Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szerbeznek le állandóan...

Miért szerbeznek le állandóan a magyarok?

Figyelt kérdés

Magyarországon kezdtem tanulni, és engem állandóan le szerb g***znek meg migrásnak neveznek. Nem bírtam tovább és vissza mondtam hogy magyar b**i. Ezt saját magamra is mondtam, mivel semmi közöm a szerb nemzethez, csak az akcentusom olyan meg szeretek pár szerb zenét. Ennek a következménye az lett hogy betörték az orrom.

Ez normális viselkedés Magyarországon?


Értem én hogy nem birok a családommal elmenni Boszniába vagy horvátokhoz nyaralni, de hogy már itt is ezért ér atrocitás az már sok!



2019. ápr. 22. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Ha valakit lebu*izol...ne csodálkozz ha elvernek. Megérdemled
2019. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én ezt értem és nem is ez a problémám. Szerintem is jogos volt de nem bírom hogy állandóan beszólnak.
2019. ápr. 22. 22:50
 3/15 anonim ***** válasza:
Én mindaddig jól tűrtem, míg a testvér sulinkból nem jöttek hozzánk egy napra, focimeccs volt meg kézilabda, mind a kettőt ott ült egy magyarul beszélő srác szerb zászlóval hátán, már nem vártam meg a megemlékezést, ideges lettem miatta és hazamentem. Nem vagyok mélymagyar, de zavart.
2019. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem magyart kellett volna mondanod, hanem dékást.

Hogy van akcentusod? Én nem hallok a délvidékieken "szerb" akcentust, csak magyar délvidéki tájszólást. Ami más, mint a szerb akcentus, ahogy én hallom.

2019. ápr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert buták ne foglalkozz vele. Amúgy vicc, hogy a magyar társadalom ilyen Balkáni színvonalon van... Hamarosan a bosnyákok fognak röhögni rajtunk hogy nézd már ezeket a hülyéket, egymást ölik. Ahogy tettük mi is nem olyan rég velük. Idáig süllyed az ország.
2019. ápr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok a tudatlan, meg a dk-s.

Egyszer találkoztam-egy amúgy kedves hölgyel- Zala megyében, én erdélyi vagyok, csodálkozva kérdezte, hogy hol tanultam meg ilyen jól magyarul? Én:onnan, hogy magyar vagyok, ez az anyanyelvem. Ő: ja, de azért otthon a családban románul beszéltek, nem? Minek beszélnénk románul, ha magyarok vagyunk, sőt a faluban ahol lakunk egy román sincs, csak magyar, utoljára kérdezte, remélve, hogy ezt az egyet legalább eltalálja, de az iskolában román nyelven tanítottak nem? Ez sem talált, magyar tagozaton tanultam végig.

Ha mondjuk a német főnököm nem érti, hogy hogy is van ez, hogy Romániából jövök és mégsem vagyok román (a legdurvább az volt amikor felköszöntött december 1-én, a románok nemzeti ünnepén, amikor is Erdély Romániához csatolását ünnepelik, ekkor kioktattam, hogy magyarként ez nekem gyász, és nem ünnep) az egy dolog, de hogy egy magyar nem érti és lerománoz az már durva.

Annyit hozzátennék, hogy akcentusod akkor van ha nem az anyanyelveden beszélsz, nekem sincs romános akcentusom, csak dialektst beszélek.

2019. ápr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akcentusom azért van mert ha Szerbiában valahogy érvényesülni akar az ember és szerbekkel van körülvéve, akkor rákényszerül hogy azon a nyelven beszéljen. De én sosem vallottam magam szerbnek és ha lehetett magyarul beszéltem.
2019. ápr. 23. 00:08
 8/15 anonim ***** válasza:
#8 az nem akcentusnak hanem tájszólásnak nevezik lényegében annyit tesz ki az hogy más hanglejtéssel ejtes ki a magánhangzókat de nyelvtanilag helyesen beszélsz. Mellesleg ez egy természetes jelenség
2019. ápr. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6%
Azért szerbeznek le, mert Szerbiából jöttél Magyarországra. Vagy szerinted miért?
2019. ápr. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17%
Azok nem magyarok, legfeljebb magyar származású hazátlanok.
2019. ápr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!