Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért beszélnek álszent módon...

Miért beszélnek álszent módon az egészség fontosságáról, ha nem büntetik azt, aki károsítja az egészséget?

Figyelt kérdés
Számtalan egészséges, sportos emberrel történik baleset, ami után azon kezdenek el gondolkozni, hogy az elkövető részére milyen enyhítő körülmények sorolhatók fel. Az ilyenkor nem fontos, hogy egy teljesen egészséges fiatal mondjuk meghalt, a másiknak pedig az azidáig teljesen egészséges fogai közül 4 kitört. Enyhítő körlményeket keresnek egy szexuális erőszak ügyében? Látássérülést okozó közlekedési balesetben nem azonnal ítélik börtönre az okozót? Az ezek szerint nem is fontos, hogy egy látássérült ember életminősége mennyivel alacsonyabb a látó emberekhez képest. Ezek azért elég súlyosan károsítják egy addig egészséges ember egészségét. Nem kellene azonnali és komolyabb büntetés?
2019. márc. 25. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Mért kéne büntetni? Sajátja.
2019. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező mibajod van?
2019. márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Háromszor olvastam el, de még mindig nem értem az összefüggéseket benne.
2019. márc. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miről beszélsz. A vádlott ügyvédje minden esetben enyhítő körülményeket keres, ez a dolga. A döntést azonban mindig a bíró mondja ki.
2019. márc. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4 : Enyhítő körülmény, amikor meghalt egy ember? Az senkit sem érdekel, hogy lehet ő mondjuk egy teljesen egészséges ember volt?
2019. márc. 25. 19:54
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha majd lenyugodtál és értelmesen is meg tudod fogalmazni a problémádat, megbeszéljük.
2019. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miről beszélsz, van a bűntett, amit a vádlott elkövet, ennek van egy x-től y-ig büntetési tétele, amit a bíró kiszabhat, normál esetben a közép értékről indul a büntetés, és ezt befolyásolják az enyhítő/súlyosbító tényezők. A maradandó egészségkárosodás okozása minden esetben súlyosbító tényező, ettől függetlenül lehetnek ennél erősebb enyhítő körülmények. Az ügyvéd dolga nyilván az, hogy minél több enyhítő körülményt hozzon fel, és a súlyosbítókat pedig lehetőség szerint próbálja cáfolni, aláásni, ezért fizetik. A bíró feladata pedig, hogy a felhozott bizonyítékok, és a törvények alapján ítéletet hozzon, illetve nyilván, hogy a precedens joggal kiegészült jogszabályok alapján eldöntse, hogy mi az elfogadható enyhítő körülmény, és mi nem az...("Lenegén volt öltözve tiszte't bíró úr! Há' kérette magát bíró úr! Ő is akarta láttam a szemíbe bíró úr...")
2019. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Például ha közúti balesetet okoz valaki, akkor azért nem kap egyből húsz évet, mert nem szándékos volt, és nem számítanak szökésre, bűnismétlésre. Ha erre gondoltál. Balesetet sajnos bárki okozhat.
2019. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező tuti kihordott lábon két agyvérzést mire leírta ezt a katyvaszt.
2019. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
8 : Értem, tehát az egészség nagyon fontos, de ha valaki okoz egy balesetet, ami a másik ember egészségének és életminőségének romlásával jár, akkor már sajnálkozunk, hogy "ilyen az élet".
2019. márc. 25. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!