Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Afrika a jövő kontinense?...

Afrika a jövő kontinense? Brazília a követendő példa? Ez komoly?

Figyelt kérdés

[link]


Se szakképzettség se infrastruktúra, nem érdemes befektetni sem, technológia 0. Afrika még Bangladeshez képest is messze elmarad.


[link]



#politika #állam #hvg #jövő kontinense
2019. márc. 28. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Afrika a mult és a jövő mert onnét indult minden és onnét is jönnek srácok.
2019. márc. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gyépésmérnök ***** válasza:
74%
Szerinted a kínaiak miért fektetnek be ott, miért nyomják a pénzt Afrikába? Szerinted ők is teljesen hülyék?
2019. márc. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Afrikában rengeteg lehetőség van minden szempontból.

Még a "vízhiány" sem lehetne akadály, mivel a világ legnagyobb földalatti vízkészlete van náluk, csak talán ki kellene termelni.

[link]

[link]

2019. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Az, csak nem az afrikaiak számára. Befektetők jól járnak, akik minimális költséggel, bármiféle környezet vagy munkavédelem (emberi jogok) nélkül kifoszthatják a kontinens ásványkincseit.
2019. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző, emiatt is tart ott, ahol van.
2019. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyvállalatoknál már évtizedek óta elvárás a folyamatos növekedés. Már rég nem elég, ha nyereséges a cég, az sem, ha a nyereség állandó. Stagnáló nyereség esetén fejek hullanak az igazgatótanácsban, dolgozókat küldenek el, gyárakat, szolgáltatóközpontokat költöztetnek világ végi putrikba. A forgalomnak és a nyereségnek évről évre növekednie kell.

Ehhez pedig egyfajta földrajzi terjeszkedés is szükséges. Egyrészt meg kell hódítani az új piacokat, olyan országokban, régiókban kell bevezetni a terméket, ahol eddig nem volt kapható. Nagy növekedés csak így érhető el: például egy olyan országban, ahol már mindenkinek van okostelefonja, aki erre vágyik, csak a pár évenként esedékes telefoncsere jelent piacot az új készülékeknek. Viszont ahol még alig-alig van okoskészüléke a lakosságnak, ott rengeteget tudsz belőlük eladni, amíg nem telítődik a piac. Nagyobbat kaszálhatsz így, mint az első esetben. Afrikában pedig sok a telítetlen piac - nem csak a szórakoztató elektronikára vonatkozóan.

Másrészt kellenek az olcsó energiahordozók és nyersanyagok, hiszen nyereségesen termelni csak olcsó anyagokból lehet. Az ilyeneknél jó lelőhelynek bizonyulnak az afrikai országok: ott, ahol az állam fogalmát sem ismerik, sokkal könnyebb megszerezni a koncessziós jogokat, mert a törzsi vezetőket olcsóbb megkenni és sokszor nem is tudják, mi rejtőzik a földben. Ott, ahol az elektromosságot nagyrészt a villámokból ismerik, nem tudják felmérni, mekkora kincset jelentenek az elektronikában használt ritkaföldfémek (mondjuk azt nem tudom, Afrika hogyan áll ezen a téren, ez csak egy példa volt). Illetve ott a környezet védelmét is lazábban kezelik, nagyot lehet ezen spórolni.

Harmadrészt pedig olcsó munkaerő kell, abból viszont sok. Ahhoz, hogy olcsó legyen a terméked, a sz*rt is ki kell taposni a melósból, ilyen körülmények között pedig nem marad meg sokáig, ezért kell, hogy legyen utánpótlás. Ha nincs, kénytelen vagy bért emelni vagy normális körülményeket teremteni. Ez a gond most Kínában: már nem dolgozik a kuli napi 16 órát egy tál rizsért, elvárásai vannak. Ahhoz, hogy a termelési költségek ne szálljanak el, olyan helyet kell találni, ahol rengeteg olcsó, eldobható kuli van, mint Kínában annak idején. Úgy néz ki, Afrika erre is jó: a soványka földön kecskét terelgető parasztnak még a nyomorúságos gyári munka is előrelépés, mert az időjárástól függetlenül van pénze.

Úgyhogy akár az is lehet, hogy Kína után Afrika lesz a világ összeszerelő-üzeme.

2019. márc. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Úgyhogy akár az is lehet, hogy Kína után Afrika lesz a világ összeszerelő-üzeme."


Amit pedig Grönland,Antarktisz és Tűzföld követ

2019. márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előző ezt gondolom arra értetted, hogy a Föld és az emberiség kizsákmányolása nem mehet a végtelenségig.
2019. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!