Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell igazolni ha nekem...

Miért kell igazolni ha nekem mondjuk van 10. 000millióm készpénzben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel én a berem kpben kapom de mivel kevesebből is meg lehet lennies spórolás nyomán illetve szülővel együtt eles miatt jelentőset félre tudok tenni, akkor mi köze van a banknak hozzá hogy honnan van? Vagy minek kell igazolnom ha eleve megdolgoztam érte?


Nincs ilyen problémám sajnos így a kérdés csak elméleti.



2019. ápr. 6. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tedd be kisebb részletekben, hosszabb idő alatt vagy egyszerűen ülj rajta.
2019. ápr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A bank pont leszarja, hogy honnan van a pénzed. Az államot érdekli.
2019. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Hogy nem bűnözésből van.


De ehhez nem is kell milliós összeg. Múltkor unokatesómnak 50.000 forintot sem tudtam küldeni, csak igazolvánnyal.

2019. ápr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A pénzmosás elleni uniós előírás kötelezi arra a tagállamokat, hogy minden jelentősebb készpénzmozgást vizsgáljanak.

Nem hiszem, hogy a banknak azt kellett megmagyaráznod, hogy honnan van a 10 milliód, az az adóhatóságot fogja érdekelni. A banknak a személyazonosságodat kellett hozzá igazolnod, hogy azt lehessen tudni ki fizette be azt a 10 milliót arra a számlára, nem?

2019. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Kormányunk szeretné tudni hogy mit csinálsz. Illiberális demokrácia. Tudod, megszavaztad.
2019. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Nyilván ha van 3 millád de dolgozol 10 éve senki nem vitatja. Ha 100 millad van akkor igen
2019. ápr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 qkker1 ***** válasza:
100%

Tízmilliárd Forintnál már nem fogják megkérdezni!

/10000 millió az tízmilliárd/!

2019. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Az teljesen más, ott csak fel kellett mutatnod egy igazolványt, viszont ha 10 millát beraksz a bankba akkor jönni fog a NAV hogy honnan guberáltad.
2019. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szecessziós Vájling ***** válasza:
87%

Azért, hogy ha tényleg bérből/fizetésből szerezted a pénzt, akkor a NAV le tudja ellenőrizni, hogy be is fizetted-e utána az adót.

Szerintem egyébként már évek óta nincs olyan cég, aki kp.-ban fizet (elvileg a törvényi lehetőség még adott lenne rá), de ha te erre igényt tartasz első dolguk lesz, hogy elküldenek a legközelebbi bankba, hogy nyissál számlát, anélkül nem vesznek fel már szinte sehova dolgozni. Max. ilyen mezőgazdasági idénymunkákra, de abból aligha fogsz olyan vagyont összeharácsolni, hogy bárkinek feltűnne, hogy elcsalod utána az adót. Szóval a törvény betűje nagyjából helyesen feltételezi, hogy a nagy mennyiségű készpénz szinte mindig valamilyen illegális tevékenységgel jár együtt.

2019. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon életszerű, hogy tízmilliót összekuporgatsz egy olyan munkahelyen, ahol még csak bankszámlát se kérnek, ráadásul a bankjegycserék miatt feltételezhetően, öt-hat év alatt. Teljesen logikus feltételezés az állam részéről, hogy illegális tevékenységből származik. Ha mégsem, akkor meg fogod tudni igazolni.
2019. ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!