Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás előtt még...

A rendszerváltás előtt még tényleg meg lehetett élni azokból a bérekből amit akkoriban adtak Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, most akarok felköltözni Pestre, és a nagyapám, nagyszüleim meg néznek nagyot, hogy miért akarok kiegészítő pénzt kunyerálni tőlük. Mondom nekik, gyertek nézzétek már meg milyenek a pályakezdő fizetések, akár még menő szakmában is, és mennyi az albérlet (a külvárosban, szoba) rezsivel együtt és az élelmiszerárak? Nem fogok tudni kijönni a 0-ra sem. Erre meg mondja nagyapám, hogy "Méégeggyilyet..." "Akkor miért nem kérsz szociális lakást az államtól?" (Hehe, tipikus kommunista, azt hiszi az állam segít a fiataloknak elindulni :D) Mondom neki, normális vagy? Miért adna az állam segítséget bárkinek is? Erre néztek mint borjú az új kapura.

Annak idején, a kommunizmusban még tényleg meg lehetett élni magyar bérekből Magyarországon? Miért romlott idáig a helyzet, ha egyszer az volt az "átkos" korszak a történelemben?


2019. ápr. 20. 22:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

Jaja, olyan jó volt, hogy spóroltál 2 évig egy vacak Trabantra, befizetted az árát, aztán 5 év múlva megkaptad.

Nagyon jó volt ám a szociálizmus.

2019. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%
Nem , egy fizetés nem tudott ilyet vagy tûlórák hėtvėgėn is vagy mellėkes maszek ållås .Esetleg házassåg a lakbėr takarėkosságėrt . Emiatt bugåzott szinte mindenki meg tett a melóra piált, tré golt . A politikai fejesek jobb ållåst betöltők ipatosok éltek meg . Azért volt olcsóság mert az állam tåmogatott élelmet gyógyszert stb DE NYUGATI HITELEKBŐL mert a gazdaság tré volt .
2019. ápr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%

75-ben kezdtem dolgozni. Havi 1750 forintért. Ruhák ecseriről nyugati cuccok, heti két alkalommal étterem. Minden hétvégén buli, taxival közlekedtünk. Koncertek, balcsi, nyaralás, össze jártam az összes szoc országot. Farsangi bulik NDK-s csajokkal. így is tudtam 5-700 forintot félre tenni havonta. Pár év múlva megnősültem és 3 év alatt felépítettünk egy 3 szobás kertes házat.

Ma lennék fiatal, nem is álmodnák házasságról, gyerekekről, saját házról.

2019. ápr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%

Ez ugrott be a kérdésről:

[link]

2019. ápr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
A mai béerkből is meg lehet élni.
2019. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
48%

Igen simán. Nagyszüleim fóliáztak, volt 2 szintes családi ház maguknak+ mindkét gyereknek, volt zsiguli 2db a családban, volt balatoni nyaraló, évi 3 disznó levágva, 80 csirke + 20 kacsa, ez mind egy évben.


Amúgy mi a francért akarol felmenni Büdöspestre??

2019. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#3

Házasság, gyerek, saját ház? Erről ki álmodozik manapság?

Egy szingli ember sem tud megélni a mostani bérekből a mostani árak mellett.

2019. ápr. 20. 23:04
 8/27 anonim ***** válasza:
40%
Persze, hogy meg lehetett élni! Én egy kétszintes házat húztam fel havi 3600ft-os keresetből. Mondjuk akkor volt kamatmentes vállalati hitel is. Most meg laúfasz tolvajlásos orbánizmuson kívül a nagy pronyó éhinség van...
2019. ápr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
63%
Banyek , akkor telefon sem volt csak a nagyobb városokban , tv sem ,szoci autó új olcsóbb volt mint a használt mert az volt rögrön . Ruhát csempészték a lengyelek törökök . A vállalati szoci hitel azért volt kamat mentes mert a kormány átvállata és ráterhelte a hitelekre .Hazánk Kádár irányítåsával kisegítette segélyezte a baråti komcsi orszågokat akik harcoltak az Usaval , ezt is hitelekből . Buli volt a 1,5 - 2 év sorkatonaság . Ennyi proli seggggfejet . Ennyire jó működőképes volt a kommunizmus balos diktatúra a környező országokban és mindenütt miért szűnt meg miért adósodott el mind ?
2019. ápr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%
Akkor is az állami vezetőknek és alattvalóiknak ment jól, úgy mint a mostani rendszerben.
2019. ápr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!