Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért ennyire...

A magyarok miért ennyire munkamániások?

Figyelt kérdés

Amikor az utcán megyek, akkor is erről hallom beszélni az embereket, meg a vénasszonyok is ezt kérdezgetik az ismerőseiktől, hogy "na, oszt hol dógozol?" vagy "a fiú dógozik már?", "na, jól teszi ha dóugozik".

A rokonaim is folyamatosan ezt kérdezgetik, hogy dolgozok-e már, miért nem dolgozok, meddig tanulok még. Meg ha valaki fiatal létére éppen otthon van délelőtt vagy az utcán sétál, akkor a hüledező, felháborodott tekintetek a nyugdíjasoktól, hogy hát ez vajon miért nem dolgozik. Még egyszer az orvosnál is megkérdezte az asszisztens tőlem, hogy miért délelőtt mentem, nem dolgozok?

Szerintem ez már rohadt idegesítő és szánalmas, az sem jó ha valaki nem dolgozik, persze ez többnyire nem saját döntés, hanem egyszerűen sehova nem veszik fel, de a munka felmagasztalása sem szerencsés, főleg ismerve a magyarországi munkakörök többségét (kb. betanított munkás, segédmunkás, eladó-pénztáros, raktáros és ügyfélszolgálatos ).


2019. márc. 20. 08:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
60%
A kádárista, komcsi nevelés. Ezért népszerű a fidesz is, ami únkádárista párt.
2019. márc. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Hát én elhiszem, hogy ezt neveltél beléjük, de könyörgöm értsék már meg, hogy most már nem dolgozhat senki alanyi jogon, mert muszáj dolgozni, hanem ha nem felel meg, akkor sehova sem fogják felvenni, ha megszakad sem lesz munkája, ezzel inkább együtt kellene érezni vagy segíteni, nem még felháborodni rajta.
2019. márc. 20. 08:22
 3/37 anonim ***** válasza:
37%
Inkább az a kérdés, te miért veted meg a munkát ? A szüleid arra tanítottak, hogy a munka büdös? Szerinted magától terem meg a gyümölcs? A semmiért adnak fizetést? Meg fogsz tudni élni a lazsálásból?
2019. márc. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
67%
Mert az elmúlt 10 évben vagy reggeltől estig dolgozol vagy nem keresel annyit hogy megélj ilyen világrekord adóterhek mellett.
2019. márc. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Én nem vetem meg, de a munka nem olyan dolog, hogy csak úgy JÁR mindenkinek, ezt nem bírom megérteni, hogy honnan szedik
2019. márc. 20. 08:26
 6/37 anonim ***** válasza:
45%

Nem ismerem az egész világot, de Európát elég alaposan és mindenütt dolgoznak az emberek (kivéve a milliárdosok, de azok is tesznek valamit, hogy ez az állapot fennmaradjon) mert ez így természetes, minden normális embernek.

Nem magyar sajátosság, így van mindenütt.

Magyarországon sem dolgoznak többet, legfeljebb a bérük egyelőre alacsonyabb mint a nyugati országokban.

Neked ez rendszeres keserved, hogy dolgoznak az emberek, próbálj belenyugodni! Ha te nem nem akarsz dolgozni, akkor ne dolgozz, de az igényeidet is ehhez igazítsd és ne siránkozz, ha nem viszed semmire!... kivéve ha találsz egy olyan jó hülyét, aki eltart életed végéig.

2019. márc. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
60%

Azért azt látni kell, hogy a magyarok többsége nem tud mihez kezdeni az élettel, így jól jön nekik, ha a nap majdnem felét valamivel el tudják tölteni.


(Ha jön a nyugdíjaskor, a legtöbben összezuhannak. A hanyatló Nyugaton bezzeg mennek egyik tanfolyamról/egyetemről a másikra, tanulnak ezt-azt, nálunk hatvan felett csak a tévébámulás divatozik.)

2019. márc. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
De ez nem csak döntés kérdése, pont ezt mondom, nem úgy működik, hogy na akkor holnaptól én megyek dolgozni és besétálok egy munkahelyre, hogy na akkor engem ti fel fogtok venni. Hogy ha az illető sehova nem kell, akkor a feje tetejére sem állhat, nem fog munkát kapni.
2019. márc. 20. 08:56
 9/37 anonim ***** válasza:
77%

#8

Olyan nincs, hogy valaki nem kell sehova, csak a képesítésének és a képességeinek megfelelő munkahelyet kell keresni és akkor nincs csalódás.

Nem mehetsz te például tolmácsnak, ha nem tudsz egy idegen nyelvet sem, vagy nem lehetsz berepülőpilóta, akármennyire szeretnél, ha nincs meg hozzá a képesítésed.

Viszont ha te képzett CNC-s vagy és mégsem vesznek fel sehova holott hiány van belőle, akkor annak az okát magadban keresd!

2019. márc. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%

Most akkor mi a bajod, mért két dologról beszélsz?

Az a bajod, hogy mások dolgoznak, vagy az, hogy te nem kellesz sehova?

2019. márc. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!