Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon szükség van politikai korrektségre?

Figyelt kérdés
Régebben elleneztem, de mivel úgy látom rengeteg személyeskedő, gyűlölködő ember van ezért szükség lenne a szólásszabadság még erősebb szabályozására.
2019. máj. 16. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Már van, ha szükség van rá ha nincs. Engem zavar, és sokakat zavar szerintem, hogy nem mondhatom ki amit gondolok. És van egyfajta ellenállás is, lehet hogy nem lennék sértő alapjáraton, de mivel a pc ezt várja el már azért se.
2019. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Első vagyok. És nem is elsősorban arról van szó, hogy valakit meg akarok sérteni, hanem arról, hogy nem használhatom úgy a szavakat ahogy akarom. Nem mondhatom egy cigányra, hogy cigány, mert az évek során negatív jelentéssel telt meg a szó. Holott 20-30 éve még ez olyan volt mint az almát almának hívni.
2019. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Normális társadalmakban eddig sem gyűlölködésre használták az emberek a szólásszabadságot.
2019. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
A másik problémám a pc-vel, hogy kettősmérce. Többnyire a politikai bal oldal mondja meg, hogy mi a pc és mi nem. Ő mondja, meg hogy mi a gyülölködő, sértő stb. Közben sokszor ugyanúgy elköveti ezeket a dolgokat, de arról tudomást se vesz.
2019. máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Abban az országban ahol állami, kormányzati szintre van emelve a gyűlölködés, uszítás, rágalmazás, rasszizmus, mocskolódás, te ne akarj PC lenni.
2019. máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nincsen szükség. Azért nincsen, mert a pc-ben elveszik a mondanivaló. Addig lehet vitatkozni valakivel, amíg mindenki egyértelműen elmondja, hogy mi a baja. Ha elkezdenek finomkodni, alakoskodni, akkor az már félrevezetés.

Úghogy, inkább anyázás, mint a pc.

PL: Nektek tetszik pl. Kurz osztrák kancellár taktikája? Nem foglal egyértelmű állást, hol ide, hol oda áll. Nem lehet tudni, hogy mit gondol. Ezt én nem szeretem.

2019. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A pc hazudni tanít. Ahelyett, hogy azt mondaná hülyén áll a hajad, azt mondja hogy furán áll a hajad. Aztán kimész az utcára és mindenki kiröhög. A valóság előbb-utóbb mindig szembejön.
2019. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 nemaRendőrség ***** válasza:

Nínó nínó

Itt a gondolatrendőrség

2019. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell politikai korrektség. Verjünk agyon mindenkit, aki nem tetszik, az sokkal jobb lesz.
2019. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

#9

Ha teljesen félremagyarázod a dolgokat nem fogsz értelmesebbnek tűnni. A pc a szavak szintjén van jelen, teljesen más történet, ha valaki egy agresszív állat.

2019. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!