Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor Puzsér vagy az...

Most akkor Puzsér vagy az MSZP és a Parbeszéd, illetve Karacsony nem akarja az előválasztást Puzsér részvételével?

Figyelt kérdés

Én nem értek hozzá, éppen ezért teszem fel ezt az őszinte kérdést...


Nem tudom ugyan a választ, de jelenleg inkább Puzsérnak adnám az igazat.


[link]


Itt igazából az utolsó bekezdés a fontos...


Itt leírja Puzsér, hogy Ő részt venne az előválasztáson tovabbra is, hogyha meg lenne a teljes ellenzéki koordináció... Én úgy látom, hogy Ő elég keményen küzd ezért, a regi baloldal viszont inkább ellene, annak ellenére hogy Ők is azt kommunikálják, hogy akarják Puzsért az előválasztásra...


De lehet, hogy tévedek.



2019. ápr. 10. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Azért kell az előválasztás, hogy tudjuk, melyikük mögé érdemes teljes ellenzéki koordinációt tenni. Azzal, hogy kilép az előválasztásból, pont ellentmond magának.

Arról nem is beszélve, hogy pártszimpátiától függetlenül az ellenzéki szavazók nagyon is összefogást akarnak látni már, szóval még a választók akaratának is betesz a makacs hülyeségével.

2019. ápr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1.


El is olvastad amit írt?

Hajlandó elindulni, hogyha egyenrangú félként, vagy legalabbis logikusan, a helyükön kezelik az Őt támogató pártokat, a Jobbikot és az LMP-t...

Legalabbis ezt írja.


Meg azt is, hogy megegyezett Karácsonnyal, hogy nem osztják el az említett 2 párt nélkül a kerületeket... Mégis ezt tették elvileg szombaton. Az LMP-nek ugyan adtak egy nem korrekt, elfogadhatatlan ajánlatot, a Jobbikot viszont teljesen, 100%-ig kizárták.


Szóval nekem nem úgy tűnik mint hogyha Karácsonyék arra törekednének, hogy meg legyen a teljes koordináció, sőt.

Inkább úgytűnik mintha Puzsért akarnák kiszorítani, hogy aztán mondhassák, hogy Ő nem indul, Fidesz bérenc...


Hangsúlyozom, hogy számomra így tűnik, de nem meggyőződésem.

2019. ápr. 10. 18:02
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha Puzsér nem indul, akkor Tarlósra fogok szavazni. Nyilván a balliberálisoknak az az illúziójuk, hogy tőlük veszi el a szavazatokat, ezért nem akarják, hogy elinduljon. Ami mondjuk engem nem zavarna, annak csak örülök, hogy Karácsony nem lesz főpolgármester.
2019. ápr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Arról nem is beszélve, hogy pártszimpátiától függetlenül az ellenzéki szavazók nagyon is összefogást akarnak látni már, szóval még a választók akaratának is betesz a makacs hülyeségével."


Pont ez a kérdés, hogy miért olyan biztos, hogy Ő tesz be?

Mert vannak feltételei?


2 fontos csoporta oszthatóak a feltételei...


Az egyik az előválasztásra vonatkozik.


- Legyen 50,000 résztvevő az alsó küszöb

- Legyen egy független csalás elleni szervezet is jelen a dologban

- Ne MSZP pártirodákban legyen a szavazás

- Lehessen online is szavazni


A másik pedig az volt, hogy legyen meg a teljes ellenzéki koordináció az Óbaloldal és a Centrum, centrumpártok között.

Ezt nem Ő rúgta fel, nem is tudta volna igazán...


Most komolyan elhisszük, hogyha ezek a feltételek mind teljesülnek, akkor is kilép az előválasztásból?


De jelenleg sem lépett ki, ha helyrehozzák a dolgokat, akkoe indul.

Mi ezzel a baj? Mindent le kellene nyelnie?


Tarlós amúgy még azt jósolta, hogy Puzsér nem lesz ősszel a képben mert vagy visszalép, vagy megvereti magát az előválasztáson.

Szerintem meg komolyan gondolja.

2019. ápr. 10. 18:11
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Én értem amit mondasz kérdező, de azzal, hogy nem indul az előválasztáson, semmilyen módon nem gyakorol nyomást a Karácsony Gergelyékre. Azzal, hogy derültékből villámcsapás bejelenti, hogy nem indul, amiről az Lmp-nek nem is szólt (hagyjuk a híreket, hogy mégis tudtak róla, egyáltalán nem volt egyértelmű), azzal sem segített senkinek semmit.


És az, hogy egyesével kezdi kritizálni a különböző ellenzéki politikusokat, egyáltalán hogy jön ide? Ha rossz a megállapodás, akkor arról beszéljen. Ha ki akarják zárni a Jobbikot, akkor arról beszéljen. Ha úgy érzi, hogy méltánytalanság történt, akkor arról beszéljen.


De az semmit, tényleg semmit sem használ, hogy egyesével elkezdi sértegetni azokat, akiktől korrektséget vár el. Ezzel csak az ellenkezőjét éri el + elcsépelt már az egész.

2019. ápr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk hozzáteszem, bennem amúgy is van egyfajta ellenérzés a Jobbikkal és Lmp-vel szemben a választások óta. A Momentummal együtt (akik azóta elvileg már bocsánatot is kértek ezért) egy minimális együttműködésre sem voltak hajlandóak és nagyon sok billegő körzetet miattuk nyert a fidesz.


Már akkor is hülye egyezségeken vitatkoztak az Lmp-sek, holott így is csak 1 egyéni mandátumot tudtak szerezni, úgy, hogy mindenki más visszalépett a javukra...nem fogadtak el semmiféle egyezséget, és még sz"rabbul jöttek ki. Biztos volt értelme (szarkazmus).


Nem azzal van a bajom, hogy próbálják bevonni a Jobbikot is, vagy hogy néznek saját érdekeket is, csak mostanra tényleg távol vannak a nevüktől, miszerint "Lehet más a politika". Azért is hegyezem ki rájuk a mondandómat, mert alapvetően velük szimpatizáltam. Mostanra sajnos egy párttal sem.

2019. ápr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Most őszintén!

Kinek meglepetés az, amit Puzsér leírt?

Emiatt az ellenzéki színvonal és magatartás miatt 2/3-os a Fidesz, immáron harmadszor zsinórban.

2019. ápr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Erre van egy jó mondás:


"Sok az elvtárs, kevés a konc"

2019. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Mivel Puzsér lassan kéthetente bejelenti, hogy kilép az előválasztásból, láthatóan még az őt támogató pártokkal se beszéli meg, akkor szerinted ki nem akar előválasztáson részt venni?

Puzsér hisztirohamai meg kezdenek egyre szánalmasabbak és unalmasabbak lenni.


Egyébként az LMP ott volt a tárgyalásokon, ezért nem értem, hogy mi a probléma. Lehet Sallai elvtárs pár taslit kiosztott, hogy még ne állapodjanak meg?

2019. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Brandon41 ***** válasza:
8%
Ebben az ügyben Karácsonyék szegték meg az egyezményt, ugyanis kiállítottak egy listát hogy kiket kértek fel polgármesternek mind a 23 kerületben. Az LMP szemét kiszúrták egy szánalmas ajánlattal, Puzsért és a jobbikot pedig meg sem hívták az egyeztetésre pedig (szerintem) ebben is megegyeztek hogy közösen minden kerületben kiállítanak egy jelöltet a Fidesz ellen. Puzsér késöbb kijelentette hogy az előválasztási egyeztetéseket addig felfüggesztik amíg vissza nem vonják azt a listát. Én teljesen egyetértek vele, nevetséges amit MSZP DK,párbeszéd és momentum most művelt.
2019. ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!