Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal számára, mi számít...

A baloldal számára, mi számít időtálló értéknek?

Figyelt kérdés
Mivel azt már tudjuk, hogy a jobboldali kormányzásból mi nem tetszik, de azt még nem, hogy milyen világot szeretnének, amiben a jobboldali és nemzeti érzelmű állampolgártársaik is jól éreznék magukat? Ha pedig nem érdekli őket, hogy az általuk megálmodott világban, hogyan érzik magukat a más értékrendet vallók, miből gondolják, hogy most a kedvükre kéne tenni?

2019. márc. 29. 17:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

Mi állandó náluk?

Magyargyűlölet például, az állandó :)

2019. márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Mert a jobboldaliak azt akarják, hogy a baloldaliak jól érezzék magukat a világukban? :D
2019. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Talán bizony a társadalmi felelősségvállalás, stabil, kiszámítható gazdaság, esélyegyenlőség, színvonalas egészségügy, jogállamiság...
2019. márc. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

1-es, teljesen igazad van!!

Most égettem el a hátsó udvarban a magyar zászlót, pfejj de utálom a magyarokat!

Üdv,

Egy baloldali szavazó

2019. márc. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Ja és a környezetvédelem is egy fontos dolog.
2019. márc. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

A kérdésed egyébként inkorrekt. Ennyi erővel - hogy színvonaladat tartsam, visszakérdezhetnék, hogy már megint hazudva kérdezel? ;)


Egyfelől nem mindegy, hogy mit értesz "baloldal" alatt, több baloldali (vagy magánt annak valló) párt van, ha egy picit is akarnád tudni, akkor tudhatnád, hogy mi az értékrendjük, de nem akarod igazán, csak azt akarod sugallni, hogy nincs nekik. Ha tudni szeretnéd, akkor megnéznéd a honlapjukat, stb.

Továbbá nem állítanál olyasmit, hogy a baloldal olyasmit szeretne, ami ellentétes a jobboldallal és a nemzeti érzelmű állampolgársággal. Mert itt felvetődik a kérdés, hogy mit nevezünk nemzeti érzelmiségnek, és lehet, hogy ezt a kifejezést, definíciót inkorrekt módon van összemosva a jobboldallal, mintha csak annak a sajátja lenne, a baloldaliak nem lennének éppen annyira nemzeti érzelműek, hazaszerető emberek.


És azt meg honnan veszed, hogy rossz lenne a jobboldaliaknak, ha mondjuk átlátható lenne a gazdaság, ha visszaszorulna a korrupció, ha a környezetvédelemre, egészségügyre, oktatásra... több figyelmet fordítanánk, ha kiszámítható lenne a jogpolitika, ha nem zsigerelnék ki a munkavállalókat?

2019. márc. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os Kérdező!

A személyeskedő válaszod bő lére eresztéséből a kérdésemre nem kaptam választ. Ha gondolod, mehetünk lépésről lépésre:

Mit értetek demokrácia alatt?

2019. márc. 29. 17:39
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
#7: Hát nem azt, ami most van, az biztos.
2019. márc. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
Azért azt a paradoxont feloldhatná nekem valaki, hogy a nemzeti érzelmű emberkék, akik a Nagy Magyarországon meg Trianonon sírnak meg újra fel akarják virágoztatni a nemzetet, azok miért egy olyan pártot és (egyébként nem magyar származású) miniszterelnökére voksolnak, akik aktívan tesznek azért hogy millió magyar hagyja el hazáját, valamint hogy az itt maradók pedig nyomorban, rossz egészségügyi, oktatási és szociális körülmények között, alacsony fizetésért tengődjenek, miközben ők kirabolják a magyarokat, és kiárusítják az országot külföldi (orosz, kínai) bankároknak, politikusoknak. Elárulhatnátok hogy milyen gondolatmenet mentén jutottatok el oda hogy a milliós elvándorlás, a kilátástalan jövő (és az ebből következő 0-hoz konvergáló gyerekvállalás) valamint a létminimumot alig meghaladó életszínvonal hogyan járul hozzá a magyarság felemelkedéséhez, felvirágzásához és kiteljesedéséhez?
2019. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"A személyeskedő válaszod bő lére eresztéséből a kérdésemre nem kaptam választ. Ha gondolod, mehetünk lépésről lépésre:

Mit értetek demokrácia alatt?"


Az én válaszaim: "a társadalmi felelősségvállalás, stabil, kiszámítható gazdaság, esélyegyenlőség, színvonalas egészségügy, jogállamiság..."+"Talán bizony a társadalmi felelősségvállalás, stabil, kiszámítható gazdaság, esélyegyenlőség, színvonalas egészségügy, jogállamiság..."


Tehát hazudsz, amikor azt állítod, hogy nem kaptál választ. Hogy nem fogod fel, vagy nem veszed tudomásul, az egy más kérdés, de az már rólad szól. Személyeskedésről sincs szó, egyszerűen "nevén nevezem a gyereket".


Felesleges és reménytelen dolog újabb kérdésbe ill. válaszba belefogni, ha még a hajlandóság szikrája is hiányzik a válasz felfogásának.


Persze lehet, hogy csak szimpla troll vagy, akkor meg pláne nincs értelme válaszolni a kérdésedre.


Én már bizonyítottam, hogy adtam érdemleges választ, te még nem, hogy valóban meggyőződtél arról, hogy nincs egy ellenzéki pártnak sem értékrendje a fikázáson túl. Kezdjük azzal, hogy hol kerestél eddig választ erre a kérdésedre, hogy győződtél meg erről?


És ha már így rákérdeztél, szerinted mi a demokrácia?

2019. márc. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!