Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon ami nem közvetlen szükséges az élethez, az már luxus?

Figyelt kérdés

Elsőre azt hiszitek túlzok, pedig mindenki találkozott már ilyen emberrel, valószínűleg az ismerősi körében is van ilyen.

A tipikus: nem minimum körülmények között van, szóval luxus. Eljárni edzeni, és ehhez megfelelően étkezni? Luxus. Szoláriumba vagy masszőrhöz járni? Luxus. Étteremben enni? Azt hiszem nem kell taglalni.

Persze itt nem a napi szintű étteremről és hasonlókról beszélek, de heti 1-2 alkalommal miért ne tehetné meg az ember? Ez miért luxus?


2019. ápr. 15. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egy retkes lyukra ami parkettát a van odaírják hogy luxuskivitel felröhögök.
2019. ápr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
*parkettázva van
2019. ápr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
84%
Mert ez egy negativ bunko orszag es keves a fizetes es spullos a többség vagy nemengedheti meg magának pl a 2 ezerforintos hajvágást hogy normálisan nezzen ki ,majd a pincébe levágja a pityu.
2019. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

"Elsőre azt hiszitek túlzok, pedig mindenki találkozott már ilyen emberrel, valószínűleg az ismerősi körében is van ilyen."


Azért jó lenne tisztázni, hogy most vannak akik így gondolkodnak vagy a társadalom többsége ezt gondolja. Mondjuk az én ismerősi körömben nincs ilyen.

2019. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

mer mégis minek nevezük eszt a hedonizálást amit le irtál? eggy édteremben eggy kaja alsó hangon is 1500ft ennyi pénzt eggy átlag ember aki nem urizál nem ad ki egy nap kajára nem hogy eggy étkezésre kondi bérlet is drága meg othon is lehet edzeni nem kel ahoz el menni ijen hejekre szolárium nonszenz csak kép mutatásra járnak oda amugy meg normális áron is lehet egézségesen étkezni nem kel eggy vagyont el költeni pucos édterembe csak hogy ki rakhazsd instára mit edtél

el itélem az ijen enbert fel vágós kép mutató és tagagya hogy luxusban él pfff hányinger

2019. ápr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Ez ellen nem tudsz semmit sem tenni. Egyes emberek ilyenek nem képesek magukért és a környezetükért sem tenni semmit hogy jobb legyen de a lehetőség adott lenne, ezek azok akik mindig félig üresnek látják a félig teli poharat.
2019. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon sajnos dívik a "szegény gondolkodás" - kevés van, nem is lehet több -> nem is lesz több.


Egyik szélsőséges megnyilvánulása ennek a rongyrázás (olyasmire költök, amivel másoknak azt mutatom, mintha sok lenne), illetve az eszetlen spórolás (elmegyek három sarokkal odébb, vagy két órát utazom azért, mert valami 10 forinttal olcsóbb).


A "luxus" ebben az értelemben elég relatív fogalom, van, akinek már az luxusnak számít, ha nem mindenből a legolcsóbbat veszed meg, mert "kidobott pénz". Az például nem elfogadható érv számukra, hogy annak a vajnak jobban szereted az ízét.

2019. ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A luxus szerintem egy abszolút relatív fogalom.

Egy hajléktalannak az én fűtött, szépen bútorozott lakásom luxusnak érződik. Nekem Brad Pitt magánszigete luxus.

Amiket felsoroltál számomra abszolút nem luxuscikkek, a fele (szoli, masszőr, gyakori étterem) inkább pénzszórás.

2019. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen,ha veszek fehérjeport az luxus,ami kevesebbe kerül,mint a cigaretta,amit szívnak egy hónapban,meg az alkoholizálás.


Szerintem a luxus nem itt kezdődik,ha valaki nem tud rendesen étkezni vagy sportolni,akkor minek dolgozik?


Számomra a luxus kategória ott kezdődik,mikor valaki évente többször külföldön nyaral,5 millió feletti autója van.(Sok proli arra is felvesz hitelt).


Van,aki szerint rendelni néha egy pizzát,vagy kész ételt is luxus:D

2019. ápr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, már megkaptam azt is, hogy az a luxus, hogy én itt válaszolok ahelyett, hogy elmennék dolgozni!
2019. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!