Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális, hogyha 444-et...

Normális, hogyha 444-et olvasok, akkor mindig elfog az irigység azok iránt, akik külföldre költöztek? Tényleg ennyire más világ a Nyugat?

Figyelt kérdés
Bármilyen cikket olvasok a kommentek alatt mindig csak a tökéletes nyugat és intelligens liberális értelmiségiek vs balkáni Mo. és proli ostoba magyarok összehasonlítást látom. Nemrég olvastam a hálapénzről egy cikket és alatta folynak a kommentek, hogy nyugaton tökéletes ellátásban részesítenek nulla zsebtöltögetés nélkül és szociálisan is maximális törődésben részesült bezzeg itt nálunk ilyen sz** olyan hulladék. Akkor a munkakörülmények és fizetések tekintetében ugyanez. Tökéletes önmegvalósítás vs korrupt mutyi élhetetlen közeg. Vagy a társadalmi eszmefuttatások, amikor arról írnak, hogy 10 különböző nemzetiségű munkatársa van (akikkel 2 nyelven beszél), tökéletesen tisztelik egymást és el titkolja, hogy magyar, mert annyira kínos már kimondani nyugaton versus áskálódó proli, buta és tanulatlan magyarok, akik angolul csak makognak. De a nagypolitikai hírektől kezdve, az egészségügyön át az utca emberéig mindenféle cikk alatt ez a fekete-fehér kommentzuhatag figyelhető meg. Tényleg annyira totál szép, nyugodt és csúcs szuper hely bármely nyugati ország, tökéletes és szuper emberekkel a fedélzetén ahogy ezt írják, míg ez az ország egy apokaliptikus pokol? Vagy ezen vélemények olyan emberektől jön, akik iskolázottság tekintetében a top kategóriát képviselik? Ilyenkor persze rohadtul elfog az irigység, hogy én is kimenjek, amikor az x-edik kommentet olvasom, hogy "én jövő hónapban emigrálok"/"3 unokám már német"/"sose fogunk visszajönni"/"tökéletes az élet a hanyatló nyugaton" stb. És főleg azért fáj, mert angolul tizeniksz éve tanulok és nagyon nem megy nekem, épp meglett a középfokú, de annyira szeretnék én is kimenni pedig még egyetemista vagyok, de már 26 éves. Annyira jó lenne megszagolni ezt a "nyugati életérzést" (akár egy tanyán takarítva vagy pakolni egy raktárban) amiről annyian beszélnek és annyira csábító. De sajnos se magabiztos nyelvtudás, se ismerős, se szakmai tapasztalat. :/

2019. márc. 27. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Orbánisztánnál biztosan jobb, ennyire irigy, önző, undorító népről nem hallottam, akik a saját honfitársaikat tapossák agyon egy kis plusz pénzért meg a saját érvényesülésükért. És akiket ennyire lehet befolyásolni a migránsozással és néhány elferdített statisztikával meg látszatintézkedéssel, hogy demokratikus úton megválasszanak egy diktátort, aki onnantól azt kezd az országgal, amit akar és senkinek nem lehet egy rossz szava sem.
2019. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Igen, a nyugat nagyon más világ. De korántsem olyan ideális, mint néhányan hirdetik. A mai nyugat és a nyolcvanas kilencvenes és nyugatja között ég é föld. Pedig a régire sem mondható hogy tökéletes.

Minden viszonyítás kérdése. Ha valaki azt mondja, hogy nyugaton az itteni bérekhez képest kánaán van, akkor igaza van. De arról szó sincs, hogy ott bárki gondtalanul és vidáman élhet. Aki azt mondja, ott az orvosi ellátás sokkal jobb, igazat mond. De ha nem vagy biztosítva, ott is (az ottani bérekhez képest) kemény pénzeket kell fizetned. De nem suskussal borítékban és titokban, hanem a pénztárnál számla ellenében.

A fekete fehér látásmód sok ember sajátja. Úgy egyszerűbb a világ, azt érti, azért mondja. A valóságban a sokszínűség jellemző, ha azonban összesítés csinálsz és összeveted a nálunk lévővel, két fontos adat más. Az átlag jóval magasabb ott, és a szórás sokkal kisebb ott. Ott a nagyjából kicsi annyi, mint itt a nagyjából nagyon nagy. Ott a nagyon nagy nem annyiszor nagyobb a kicsinél,mint nálunk.

És ne csodálkozz. Aki az itteni kilátástalanságból, alacsony fizetésből, igazságtalanságból és megaláztatásból oda ki megy, érezheti mennyországnak az ottani mércével éppen hogy átlagost.

2019. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Egy az egyben, igen jobb külföldön,de ott is vannak problémák.

Annyit mondanék magamról, hogy én 1/4 német 1/4 svéd és félig magyar vagyok. Családom nagy része Németországban él. Per pillanat én vagyok az egyetlen a szűkebb családi körömből, aki Magyarországon él. Maga a megélhetés jobb és a szociális háló sokkal kidolgozottabb, mint Magyarországon. Az egyik családtagomat nemrég rákkal diagnosztikálták, ami agresszív volt. 1 héttel a kivizsgálás után már műtötték is. Azóta már felépült, de az operáció után rokkant kártyát kapott, amit még 5 évig használhat. Ez a kártya biztosítja az inyenes utazást, a plusz 1 hónap szabadságot és a munkahelyi biztonságot. Ha a családtagom magyarországon maradt volna nagy valószínűséggel már nem élne. Maga az élet egy kicsivel drágább, de kb annyit érez meg az ember, hogy évente csak 3 "nyaralásra" van pénze, mintsem 4-re.

Ami a politikát illeti. Ugyanolyan szar, mint nálunk. Annyi a különbség, hogy nem arról van szó, hogy Mészáros már megint mit nyert meg, hanem hogy a CDU/CSU már megint a Wolkswagen érdekeit képviseli.

Meg persze a német bürokrácia az valami brutál.


Svédország viszont tényleg a topp. Minden topp, nincs szemét, kiváló szociális háló, eszméletlen társadalmi (nem nemzeti) öntudat. Társadalmi öntudatot írok, mert a svédek a mindennapjaikban a Lagom és a jante törvényeket követik. Ha még nem hallottál róla ajánlom, hogy olvass utánna, mert nagyon brutál (főleg a Jante törvények). Az ember gyorsan megérti akkor (ha elolvassa), hogy a magyarország problémái nem a parlamenti szinten vannakl (pl: az MSZP vagyon osztogatásai a szavazat nyeréshez vagy a FIDESZ lopásai) , hanem a társadalmi szintből gyökereznek a problémáink.

Magyarországot nem hívnám pokolnak. Van azért lejjebb, mint Pl: Románia. Valójában nem akkor érzem, hogy Magyarország lemaradt amikor Németországban vagyok, hanem amikor Lengyelországba megyek (az esti vonat Berlinbe Lengyelországon keresztül megy)na akkor tényleg érzi az ember, hogy valami baj van Magyarországon.


Ha nem tudsz angolul megtanulni, akkor próbálj meg egy másik nyelvet pl: németet sokkal többre mész vele Németországban/Ausztriában/Svájcban használható.


De ha tényleg jót akarsz magadnak nézz körül északon (Svédország, Dánia), mert ott kedvelnek minket és nincs nagy szükség az idegen nyelvre (csak egy kis angol tudásra). Nem beszélve arról, hogy Svédország és Dánia több szempontból (csak a GDP mutató szerint nem) fejlettebbek, mint a nyugat európai országok.


De ki vagyok én, hogy állást foglaljak ilyen témákról. Elvégre csak egy migráns vagyok :)

2019. márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Mindenki tudja, hogy Svédországban nagy a jólét, és mindenki tudja (kivétel a svédek), hogy egyre nagyobb gondot okoz náluk ennek a jólétnek a fenntartása.

Fogadni mernék veled bármiben, hogy ennek a jólétnek kb 20 év múlva vége lesz.

Szerintem nem kell sok ész hozzá, hogy ennek a jólétnek az elérése a polgárok áldozatos munkájával jött létre, akik egymással is szolidaritással voltak. Namost napjainkban mint mindenki tudja, folyik a lakosságcsere egy nem éppen szolidáris, dolgos embertömeggel. Ez tény, a következményt pedig napnál is világosabb.

2019. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Amit a Lengyelekről irsz az teljes mértékben igaz.

Ne feledjük a következőket:

- náluk rendszerváltáskor nem loptak annyi

- elengedték az államadósság nagy részét, amit mi meg sem kíséreltünk

- nem árulták ki az országot annyira a korrupt politikusok

- 40 millióan vannak, sokkal nagyobb piaccal, területtel, potenciállal

- erős a nemzettudat.


Nálunk a legnagyobb károkozó a rendszerváltás körüli politika volt, akik sz.rért eladták az országot, ők is zsebre tettek mindent, amit tudtak.

Nem Orbánék tették tönkre az országot, hanem Antalék meg az SZDSZ-MSZP.

2019. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Lehetne itt is jólét, csak itt arra mennek rá, hogy a felső réteg minél gazdagabb legyen és egyre inkább eltávolodjanak a társadalom alsóbb rétegeitől, a középréteg pedig emiatt szinte már nem is létezik.
2019. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy ahogy a 3-as írja.

Persze ebből nem érzel semmit sem ha magyar csicskának mész ki mosogatni, árút tölteni esti műszakban de nyugati állampolgárnak lenni ég és föld az ittenivel.

2019. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Írországról tudok nyilatkozni. Rengeteg magyar van kint, ismerek olyat, aki semmi nyelvtudással kintbél 14 éve, dolgozik, minimál bérből vígan meg tud élni. Itt, Galwayben olyan mint valami tündérországban. Csodálatos a táj, és más az atmoszféra. Nem látsz depressziós embert, nem kell aggódniuk, hogy egyenek, vagy fizessék a rezsit. Magyarként is megbecsülnek. Az élelmiszer árak reálisak, a műszaki cikkek a fizuhoz mérve olcsóbbak, mint Magyarországon. Könnyebb az élet, és vidámabb. DE persze van, amit meg kell szokni, tudni kell kezelni. Pl hogy pizsamában is simán elmennek a bankba ügyet intézni, vagy köpködnek az uzcán, kicsapják a taknyot, zsepitbnem használnak, szipognak. Persze nem mindenki, de egy elég jelentős réteg. Vagy pl van olyan ír, aki hetente tusol, vasárnap... Vannak dolgok, amik lassabban mennek mint otthon, de pl a szociális háló sokkal korrektebb. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy kolbászból van a kerítés, de aki akar, az talál munkát, még nyelvtudás nélkül is. Én folyékonyan beszélek, azzal nincs gond, de én is alulról kezdtem, mintnoly sokan. Más a mentalitás, itt nincs ooyan stressz, mint otthon, létbiztonság van. Ez pedig megfizethetetlen.
2019. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"ismerek olyat, aki semmi nyelvtudással kintbél 14 éve"


Ne haragudj, de ezt egyszerűen nem tudom elhinni. De tényleg! Hogy keres és foglal le szállást? Hogy nyit bankszámlát a bankban (ahol kommunikálnia kell az ügyintézővel)? Hogy köti meg a rezsiszerződéseket (szintén ügyintézés)? Hogy érti meg, hogy a munkaadója milyen feladatokat vár el tőle? És eleve, nyelvtudás nélkül egyáltalán, hogy volt képes kapcsolatba lépni a munkaadójával? Ez nekem totál homály.

2019. máj. 3. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!