Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor és Gyurcsány...

Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc milyen egyetemi végzettséggel rendelkezik?

Figyelt kérdés
2019. márc. 22. 10:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Orbán Viktornál annyit találtam, hogy ELTE Állam- és Jogtudományi Kar. De ezen belül pontosan milyen szak vagy milyen specializáció (hogy ha jogász végzettségű).

Gyurcsány Ferenc pedig Janus Pannonius Egyetem Közgazdaságtudományi Kar, de ott sincs feltüntetve pontosan milyen közgazdász, hiszen gondolom ott is lehet specializálódni.

2019. márc. 22. 10:40
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Azt hittem egyszerűbb lesz megtalálni, de azokból az időkből kevesebb az elérhető online anyag. de kíváncsivá tettél, így ezt találtam:

Orbán szakdolgozata:

[link]

Itt az aláíró az első lapon Dr. Samu Mihály, tanszékvezető egyetemi tanár. Feltételezem azzal a tanszékvezetővel kellett aláíratni, akinek a tanszékén végzett - nálunk legalábbis így volt.

Róla ezt találtam, sajnos már elhunyt:

[link]

"1964 és 1993 között az Állam- és Jogelmélet Tanszék vezetője volt. " - gondolom akkor ezen a tanszéken diplomázott Orbán és az egyben az egyetemi szakját is meghatározza.

A többit folytasd te. Gyurcsányra nem vagyok kíváncsi és neki a szakdolgozata sincs meg, volt is belőle botránya.

2019. márc. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Én a Gyurcsányból nem nézem ki, hogy közgázt végzett, már bocs.
2019. márc. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Orbán régi szóhasználattal élve, u.n. mezei jogász, tehát elvégezte a jogi egyetemet, aztán slussz. Magyarán nem ért a jognak semmilyen ágához, nem véletlenül mondta korábban sokszor, hogy ha majd valami gond lesz, azt elintézik a jogászaik (akiknek nyilván megvan a megfelelő szakvizsgájuk, ügyvéd, ügyész, bíró stb.). Nem véletlenül adta G.B.Shaw jeles brit drámaíró a főpincér szájába a következő mondatot a Sosem lehet tudni c. színművében: "akinek nem fűlik a foga a tisztességes munkához, az elmegy jogásznak".
2019. márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Gyurcsány Ferenc a közgazdasági tanulmányait megelőzően technika-biológia szakos tanárként végzett.


De ha Orbán nem specializálódott semmire jogászként, akkor hogyan lehet egyetemi doktor?

2019. márc. 22. 11:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Orbán Oxfordban is tanult
2019. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Orbán Viktor:


Eötvös Loránd Tudományegyetem (1981–1987, jogtudomány)

Pembroke College (1989–1990, filozófia)


Az ELTE-n töltött hét év alatt nem hiszem, hogy csak "mezei jogász" lett

2019. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5

Miből írta Gyurcsány a főiskolai szakdolgozatát vajon. Vagy inkább miről szól a szakdolgozata, ha tudja valaki.

És miről szól a közgáz diplomamunkája?

Csak mert ha Orbánét már becsatolták, akkor illene Gyurcsányét is, nem?

2019. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gyurcsány közgazdasági, orbán meg marxista egyetem jogász szak ahol egy kisz titkárnak érettségi se kellett....
2019. márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán tudod, hogy mi volt a "marxista egyetem"?
2019. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!