Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali vagy a jobboldali...

A baloldali vagy a jobboldali emberek jobbak emberileg?

Figyelt kérdés
Politikától függetlenül ha csak a hétköznapokban megnyilvánuló emberi tulajdonságokat nézzük akkor a környezetedben élő jobbosok vagy balosok akikre mondanád, hogy becsületesebbek, erkölcsösebbek, együttérzőbbek, kedvesebbek szerinted?
2019. ápr. 25. 19:58
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
74%

Olyan, hogy baloldali vagy jobb oldali ember nincsen!

Egyik csecsemő sem születik jobb vagy bal oldalinak.

Ez a kérdés marhaság.

2019. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
19%

#1-nek:


Tehát te jobboldali vagy, igaz? :)


Szerintem a felsorolt jellemvonások tipikusan a baloldal jellemzői.

2019. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
43%
Azt hihetnénk, a baloldaliak, hisz szolidárisabbak az elesettekkel. Azonban a jobboldal is az, a jobboldal érzelmi világa sokkal gazdagabb (nem is tudom, milyen lelki világ kell a nemzetietlenséghez), a tipikus baloldali ember sokkal igénytelenebb, sokkal rosszabb az önértékelése, ezáltal sokkal gátlástalanabb. Ha odajön hozzám valaki, és beszól nekem, az nagy valószínűséggel baloldali lesz, ezt tapasztaltam. Persze a jobboldalon is vannak rossz emberek.
2019. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
66%

#2, #3-nak:


"sokkal rosszabb az önértékelése, ezáltal sokkal gátlástalanabb. "


Vagyis egy baloldalinak csak gátlásosnak szabadna lennie, hiszen ha jobb lenne az önértékelése akkor tudná hogy egy "senki"?


Ismét egy tipikus jobboldali jellemvonás: ÖNTELTSÉG!

2019. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
57%

Én pontosan azt tapasztaltam,hogy a jobboldali szólogat be.


Baloldali igénytelen?

Hát igen,a krumplival megvesztegetett fideszesek nagyon igényesek..


Elég furán látod..

2019. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
31%
4, a baloldali emberek önértékelése alacsony, nekem ez a tapasztalatom, ezért szimpatizálnak annyira a hozzájuk hasonló elesett rétegekkel. (Hasonló a hasonlót) Egy hátrányos helyzetű ember általában baloldali. "Merjünk kicsik lenni" Egy jobboldali embert a saját élete érdekli, nem foglalkozik annyit az elesettekkel, legalábbis nem ez életének egy fontos része, hogy migránsokat akarjon, hátrányos helyzetű kisebbségeket zárkóztasson fel vagy nácizzon. A gonoszság általában alacsony önértékelésű emberekben alakul ki, ill. a gátlások sincsenek úgy meg. Mivel nem sokat veszíthetnek önbecsülésükből, ha rosszat tesznek. Persze jobboldalon is akadnak rossz emberek, nem vitatom, de a baloldalon sokkal több. Nézzük meg a két szélsőséges eszmét. Az egyiknél szétlopták a gyárat, nem dolgoztak, a másiknál becsülettel dolgoztak. Az egyiknél üldözték a szorgalmasokat, a másiknál a dologtalanokat, csalókat.
2019. ápr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
45%

#4, #6-nak:

" A gonoszság általában alacsony önértékelésű emberekben alakul ki, ill. a gátlások sincsenek úgy meg."


Te tudni magyar nyelv?


Az alacsony önértékelés egyik legszembetűnőbb jellemzője a TÚLZOTT GÁTLÁSOSSÁG!


Meg akarod magyarázni, hogy a fekete azért fehér, mert fekete?

2019. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Az Első válaszoló vagyok, megint.

Még mindig tartom a véleményemet:

"Olyan, hogy baloldali vagy jobb oldali ember nincsen!"


Olyan, hogy jobb vagy baloldali szimpatizáns ember viszont van! Sőt ezek keveréke is létezik a két perspektíva egyik oldalától egészen a másik oldaláig, oda és vissza.

Marhaság a kérdés. Az emberi jóságnak nem a bal oldaliság vagy a jobboldaliság a mércéje, meghatározója vagy az eldöntő érdeme.

2019. ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
0%

#7, #8-nak:


Így megfogalmazva viszont már én is egyetértek veled!

2019. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
31%

"Nézzük meg a két szélsőséges eszmét. Az egyiknél szétlopták a gyárat, nem dolgoztak, a másiknál becsülettel dolgoztak."

Nekem valami olyasmi is rémlik, hogy emellett kiirtottak több millió embert...

2019. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!