Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek szerint van...

Az ellenzékiek szerint van olyan rossz Magyarországon amiért nem Orbán és a Fidesz a felelős?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 6. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Ismét egy értelmetlen kérdés, de azért megpróbálok választ adni.

Persze, hogy van. Ilyen az, hogy az emberek mindenhova szemetelnek, eldobják a csikküket, rossz TV-t, autógumit, PET-palackot. Most csak a hasamra ütöttem.

Viszont rengeteg dologért Orbán és bandája a felelős. Gyakorlatilag 2010 óta nem tett érdemit az egészségügyért meg az oktatásárt, vagy felhozhatnám a vasútvonalak állapotát is, hogy ne csak a gyakran emlegetett témákat említsem. Szabolcs megyében olyan rossz az állapotuk, hogy a vonatok átlagsebessége az adott vonalon 30% körül vagy az alatt van. Azért is ők a felelősek, hogy le vannak butítva az emberek és állandóan konfliktus van a kiterjedt hálózatuknak köszönhetően (médiára gondolok, M1, Echo, HírTV, 888, Pesti Srácok stbstb).


Az a baj, hogy ha fideszessel beszélek, akkor gyakran az történik, hogy ha kimondok egy kritikát, akkor jönnek az alábbiakkal:

- Gyurcsány jobb volt?

- de legalább nincsenek migránsaink

- hát a Soros

- libsi, bolsi

Nem mondom, hogy Gyurcsány jobb volt, de nem csak ez a két véglet létezik. Migránsaink azok vannak, Soroson már csak nevetek, a libsik ők voltak a 90-es években, bolsik meg azelőtt.

Gyakorlatilag nem mondhatok nekik semmi rosszat, mert nekem esnek. És ez a nem normális.

2019. ápr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Nincs. 9 éve uralkodnak. Ha a problémákkal foglalkoztak volna annyit mint az elmút nyócévvel meg a soros üldözéssel akkor most egy olyan országban élnénk ahol a kétharmados többséget a választópolgárok kétharmadának szavazata adná nem mindenféle simlivel, ukránokkal turbózott

gyűlöletkampánnyal elért eredmény.

2019. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Egészségügy költségvetése : 1374 milliárd 2010-ben, most 1711 milliárd.

Oktatás költségvetése: 1497 milliárd, most 2036 milliárd.

Mi lenne az érdemi tevés? Ki kéne tömni alanyi jogon járó segélyekkel az embereket hitelből mint 2010 előtt?


Lehet nekem szerencsém van de én az Esztergom-Budapest Nyugati/Budapest Nyugati-Püspökladány vonalon járok és ott eléggé rendben vannak a dolgok. Nyilván lehetne jobb is de nem emlékszem, hogy 10-15 éve jobb lett volna a helyzet, sőt mostanában rengeteg felújított állomást látok. (2022-ig 1500 milliárdból akarnak 900 km-nyi vasútvonalat fejleszteni és az elmúlt 10 évben is kb. ekkora összeg jött csak az EU-től amit erre költöttek, most lehet vergődni a túlárazásokkal de akkor is ennek az összegnek a jelentős része a vasútban van benne)


Emberek lebutításáról meg szoktál te ellenzéki tüntetéseket nézni? Polarizált a társadalom de nem csak Magyarországon és gondolom mondjuk a Amerikában, Németországban vagy épp Franciaországban ezért nem Orbán a felelős, akkor miért hiszik azt az ellenzékiek, hogy itthon kizárólag az ő hibája?

2019. ápr. 6. 19:21
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Egészségügy költségvetése : 1374 milliárd 2010-ben, most 1711 milliárd.


Oktatás költségvetése: 1497 milliárd, most 2036 milliárd."

Megszűnt az orvoshiány, tanárhiány? Van pénz felújításokra? Nem rohadnak és omladoznak a falak? Mert amúgy nem ér semmit ez a pénz. Dobálózni lehet a számokkal.


"Lehet nekem szerencsém van de én az Esztergom-Budapest Nyugati/Budapest Nyugati-Püspökladány vonalon járok és ott eléggé rendben vannak a dolgok. Nyilván lehetne jobb is de nem emlékszem, hogy 10-15 éve jobb lett volna a helyzet, sőt mostanában rengeteg felújított állomást látok. (2022-ig 1500 milliárdból akarnak 900 km-nyi vasútvonalat fejleszteni és az elmúlt 10 évben is kb. ekkora összeg jött csak az EU-től amit erre költöttek, most lehet vergődni a túlárazásokkal de akkor is ennek az összegnek a jelentős része a vasútban van benne)"

Szerencséd van. De a záhonyi vonalon nagyjából 30 perccel lassabbak a vonatok, mint 10 éve.



"Emberek lebutításáról meg szoktál te ellenzéki tüntetéseket nézni?"

Hát olyan durva ferdítést meg hazugságot nem hallok, pláne hogy a média a kezükben van, és az ő butításuk érvényesül.

2019. ápr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem mindenért, csak azokért, ami azért rossz, mert nem tettek ellene, vagy jó volt, csak elrontották. Hosszú a lista.
2019. ápr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

“Egészségügy költségvetése : 1374 milliárd 2010-ben, most 1711 milliárd”


Ez a csodálatos emelkedés még az inflációt is alig fedezi. Ilyen öngólt is rég láttam.

2019. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%

Kérdező,első leírta. Szerintem még mindig könnyebben győződik meg róla egy enyhén kormánykritikus szemléletű ember,hogy a Fidesz-KDNP kormány alatt jó dolgok is történtek,mint egy fideszes arról,hogy komoly problémák vannak itthon amivel legalább annyit kellene foglalkozni mint a migrációval.

Egyszerűen az itthoni helyzet súlyosságát lebecsülik, a külföldi problémákat pedig százszorosára nagyítják,a kormányszimpatizánsok. S természetesen az érvkészlet is meglehetősen gyenge,ugyanis legyen bármilyen témáról szó,vagy:

-Soros

-migráns

-Gyurcsány alatt jobb volt??

2019. ápr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Megszűnt az orvoshiány, tanárhiány? "

(a frissen végzett orvosok/ápolók közül kevesebben mennek külföldre mint 3-4 éve) Svédországban megszűnt? Pedig ott legalább 3-4-szer több pénz van az oktatásban/egészségügyben részarányosan. Ezt kéne már megérteni, hogy "osztályozni" nem a tökéleteshez képest kell hanem a lehetőségekhez képest. Ez kb. olyan mintha a 100 métert először 15 mp alatt futnám majd lefaragnék 2 másodpercet de ahelyett, hogy örülnék az előrelépésnek én azon sírok, hogy Usain Bolt még mindig 3 mp-el gyorsabb.


#6 reálértéken megőrizte az értékét(nőtt 15 milliárd/0,9%-al), bezzeg 2002-2010 között 7%-al csökkent reálértéken.


Látod ez a baj, hogy minden rossz nektek de közben meg nem veszitek észre, hogy történt előrelépés ahhoz képest, ami eddig volt.

2019. ápr. 6. 19:56
 9/16 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%

Most én meg mondjam azt,hogy te a problémákat nem veszed észre?

A buta/leegyszerűsített kampányeszközöket? Egyes szakmák állami szférában való megbecsülését?

2019. ápr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#7 és mi van ha tévedsz és pont fordítva van, hogy ti becsülitek le migráncs/Soros/ bezzeg Gyurcsány idején témát és becsülitek túl a kormány problémáit?


Igen vannak problémák Magyarországon csak épp érdekes módon ha konkrétan utánanézel a dolgoknak azt látod, hogy a szomszédban se jobb a helyzet sőt 2010 előtt nagyságrenddel volt rosszabb(nem a megélhetésre gondolok hanem a fenntarthatóságra, mert az szép hogy közalkalmazottaknak emelnek egyből 50%-ot csak sajnos hitelből nem az igazi) az így talán azért keresztre feszíteni egy kormányt mert saját maga felé hajlik a keze miközben azért legalább V4-es szinten tartja a növekedést(2010 előtt 42%-ot tudtunk, akkor szedtük össze a Szlovákokhoz képest a lemaradásunk) és faragja le GDP arányos államadósságot elég vicces.

2019. ápr. 6. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!