Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy átlag budapesti ember év...

Egy átlag budapesti ember év (tized) ekkel hamarabb hal meg azért, mert rendkívül egészségtelen állandóan a levegő?

Figyelt kérdés
2019. márc. 24. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy hal meg évtizedekkel korábban.Honnan veszed ezt?
2019. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Csak 10 de igen.
2019. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Logikusnak tűnik, hogy az állandó hatalmas forgalom, a zöldterület hiánya és a borzalmas levegőminőség miatt sokkal hamarabb halnak meg az emberek, mint az ellentéte.
2019. márc. 24. 19:26
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Ebből az látszik, hogy igazából Budapesten a legmagasabb a várható élettartam. Egyebekben nem tudom hogyan képzeled el Budapestet, de a tágan vett belváros - mondjuk Pesten a Hungária-körgyűrűn belül eső területek - kivételével azért jelentős zöldterületek vannak városszerte.

2019. márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet egy élethossz átlagot ilyen szimpla okra visszavezetni. A levegőminőség persze számít, de ha ez lenne a mérvadó, akkor az országban Budapest a végén lenne, hiszen néhány kivétellel másutt sokkal jobb a levegő. Ugyanakkor a vidéki élethossz nálunk rövidebb.


Az életminőséget jelentősen befolyásolja a levegő minőségén kívül például a stressz, az életmód, az étrend, a mozgás, a tudás és egyebek. Az USA egyes vidékein (nem hozzánk képest, de) aránytalanul alacsony a várható élettartam. Egyértelműen bizonyított oka ennek a rossz étrend (sós, zsíros műételek) és a mozgáshiány.

2019. márc. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4-es...ez gyönyörű szép volt!
2019. márc. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A statisztikák szerint atlagosan 2 esztenedovel hamarabb halnak, szoval nem kell tulozni
2019. márc. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Puzsér Róbertet hallgattál azért jött ez a kérdés. Még ő szerinte is csak 3 évvel halnak meg korábban a Budapestiek mint akik az agglomerációban élnek. Milyen évtizedeket írtál te ostoba?
2019. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az első mondat után kérdőjelet akartam volna rakni.
2019. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Semmi baj, így legalább 2 válaszod is lepontozhatom, te suttyó paraszt.
2019. márc. 25. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!