Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a következő választásokon lenne egy muszlim miniszterelnök jelölt akinek a családja régen bevándorlóként került európába?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat kérlek! Az ember származása, vagy a politikai programja lenne fontosabb (ami nem az ész nélküli betelepítést tartalmazná értelemszerűen)? Nem tudnátok eltekinteni attól hogy ő nem magyar, és csak emiatt rögtön nem is érdekelne mikkel áll elő? Vagy esetleg ettől a ténytől eltekintve tudnátok rá politikusként, esetleg leendő miniszterelnökként tekinteni?

2019. márc. 21. 20:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Ezt úgy mondom mint Fideszes, engem nem biztos, hogy zavarna! Ha itt él régóta, normális becsületes ember, és alkalmazkodott a kultúránkhoz, ergo elhagyta az iszlám szokásokat és a keresztény értékek szerint él, jobb oldali, akkor még lehet szavaznék is rá.
2019. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A kérdésben volt hogy muszlim, vagyis nem hagyta el az iszlám szokásait.
2019. márc. 21. 20:18
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, bocsi, hirtelen most arra gondoltam, hogy arab. Az nem zavarna. Ha iszlámot követi akkor nem szavaznék rá.
2019. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

De akkor aki szeretne válaszolni az értelmezhetje úgy is hogy nem muszlim már.

Vagy azt is szivesen meghallgatom hogy mit reagalna ha lenne egy magyar származású miniszterelnök jelölt, aki viszont muszlimmá vált az évek során.

Csak érdekelnek a vélemények

2019. márc. 21. 20:22
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyar szármázasú keresztény, buddhista, vagy nem vallásos emberre szavaznék.

Arab származású keresztény, buddhista, vagy nem vallásos emberre szavaznék. Sőt tulajdonképpen bármilyen származású de keresztény, buddhista, vagy nem vallásos emberre szavaznék.


Magyar, arab vagy bármilyen más származású muzulmánra, legalábbis aki komolyan gondolja a vallását és esetleg politikai életbe is beleviszi azt, na rá nem. Ennek pedig annyi az oka, hogy nagyon más értékrend az iszlám, más szabályok, más szokások. Azt persze nem gondolom, hogy gonosz terrorista volna :D

2019. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hacsak nem valami hiper progresszív, libsi iszlám irányzatot követne, akkor valószínűleg nehezen szimpatizálnék vele. Végső soron program alapjan döntenék, de azért valószínűleg sok mindenben nem értenék vele egyet, ha átlagos muszlim világnézete lenne.


A származása egyáltalán nem érdekelne viszont.

2019. márc. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a származásától sokkal fontosabb a programja, illetve maga a személye, hogy milyen ember, nem pedig a bőrszíne. Az alatt, hogy nem magyar, nem tudom mit értesz, mert a választáson csak magyar állampolgárok indulhatnak.
2019. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A származásnál sokkal fontosabb egy politikusnál, hogy milyen ember, hogyan viselkedik, mit képvisel az életben, politikában. Egy muszlim is lehet példaértékű, politikai bizalomra érdemes.


Ugyanakkor én jobboldali vagyok és nem tudom elképzelni, hogy Magyarországon egy jobboldali párt muszlim miniszterelnök jelölttel fusson neki a választásoknak. Ez még a Magyarországnál nyitottabb USA-ban, Franciaországban, Olaszországban, Németországban is esélytelen egyelőre a nagy, vezető jobboldali pártoknál. Magyarországon pedig még a baloldali pártok sem mernék ezt meglépni.

2019. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A származása nem számít. Lehet kínai, arab vagy hollandus, netán piréz származású, ha önmagát akkor már magyarnak tartja.

A vallása azonban számít, mert a vallás alapvetően meghatározza az ember világnézetét, hozzáállását a dolgoktól. Ahogy már elhangzott mástól, egy keresztény, buddhista vagy zsidó, netán a konfucionizmus híve nem lenne gond. Még az sem ha ateista, de elfogadja, hogy másnak mennyire fontos a vallása. Azonban egy muszlim vallásút éppen úgy nem tudnék támogatni, mint egy mormont vagy szcientológust sem. Nem azért mert ne tartanám tiszteletben a vallását vagy ne tartanám tiszteletre méltónak azt a vallást - hanem mert nem akarom, hogy az én országomnak ilyen vallású ember legyen a vezetője.

2019. márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
Mo-on nem nagy ennek az esélye, legalábbis, amig a fidesz van hatalmon. Egy esetleges hatalomváltás hosszú távon megindíthatná a harmadik világból az ide érkezők seregét. Ne álmodjunk arról, hogy tovább mennének mert a legtöbbjüknek mindegy, hogy nálunk nem dolgoznak vagy nyugaton. A segélyt itt is megkapnák. Ők a szavazataikkal elöbb-utóbb pozicióba juttatnának egy muszlim vezetőt. Ez szerencsére nem aktuális ilyen töketlen ellenzékkel.
2019. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!