Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem ironikus, azelőtt rengeteg...

Nem ironikus, azelőtt rengetegen gyalázták a szakmunkásokat, meg lenézték őket, most meg könyörögni kell a jó melósért?

Figyelt kérdés
Én emlékszem, erre az időszakra, most meg sokan sírnak bizonyos szektorokban hiányoznak az emberek, vagy rengeteg építkezési vállalkozó becsap embereket.
2019. márc. 21. 13:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Mert bele vannak bolondulva már a papírokba!! Mindent papírozni kell, olyan bizonyítvány, amolyan engedély, ennyi év tapasztalat, referencia, ismerős ajánlása...hagyjuk már, a munkák többségét meg simán elvégzi akárki.
2019. márc. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
8%
Ez csak egy mocskos propaganda. Még az ország "gazdagabb" részein is találsz 150 ezer forintért BÁRMIRE melóst, akár rengeteg tapasztalattal is. Ez a munkaerőhiány csak egy jól hangzó propaganda. Jobb mint az MSZP munkanélküliség propagandája, mert mennyivel jobban hangzik már amit te mondasz :)
2019. márc. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Ironikus, nagyon is.


Nos rendszerváltás utáni liberalizáció oda vezetett hogy kb. minden észlényt felvettek egyetemre, és minden gyereket úgy neveltek hogy fiam, lányom menj el egyetemre, meg gimnáziumba, ha meg nem tanulsz koszos szakmunkás leszel. Nos, kb 2010-ig túl sok ember tanulta a jól hangzó menedzser, meg bölcsész szakokat aztán ezekből lettek a papírtologató betanított segédmunkás irodai alkalmazott állami szférában, addig a szakképzést meg a technikumi képzést az összes kormány letojta.


2010 után rájöttek hogy túl nagy az olló, hogy sok a 8 általánost végzett szakképzetlen ember, de túl sok a ''túlképzett'' diplomás is, persze itt nem a mérnökre, orvosra, tanárra gondolok hanem a tipikus sokat nem érő, művészi, bölcsészi, kommunikációs szakokra, addig valamit érő szakiból alig van, se jó diplomás szakember nincsen.


De egyébként szoci rendszer átka hogy lenézték, mert rendszerváltás előtt mindenki torkán átnyomtak egy szakmát, amihez persze nem értett, de hát valamiből neki is élnie kell, és hát akkoriban nem sok munkalehetőség volt. Ezért sok kontár volt, ma persze már ellehet gyárban is lenni, de a reputációt jól lehúzta.


Jó pár évnek el kell még telnie, hogy a jelenlegi fiatal generációnak a kétkezi munka ne legyen ''büdös'', mert már ugyan jobban meglehet élni pl. asztalosként E.V.-ként mint a legtöbb diplomával, de sajnos ma nem ''menő'' és ''szexi'' a szakmunka. Ha nem lesz többet az, hozhatunk vendégmunkásokat, amit Nyugat-Európa már 40-50 éve csinál, mert ott is ugyanez zajlott-zajlik le.

2019. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én is diplomás szeretnék lenni, de valami borzasztó ,hogy szinte mindenhová diploma+nyelvtudás kell. Ahová nem kell diploma ott elképesztő alacsony a a fizetés, meg úgy beszélnek az emberrel ,mint a kutyával.
2019. márc. 21. 14:29
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

"Én is diplomás szeretnék lenni, de valami borzasztó ,hogy szinte mindenhová diploma+nyelvtudás kell. Ahová nem kell diploma ott elképesztő alacsony a a fizetés, meg úgy beszélnek az emberrel ,mint a kutyával.

"

Diplomások között is elképesztő sok a munkanélküli, nyugi ;)

A Fidesz jól elhitette az emberekkel ezt a munkaerőhiányt, holott kibs*zott sok a munkanélküli/közmunkás mindenhol. De még egy közmunkás is azt hiszi, hogy mekkora hiány van belőle. Akár csak a Soros-terv. Abban is úgy hisznek, holott nem is létezik. A Fidesz emberei profik :)

2019. márc. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Életemben nem hallottam, hogy a szakmunkásokat gyalázták volna, sőt!

Ez megint csak egy itt megszokott marhaság, vagy fogalmazásképtelenségre utal.

Egy-egy tisztességesen dolgozó mesterembernek komoly tekintélye és szép jövedelme volt.

Én inkább azt kaptam meg gyerekkoromban, hogy "Ha nem tanulsz, utcaseprő leszel!"

2019. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#2-es #5-ös tökéletesen nincs igazatok. Dunántúlon és Pesten már régóta nincs elég ember. Egyszerű gyári munkás sincsen, se kamionos aki elvigye a gyárból a terméket, de nincs szemétszállító se, se közmunkás.


Példák: ahol dolgozok, ezen a héten szállítmány felét tudjuk csak elvinni a gyárból, mert nem tudtunk elég fuvart szervezni, mert a fuvarozó cégnek nincsen elég embere, a szabadságokat pedig muszáj kiadnia, ezért mi szívunk, ők meg pláne.


Régebben hetente járt a szemeteskocsi hogy elvigye a szemetet a ház elől. Most ez 2 hetente van, mert szintén nincs elég emberük.


Közmunkás sincsen, több ismerősöm dolgozik kormányhivatalban, aki bemegy munkaügyre legalább 10-20 helyre betudják utalni, senki sem fog 50 ezerért gürizni, ha gyárban 200 nettót kap. Vannak olyanok akikkel persze semmit se lehet kezdeni, de őket leszázalékolják, elviszik rehabilitált munkaerőnek, és ugyanott tartunk, mert ők is a gyárban dolgoznak, ezért természetes nincs aki felszedje az utcán a szemetet, mert tavaly összesen 50 főt se vettek fel közmunkára a 65 ezres megyeszékhelyen!


Dehogy mondjak diplomás munkát is, tervező vagy folyamatmérnököt kerestünk a gyárba, fél év alatt 2 releváns végzettségű főt tudtunk találni. Az is igaz hogy amikor recepcióst kerestünk 113 CV-t kaptunk 2 hét alatt, mert hát az nem kemény munka hogy útba kell igazítani a vendéget vagy felveszed a telefont, és átkapcsolod a megfelelő személyhez.


2 éve átadták az új Interspart, ami totál szép lett, de akkora eladói hiány volt, hogy csúcsidőben a 20 kasszából 5 működött, (ma még kevesebb) a húspultokon papíron 4 embernek kellett volna dolgoznia, erre hétvégente sokszor 1 szerencsétlen pattog a pultok között.


A posta a városban már régóta nem hozza ki a hivatalos iratokat, mindig be kell menni a Kh-ra érte, a közönséges levelek, számlák havi szinten valamelyik mindig késve érkezik, 2017-ban karácsony előtt nem fértek el a városi postán a csomagok, mert nem tudták elszállítani őket, ezért már a folyosón is méteres magasságban álltak a kartonok.


Szóval valaki nekem ne mondja, hogy nincsen munkaerőhiány, lehet Szabolcsban meg istenháta mögötti helyeken nincs elég meló, de az ország 3/4-ében a közmunkás is már ritkaságnak számít.

2019. márc. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 mindentudó99 ***** válasza:
A 2-es hozzászóló nem Magyarországon él. 150 ért bárhol bárkit? 200 nettó alatt normális betanított munkást se kapsz nemhogy szakmunkást. Ahol én melózom kezdő 170 nettóért nem találnak betanított munkást. Karbantartó pozíció 230-250 nettóért folyamatosan hirdetve van már évek óta.
2019. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

En szakmat tanulok éppen, tehat egész munkavállalónak se lehet tekinteni de a havi 200at en is megkapom, ket nap alatt talaltam munkat es a cégnél mindenki többet keres. Sot, az uj segedmunkas aki szinte mindenhez ért 300at kap. Nincs hajtás, hetvege szabad.


Csak az emberek lusták mert nincs klimatizált WC négyrétegű Zewa wc papírral.:D

2019. márc. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ezt sosem értettem hogy "évek óta keresnek embert"...akkor az csak valami kamu pozíció, nincs is rá szükség, ha évek óta működik a vállalat nélküle is...
2019. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!