Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te támogatnád, hogy kötelezővé...

Te támogatnád, hogy kötelezővé tegyék nálunk is a szavazást?

Figyelt kérdés
Pl. Ausztráliában az. Ha nem akarsz dönteni akkor simán leadsz egy érvénytelen szavazatot de akkor is köteles vagy megjelenni és szavazni.

2019. ápr. 14. 09:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem, aki nem követi a politikát az ne menjen el szavazni amikor azt se tudja kire vagy mire adja le a szavazatát és miért.


Aki akar az szavazzon akit nem érdekel a dolog, illetve nem tud dönteni az ne.

2019. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

Azt támogatnám, hogy csak olyan párt indulhasson a választásokon, amelyiknek komolyabb a programja, mint az ingyensör.

Elmúlt évbe csak a fidesznek volt az is a Soros védelem.

2019. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
Nem rossz ötlet. Ám én mellé azt is kötelezővé tenném, hogy egy 100 kérdéses történelmi és logikai tesztet kelljen kitölteni, és legalább mondjuk 75%-ot elérni rajta ahhoz, hogy valaki szavazhasson. Ezzel jelentős mértékben ki lehetne szűrni a tudatlanokat, és akik csak érzelemből szavaznak...
2019. ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
22%

Egyre inkább hajlok erre. A szavazás/választás nemcsak jog és lehetőség, hanem cselekedet a jövőre nézve.

Mindig igyekszik a baloldal a nem szavazókat maga alá gyűjteni... Azért a dillemmám, mert ezek az agymosottak abból is ideológiát gyártanának. Azt állítanák, hogy a sok rontott szavazat, valójában a velük szimpatizálást jelenti.... (Viszont, olyan esetekben, amikor ők kapnak felhatalmazást, olyankor nem arra hivatkoznak, ki a többség, hanem a leadott szavazatokra. Lásd Márkizaj esete! :D Ott rögtön az volt, hogy győzött és nem az, hogy milyen arányban nem szavaztak rá! :D )

2019. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
21%
Mindegy a dolog, mert ma is minden jólélek szavaz, akinek semmilyen érzéke nincs s politikához, csak jön a gondolat, a plakátok hirdetési fuvallata, azt mennek szavazni.
2019. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%
nem, nekem nem lételemem hogy beleugassak mások életébe
2019. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
22%

6.

Én ezt értem és el is fogadom. (Bár a választások nem egyénekről, hanem közösségekről szólnak)

De sajnos, a baloldal a hozzád hasonló véleményeket hajlamos úgy kezelni, mintha velük értenél egyet a tartózkodásoddal!

2019. ápr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
#7. Alsó tagozatos matek: ha nem mész el szavazni azzal minden más szavazat értékét növeled, legyen ellenzéki vagy kormánypárti. 1/9-nek nagyobb az értéke mint 1/10-nek.
2019. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

A deviáns stratégia az, hogy nem adjuk át az idős néninek az ülőhelyet, eldobáljuk a szemetet, vagy hogy nem oltatjuk be a gyereket. Ehhez tartozik az is, hogy nem szavazunk. Nagyon kényelmes stratégia, csupa előnyökkel jár az egyénnek, de vajon az országnak is jó? Ilyenkor a társadalmi felelősségvállalás alól vonjuk ki magunkat, ami egyelőre teljesen legális, de ez az összetartozás és a kollektív tudat teljes hiányára vall. Ezt tiltással vagy oktatással lehet visszaszorítani? Szerintem oktatással.


7# a Fidesz is ugyanúgy szereti hangoztatni, hogy ő a többség. Az érvénytelen népszavazást is ugyanúgy tekintették győzelemnek, mint az ellenék, amikor nem lett meg a Fidesznek az 50%. Ez pártállástól független populizmus.

2019. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%

Miért fáj valakinek, hogy nem érvényteln szavazatot csinálok, hanem nem megyek?

Mi lesz, ha az érvénytelen szavazatot is magukénak mondják a pártok?

Szerintem azok a legbutábbak akik a politikán vitatkoznak.

2019. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!