Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egészen pontosan miben volt...

Egészen pontosan miben volt rosszabb Gyurcsány kormánya, mint a mostani? Miért utálják még mindig olyan sokan?

Figyelt kérdés

Bár még nem voltam nagykorú amikor Gyurcsány volt kormányon, de tény foszlányokat tudok arról, hogy mi volt akkor és hogy mi van most. Vegyük sorjába az összehasonlítási szempontokat.

-Gyurcsány idejében még volt demokrácia, ennek most már csak a látszata van

-Az egészségügy nem volt se jobb se rosszabb mint most, csak azóta már elmúlt 10 év, és nem fejlődött sehová, sőt összeomlás szélén van

-Az oktatás színvonalasabb volt. Európa szerte elismertebbek voltak a magyar oklevelek, valamint a PISA teszt eredmények is Európa átlagánál jobbak voltak, most rosszabbak

-Az ország régiós fejlettsége jó volt, számos országnál fejlettebbek voltunk, akikhez képest már sehol sem vagyunk. Annak idején még mi voltunk a gazdag szomszéd, most mi vagyunk a szegény szomszéd

-Közlekedés kb. ugyanolyan volt. Abban sem fejlődtünk semmit.

-Az ingatlanhelyzet hasonló volt 2006-ban mint most. Akkor is nyomták a válság előtt a sok hitelt, most is nyomják. Csak akkor még deviza hitel volt, most CSOK hitel. Azzal a különbséggel, hogy akkor még mindenkinek segítettek saját lakáshoz jutni, most már csak az eleve is gazdagoknak segítenek még egyhez.

-Gyurcsány megvédte a magyar munkahelyeket az (akkor még jóval fejletlenebb) Romániával szemben, és nem engedte be a még olcsóbb munkaerőt. Orbán meg behozza az ukránokat, hogy nehogy véletlenül többet kelljen fizetnie a munkáltatónak a magyar munkavállalónak mint a nyomor minimum. Jöjjenek csak az ukránok és dolgozzanak csak nyugodtan olcsóbban mint mi. Kit érdekel?

-Gyurcsány 2008-ban megvédett minket a Suzuki gyár által presszionált 300 túlóra törvénnyel szemben, és elküldte őket a sunyiba. Orbán a BMW gyár nyomására kérdés nélkül áttolta a 400 túlóratörvényt, nem túl demokratikus kereteken belül.

-Gyűlöletkampány az volt mindkét fél idejében, azzal a különbséggel, hogy Gyurcsány egy valós veszélytől akart megóvni minket, Orbán pedig csak a saját téveszméivel szemben. Akkor még valóban el akarták venni a magyarok munkáját a bevándorlók (mert volt okuk rá, jók voltak a reálbérek), most senki nem jönne ide önszántából. Még az ukránok is csak 1 évet tolnak le itt, aztán állhatnak tovább Nyugatra. Muzulmán bevándorlóknak pedig soha nem is volt célország a hazánk, mert csóró föld.

-Gyurcsány egy lehallgatott videóban azt mondta, hogy "Nem csináltunk semmit 4 évig" "Hazudtunk reggel, éjjel". Ha a Fidesz "csak" nem csinálna semmit, és "csak" hazudna, de nem lopná szét az országot és nem üldözné ki a fiatalokat, akkor sokkal jobban állnánk.

-Gyurcsány idején a korrupció annyiból állt, hogy asztal alatt Nokiás dobozokban adtak egymásnak egy kis lóvét a szocik, most nyíltan mindenki szeme láttára lopják el az egész országot alólunk.


Ezeket figyelembe véve, miért is volt olyan rossz Gyurcsány? Illetve, ha jó nem is volt, de a mostani kormányhoz képest mi is volt rosszabb?


2019. ápr. 7. 21:53
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
40%
Szépen lekörmölted a propagandát. :D
2019. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Ezek csak a saját meglátásaim. Nem propaganda. Én ezeket tudom tényként az előző rendszerről. És ezeket tudom tényként a mostaniról.
2019. ápr. 7. 21:57
 3/39 anonim ***** válasza:
58%

Gyurcsány nem tudott olyan profin hazudni mint Viktátor.

Ennyi az egész


Viktátor hihetetlen profi hazugsággyártó aparátust épített ki.

Gyurcsányék csak Kis Miskák voltak hozzá képest.

Sajnos nálunk apopulizmus a nyerő.

Az nyer aki a legtöbb emberből tud hülyét csínálni.

Ez az ami nagyon megy a fideszeseknek.

2019. ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
61%

Ez az, hogy a te meglátásaid amiket tényként kezelsz. Közben meg a válság kirobbanása előtt (idézve egy hasonló kérdéshez írt válaszból) "költségvetési kiigazító politikát" nyomtak, azaz lényegében padlón volt az ország.


"Gyurcsány megvédte a magyar munkahelyeket az (akkor még jóval fejletlenebb) Romániával szemben, és nem engedte be a még olcsóbb munkaerőt."


Ez megint csúsztatás, lózung, mert nem védett meg semmit, hanem uszító propagandát nyomott, kifejezetten a határon túli magyarokra kihegyezve, "23 millió románozva". Nem tudom milyen módon segítette a munkahelyek megmaradását ezzel! :'D


Szóval jó helyre került összességében, és végül elzavarta a saját pártja.

2019. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
61%
Kis barátom. Erdélyi magyarok dolgoztak itt már a 90-es években is. A Csótány az állampolgárságot nem akarta megadni az erdélyi magyaroknak. De most az afrikai arabokat várja nagy szeretettwl.
2019. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
22%
Mindenben. Én már nagykorú voltam.
2019. ápr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
44%
Az átlag proli igyekszik nyalni a főnökeinek, meg megjátszani hogy milyen lelkesen dolgozik a munkahely érdekében. Ugyanígy a magyar népnek is az a jó miniszterelnök aki képes megjátszani az agyát hogy tetszen a népnek. Kell hozzá egy kis krumpli osztás, a tényleg túlárazott rezsi némi csökkentése és máris mindenki rászavaz. Gyurcsány egyáltalán nem igyekezett tetszeni a népnek, sőt nyíltan kimutatta hogy hülyének nézi a lakosságot. Ez épp olyan mint ha egy munkahelyen egy dolgozó nyíltan kimutatná hogy mennyire utálja a főnökeit. Valószínű úgy járna mint Gyurcsány, keresnének helyette mást.
2019. ápr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
51%

Az meg külön tetszett, ahogy leszűrődik a propagandádból, hogy a levitézlett főnököd alatt kánaán volt az országban, és idézve a klasszikus, "minket irigyelt egész európa". ;)

Úgy gondolom erre kár is tovább pazarolni a szót.

2019. ápr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam ilyen hülyeséget, hogy minket irigyelt egész Európa. Ausztriához és Nyugathoz képest akkor sem voltunk sehol. De a többi környező országhoz képest meg igen. Mi voltunk Kelet-Európa kiskirályai. Most már annak is inkább az alja.


De még mindig nem kaptam választ a kérdésemre. Csak egy dolgot írjatok, a politikának melyik szegmense volt rosszabb mint most?

2019. ápr. 7. 22:26
 10/39 anonim ***** válasza:
66%
2002 ben mi voltink a leggazdagabbak, a komcsi országok közül, amikor a Medgyessy átvette a hatalmat a Fityesztől. 2006-ban mer sereghajtók voltunk, amikor a Csótány volt az elnök. Mert eltapsolták a pénzt.
2019. ápr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!