Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Napjainkban egy pályakezdő...

Napjainkban egy pályakezdő hogy boldogul?

Figyelt kérdés

Hogy tud elköltözni otthonról?

Hogy lesz autója?

Hogy alapít családot?



2019. márc. 26. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Éhen döglik
2019. márc. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nincs olyan sehol sem hogy pályakezdő azonnal új házat épít stb
2019. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szülei támogatják. Én most vagyok 25 a férjemmel most építkezünk. Mindkettőnek van autója. Nyilván szülők segítségével. Most kint vagyok külföldön egy-két évig amíg készül a házunk. Itt is van munka és jobban is keresek. A férjem is ki szokott jönni, csak ő üzletember és nem akarja otthagyni, de minden héten találkozunk. Én is van hogy haza jövök.
2019. márc. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Lakásom volt saját azt is a szüleim vették

2019. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Feljebb küzdi magát a ranglétrán és jobb fizetést kap a tapasztalata után.


Régen se, illetve nyugaton se most se jelenleg nem épít magának senki házat úgy, hogy kijön az iskolából és elkezd dolgozni..

2019. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Milyen pályát kezd? Egyedül vagy oldalbordával? Otthon lakik még vagy elköltözött?


De vegyük a legalját, 8 osztályod van és a szüleid nem tudnak segíteni.


Kell egy mobil meg vagy 5-10 ezer forint. Szépen felutazol Esztergomba elmész a Livitához(facen is jelentkezhetsz) és ha sikerül megszámolni egy szövegben az n betűket és kis rajzolt autón megtalálni a különbségeket akkor már visznek is a Suzukiba felvételezni ahol kb. hasonlóan kemény szellemi feladatok várnak rád.

Cserébe ha felvesznek kapsz havi 160 nettót(igazából többet fogsz keresni, mert nyár közepéig orrba szájba nyomják a túlórát, utána lazaság lesz év végéig) + 3 indegyenes étkezés + ingyenes szállás. (áprilisban fognak emelni, kb. 10-15%-ot, mert emberhiány van)

Nekem egy év alatt nulla támogatás mellett sikerült 1,5 millát félrerakni úgy, hogy átlagban 170-et kerestem náluk + a 13. haviban kaptam 200 ezret.


2-3 év után már van annyi önerőd, hogy a környéken saját lakásra tudj hitelt felvenni és 10 év alatt törleszteni is tudod.


Autó megint attól függ mire vágysz de ha maradunk az ajánlott kategóriánál(havi fizetésed 5-6-szorosa) akkor 1-1,5 misinél többet nem költesz rá, ez mint a mellékelt ábra mutatja 1 év alatt jön össze.


Családot meg ha akarsz alapítani akkor 10-25 misit bírsz felvenni az államtól amit ha szorgosan csinálod a gyerekeket akkor nem kell visszafizesd de ha nem is csináltok egyet se akkor is 8%-os kamattal kell csak számolj ami azért nem olyan rossz a piaci lehetőségekhez képest.


Szerintem ha nem szólóban akar az ember boldogulni akkor még egy ilyen legalja melóval is 4-5 év alatt megvan az autó és lakás.

2019. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én diplomás pályakezdő vagyok, a párom is pár éve dolgozik a szakmájában.

Nehezen boldogulunk. Albérletben vagyunk, lakástakarèkot fizetünk mindketten. Ezen kívül félre rakni nem tudunk.

1 auto van, 20 éves és viszonylag olcsó fenttartani. Hitelre hoztuk ki, de már a miénk.

Saját házról nem is álmodunk. Gyereket nem tervezünk egyelőre, örülünk, ha magunkat eltartjuk. Albérletben amúgy sem túl jó ötlet szerintem, piszok nehéz gyerekkel költözni, sehova nem kellesz.

Igazából külföldi munkán is gondolkozunk, sok veszteni valonk nincs, úgy érze..

2019. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha okos, akkor tud 120 ezret keresni havi 300 órával, és még egy 28 éves opel vectra is sikerülhet. Hajrá orbány....
2019. márc. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is rettenetesen rossz volt, ezért nem is alapítottam családot és most 43 évesen jutottam el odáig hogy van saját házam, autóm..

Családi segítség és külföldi munkavállalás nélkül reménytelen a mai fiataloknak és az idő sajnos gyorsan telik.

2019. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!