azon a napon? Nem tudom.


Illetve ami még oltári nagy baj szerintem, az a kiszolgálószemélyzet (nővérek, ápolók stb.), és esetenként az orvosok undorító bunkósága, hogy nekik a beteg csak egy húsdarab, csak egy bejegyzés a nyilvántartásban, két jó szót nem érdemel, csak azt, hogy úgy beszéljenek vele mint egy kivágott kutyával.


Mi a megoldás? Részemről az, hogy 3 éve állami eü. intézmény közelébe sem mentem, mert szerencsére megtehetem, hogy magánorvoshoz járok, ha szükség van rá. Ott még nem volt rossz tapasztalatom, normálisak az asszisztensek, az orvosok, alaposak, nem futószalag szerűen darálnak le.


Pl. ultrahang, államiban 2 hónapra előre kaptam volna, magánban 5 nap múlva már mentem is.

2019. márc. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Undorító a kaja, rádomlik a plafon, hosszú várólista, fertőzésveszély, orvoshiány, hálapénz, stb.
2019. márc. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

A legutóbbi személyes tapasztalaim nem voltak rosszak egyáltalán, de attól függetlenül a számok még jól mutatják, hogy nagy a gáz.


Más az egyéni, egyszeri tapasztalat és a rendszerszintű szemlélet.

2019. márc. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Ma kb. arra való a közegészségügy, hogy egy megfázásnál kiírják a táppénzt, meg ha esetleg elüt egy autó, akkor kijön érted a mentő és bevisz a kórházba, ahol összevarrnak annyira, hogy el tudj utána menni egy magánkórházba...
2019. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!