Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország milyen mértékben...

Magyarország milyen mértékben lenne képes arra, hogy élelmiszer tekintetében önellátó legyen?

Figyelt kérdés

Ugye a Kádár-rendszerben az ország szinte teljesen önellátó volt minden élelmiszer tekintetében. Rajtunk kívül az összes komcsi országban állandó hiányok voltak még alapvető élelmiszerekből is, nálunk viszont hacsak nem valami extrát akartál pl. banán, nem kellett sorban állni.


Főzelékekből, rakott krumpliból, párizsiből sosem volt hiány, ami keleti-blokki mércével nagy szó, mert pl. Romániában szinte éhezés volt, a lengyelek meg kb. olyanokat ettek, mint mi az 50-es években. Kenyér, tejleves stb. míg nálunk arra is volt erőforrás, hogy az ide látogató nyugatnémeteket zabáltassuk.


Arról is olvastam, hogy 1990-ben tízmillió disznó élt az országban, tehát minden magyarra jutott egy disznó. Manapság alacsonyabb a népesség, és a helyi disznópopuláció úgy kétmillió körül van.



Manapság szerintetek mennyire lenne kivitelezhető az élelmiszeri önellátás?



2019. ápr. 5. 00:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Őszintén kedves 65%-os: Mit változtat a tényen az osztrák GDP arányos hitel magasabb vagy alacsonyabb mivolta?


Szerintem semmit. Nem is értem ez miért lenne cáfolata annak, hogy Kádár mindenre hitelt vett fel. Még annak a vasfüggönynek is néhány alkatrésze is nyugatról lett behozva, amivel a nyugatot akartuk "távol tartani".


És honnan is tudták volna hogy Mo. hitelképes?

Olyan nincs hogy egy ország nem hitelképes. Majd akkor szépen fizeti 300 évig a hitelt, mi van abban? Lassú víz partot mos, kevés pénz sokáig csorog.

2019. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

120%-ban képesek vagyunk jó minőségű élelmiszereket előállítani.

Persze csak akkor, ha hagyják...

2019. aug. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!