Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek, ha minden magyarn...

Szerintetek, ha minden magyarnak olyan tökéletes lenne a nyelvtudása, mint a svédeknek, akkor mennyivel több ember költözne külföldre?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy csak a h***ék nem mennek ki külföldre, ahol minden szinten jobb az élet. Valaki a családra hivatkozik, valaki itt is jól él újgazdag oligarchaként valaki pedig szimplán szemellenzős mélymagyar. De szerintem azért rengeteg olyan ember is van, aki szimplán fél az új közegtől és ebben hatalmas szerepe van a magyarok híresen gyenge nyelvtudásának. Nemcsoda, hogy a kormány soha nem akart javítani a (nyelv)oktatás színvonalán. Szerintetek, ha hirtelen olyan szintre változna a magyarok nyelvtudása, mint amilyen a svédeknek van, akkor milyen mértékben mennének külföldre az emberek?

Én fiatal egyetemista vagyok, de engem is csak a kellő nyelvtudás hiánya rémiszt a külföldre költözéstől.



2019. ápr. 12. 15:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%

Most ezzel azt akarod mondani, hogy a svédek tömegesen költöznek külföldre mert tökéletes a nyelvtudásuk?

A tényekkel hogy állsz?

2019. ápr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
#1 Téged se az eszedért szeretnek.
2019. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van olyan is aki a nyelvtudás hiánya miatt nem megy ki, de szerintem nem ez a jellemző. Egy alapot itt is össze lehet szedni, profi nyelvtudás pedig általában nem is kell ahhoz hogy valaki kimenjen. Ha valaki mégis úgy érzi hogy nem elegendő a nyelvtudása de nagyon szeretne kimenni, annak pedig lehetősége van itthon is fejlesztenie magát.
2019. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Megjósolni sem lehet ezt! Hogy abban az esetben lényegesen többen szeretnének külföldre költözni ill. külföldön dolgozni, az biztos, de hogy ez mennyire borítana föl mindent s annak milyen következményei lennének, azt a fene se tudja.

Ha az a kérdés, hogy sokan vannak-e így ezzel, mint te, akkor arra a válasz igen! Veled egy korosztályba tartozó ismerőseim jelentős részét is csak ennyi tartja vissza!

2019. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Ha a magyaroknak olyan lenne a nyelvtudásuk mint a svédeknek, akkor olvasnának európai sajtót, néznének európai tévét és nem tudná megvezetni őket a kormány mindenféle irracionális hazugságokkal. Esélye se lenne egy Orbán-féle sötét populista bagázsnak választást nyernie Magyarországon.


Következésképpen eleve nem lenne ilyen putri az élet sem anyagilag, sem szellemileg hazánkban, így nem kellene tömegeknek kivándorolni.

2019. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Csak a magam nevében tudok nyilatkozni.

Engem nem a nyelv tudása vagy nem tudása tart vissza.

Ráadásul meggyőződésem, hogy a nyelvet csak az adott országban lehet igazán megtanulni, mert ott ragad rád.

Részben családi, részben munkaügyben sokat vagyok Olaszországban és mára anyanyelvi szinten beszélem a nyelvet, holott direktben soha nem tanultam.

Mivel Emília-Romagna tartományban időzöm általában, így amit megtanultam az az ottani nyelvjárás, a romagnolo.

De itthon vagyok otthon, mindenütt máshol csak vendég lehetek, így tartósan nem cuccolnék odegenbe. Pedig angolul is elég jól beszélek.

2019. ápr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Most elnézve a Isten veled Magyarország! sorozatot és ismerősök tapasztalata alapján, szerintem nem lennének sokkal többen.


Aki akar az belevág minimális nyelvtudással.

2019. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
24%

#2

Hát, nálad több eszem van az tuti. Mivel nem sikerült megértened amit leírtam.

2019. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Vélekedem, hogy igazi nyelvtudás (nemcsak a szavak párjának ismerete) kicsit többet jelent. És ha ez így van, akkor sokkal kevesebben mennének el. Helyette azt mondanák, ez a szülőföldem, nem hagyom minden senkiházi által tönkretenni, és úgy kiseprűzném innen írmagostól, hogy nyoma se maradna.

Aki minden apró problémától megfut, sehol sincs maradása. Vagy szemforgató. Akinek nem jut eszébe, mit is kéne tenni, hogy itt ne szemét legyen az úr, az hadd menjen, nem sokat ér.

És most nem azokról beszélek, akik képesek több helyen dolgozni, mindenütt otthon érzik magukat (messze nem a nyelvtudás miatt), de hazát csak egyet ismernek. Akkor is, ha sokkal kevesebb időt töltenek ott. Jól megismerszik az ilyen. Talán bennük lehet még remélni a változtatást. Mikor összeszedték szükséges tapasztalatot.

2019. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 gooku válasza:
79%

Két dolog miatt írok választ ide:

Az egyik, hogy ezúton kifejezzem egyetértésem #3 válaszával.

A másik pedig az a tény, hogy a kérdésed és az alatta lévő sorok hallatlanok számomra. Nehézséget okoz azt elfogadni, hogy a magyarok nyelvtudása "híresen gyenge". Egyszerűen nem tudom elhinni! Vajon van így valaki még ezzel, vagy csak én gondolom így? A nyelvtanulás egy izgalmas dolog ám! Miért rosszak a honfitársaim ebben az izgalmas dologban?

Köszönöm, hogy elolvastad.

2019. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!