Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudnám félre tenni az...

Hogyan tudnám félre tenni az ellenérzéseimet a mostani választások idejére?

Figyelt kérdés
Kötelességemnek érzem azt, hogy Európaiként elmenjek a május végi szavazásra. A gond csak az, hogy nem igen tudom, hogy kire szavazzak. Az ellenzék kizárt, így maradnak a kormány által kiállított politikusok, viszont szívem szerint rájuk sem szavaznék, mivel engem nagyon zavarnak az utóbbi időben történt vagyonosodások és még megannyi ügy. Aztán a vége lehet, hogy az lesz, hogy mégsem megyek el. Ti mit tennétek? Félre tennétek az ellenérzést erre az alkalomra valahogy vagy inkább el sem mennétek?

2019. máj. 12. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Mindenképpen menj el szavazni.


Nálam is a Fidesz az egyetlen reális opció a jelenlegi palettán.


Illetve az EU mostani viszonylataiban kell egy erős erő mint a Fidesz.

2019. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Elmész és a legkevésbé ellenszenvesre szavazol, én is így fogok tenni.
2019. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szimpatikus ,akkor természetesen egyikre sem.
2019. máj. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Inkább ne menj el.
2019. máj. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Mi a gondod pontosan az ellenzékkel? Több ellenzéki párt van, vannak közöttük különbségek, ismered mindnek az európai uniós állásfoglalását?


Ha a Fideszt hiteltelennek tartod, akkor ne szavazz rá.


Fideszről annyit tudni, hogy bevándorlásellenességet hirdetnek, ennyi az össz. európai uniós programjuk. Azt sem tudni, hogy melyik európai pártban lesznek, az Európai Néppártban, vagy valamelyik szélsőjobboldali pártban.


De valójában a bevándorlásellenesség is hiteltelen, hiszen rengeteg bevándorlót engedtek be, ha letelepedési kötvényt vettek, amiből rengeteg jutalékot kaptak a fideszes forgalmazók. Tehát érdekelne, hogy szerinted mi szól mellettük.

2019. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
A momentummal mégis mi a probléma?
2019. máj. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Én kizárásos alapon a Momentumra fogok voksolni, mert ők az ALDE magyarországi részlege.
2019. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

A Momentummal nekem az a problémám, hogy míg tavaly azt mondták, hogy Ők az elmúlt 30 év ellenzéke (rájuk is szavaztam), most mégis szövrtkeztek az MSZP-vel és most tényleg nagyon abba az irányba mennek, hogy Ők legyenek az új SZDSZ, amire senkinek semmi szüksége...

Nekem is fáj ezt bevallani, mert mondom, április 8.-án rájuk szavaztam, de ezt gondolom sajnos.

2019. máj. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Ez olyan, mintha bemennél valahová kajálni, tudod, hogy nincs más ahol ehetnél és muszáj enned, de az étlapon csupa olyan van amit valamiért nem szeretsz. Mégis enned kell, hát kiválasztod az egyiket és megeszed.

Ugyanígy próbáld meg eldönteni azt, hogy kire szavazol! EU-s választás, EU képviselőkről szól a szavazás, tehát elsősorban nem a belpolitikát kell nézni, hanem hogy az EU szintjén mi az ami neked fontos. Keresd meg azokat a dolgokat amik neked a legjobban számítanak és nézd meg, hogy melyik párttól várhatod, hogy képviselni fogja. Azt is nézd meg hogy mi az amit biztosan nem szeretnél semmiképpen, így amelyik pártnál ez elképzelhető lenne, azt viszont zárd ki.

Ha már kajával kezdtem: én pl. semmiképpen nem ennék csigát, tengeriherkentyűket vagy pacalt, tehát azokat a kajákat eleve kizárnám - lehet, hogy így csak a kelkáposzta főzelék marad, amit szintén nem szeretek, de azt meg tudom enni, míg a paella nagyon trendi étel, de a polip miatt számomra ehetetlen.

Szóval keresd meg azt ami neked "ehető" és "ehetetlen" majd válaszd ki azt amelyiket "megvennéd"!

2019. máj. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sokkal jobb kérdés hogy mire szavazol,nem pedig a kire.

Jelen állas szerint ha a fidesz nem lép ki a néppártból akkor ki fogják tenni. Onnan meg a szèlsőjobbos fasiszta koalícióba tud menni. Egy olyan koalícióba amit minden párt és egész európa megvet. Ezzel járni fog hogy a fidesz érdekérvényesítő képessége így a nullához fog közeledni az eu ban. És akkor itt jön hogy mire is szavazol. Ha támogatod a fasizmust egyettértesz vele,akkor támogasd a fideszt.

2019. máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!