Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem lehetne a...

Csak szerintem lehetne a fidesz még ennél is népszerűbb?

Figyelt kérdés

Na persze nem olyan értelemben, hogy én ezt kívánom.


Azt vettem észre a környezetemben, hogy egyre többen szimpatizálnaka fidesszel a családi kedvezmények és a CSOK miatt. Mikor voltam budapesten akkor épphogy kirakták a fidesz aláírásgyűjtő bódéját és már egy sor alakult ki, hogy aláírhassák az emberek. Ha a migránsozás mellett jobban nyomatnák a jövőben is a családi kedvezményeket akkor szeirntem nagyon sok szavazójuk lenne. Sőt , mintha azt olvastam volna h nőtt is a szavazóbázisuk.


Persze ez az egész egy csali. Ezek a kedvezmények úgy vannak kitalálva, hogy nagyon kevesen tudják azt igénybe venni. Legjobb példa erre pont a CSOK: 30-50 milliós lakás árából 15 millát áll az állam ha valaki 3 gyereket vállal. Ez egy jelentős összeg egyébként, csak az a probléma hogy nem mindenkinek van fölösleges 20-25 milliója a maradék önrészre. Másrészt pedig 3 gyereket felnevelni k...rva drága.


Viszont sokan azt látják, hogy az állam nem csak megvédi őket a migránsoktól de még segít is az életben.


Ti mit tapasztaltok, nektek is egyre több ismerősötök szimpatizál a fidesszel a családpolitikája miatt? Szerintetek is még bőven nőhet a fidesz népszerűsége, ennek hála?



2019. ápr. 20. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
lehetne még népszerűbb, de nem akarnak népszerűbbek lenni mert akkor nem lenne már ellenség, akit lehet szapulni, aki ellen lehet áskálódni,és akire lehet fogni minden bajt.
2019. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
El kell menni egy baloldali országba.
2019. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Manapság az a népszerű stratégia, hogy akinek nem tetszik, az elmegy innen. Ezért tűnik úgy, hogy már mindenki Fideszes.
2019. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Persze hogy lehetne népszerűbb, nem egy olyan volt fidesz-est ismerek, aki azért nem szavaz már rájuk, mert bár jó pár dologban egyetért velük, de már neki is tűrhetetlenül bicskanyitogató az a nyílt korrupció, amit a fidesz művel, és amit legfeljebb Polt Péter nem vesz észre.

Tiszta szívvel tudnék szavazni a fidesz-re, ha:

-nem Sorosozó egybites politikát folytatna

-nem lenne nyílt korrupció

-nem írja át évente az általa alkotott Alaptörvényt, ha annak egy pontja ránézve hátrányos

-nem lenne több értelmetlen stadion, és kisvasút építés

-a demokratikus ellensúlyokat nem játszaná ki azzal, hogy "volt" fidesz-es pártkatonákkal tömi ki ezeket, lásd köztársasági elnök, ÁSZ, ügyészség, Médiatanács,....

.

.

.


És persze akad még probléma, de hirtelen ezek jutottak az eszembe. Amíg ezeken nem változatnak, addig marad valaki másra rakom az X-et.

2019. ápr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tapasztalom ismerőseim körében, hogy egyre népszerűbb lenne számukra a fidesz.

Egyébként szavazóbázisuk se nagyon változik számszerűen, az arányokat az határozza meg, hogy éppen mennyi bizonytalan szavazó van, vagy mennyien szimpatizálnak ellenzéki pártokkal.

2019. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Sőt, akkor már tegyük kötelezővé a munkát és ne is adjunk fizetést, amíg valakinek nincs legalább 3 gyereke.
2019. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Elmondom mikor lenne több fideszes:


-ha nem egy párti, állandóan módosított alkotmány volna

-ha olyan választási rendszer volna, amiről nem látszik messziről, hogy a Fidesznek lett kitalálva

-ha nem lenne az államigazgatás és a közintézmények tele semmirekellő fideszes káderral, akik csak azért kaptak pozíciót, mert elvtársak

-ha nem lenne államilag szankcionált lopás, és nem mindig csak Lölö meg a többi csókos nyerne minden túlárazott állami megrendelést

-ha Orbán Viktor megtisztelné a sajtót azzal, hogy néha bevállal olyan interjúkat, amiben neki kínosakat is kérdezhetnek

-ha már sajtó, ha a Fidesz médiagépezete nem tarolna le minden ellenzéki sajtóorgánumot, és a megmaradókat, meg nem hazudná fake newsnak

- ha 2015 -óta nem csak idegengyűlöletre építené a kommunikációját a párt

ezek általános dolgok, nézzük a gazdaságit

-ha a Fidesz nem vezette volna be a gazdagoknak jó egykulcsos adót

-ha nem emelte volna az egekig az ÁFÁT.

-ha nem csökkentette volna le a csak multiknak jó társasági adót

-ha nem hozott volna rabszolgatörvényt, ami megint a multiknak jó


Ha ezeket kihúzogatnák a listájukról a legtöbb ellenzékinek nem lenne baja velük. De ez nem fog megtörténni, csak egy kívánságlista.

2019. ápr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem nőtt a szavazóbázisuk,csak az aláírásgyűjtés alapján a fidesuesek aktívak maradtak. De a 7 millából csak 4 millióan írtak alá összesen minden pártra. Plusz a fidesz akár halottak nevével és aláírásának hamisítástól sem riad vissza ezért meg is teszi.
2019. ápr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!