Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nekem rossz, akkor mindenki...

Ha nekem rossz, akkor mindenkinek legyen az?

Figyelt kérdés

Meg vagyok elégedve a Fidesszel, a munkámmal, a béremmel. Nekem nem kell több ennyiből pontosan jól megélek. Még is akinek nem jól megy vagy nem elég a fizetése, az engem állandóan le szolgalelkű, fenéknyaló, fideszcsicskáz. Azért mert én nem akarok országos sztrájkot, nekem nem kell nagyobb fizetés mert ez nekem tökéletesen elég. És így vannak az országban az emberek is, ezért szavazzák meg újra és újra a Fideszt.


Akinek viszont ez nem tetszik, az akkor miért nem takarodik ki? Ha neki rossz akkor másnak is legyen az?



2019. máj. 19. 12:24
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
47%
#39 Csak éppen rossz a példa. Most egy isteni steaket hozott a pincér ami zamatos és finom. Az ellenzék ezt próbálja beállítani úgy, mint ha kutya gumit táltaltak volna fel, de az okos ember tudja, hogy mit kapott ezért ennek a pincérnek adja a voksát nem a 2010 előttinek aki kutya gumi adott de azt hazudta, hogy steak! És azóta is hazudja ezt továbbra is az elvtársaival együtt.
2019. máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
#41 kinek mi... te egy isteni steaket látsz, én meg egy odaégettet, meg egy odaégett-penészest. Egyikkel sem fogok jól lakni. De legalább te annyival jobb fideszes vagy, hogy jól fogsz lakni, mert elhiszed, hogy az étel jó. De van olyan fideszes, aki tudja, hogy oda van égve, de folyton folyván azt bizonygatja, hogy milyen jó, hogy legalább nem penészes. És ez az, ami iszonyú igénytelenségre, kishitűségre mutat.
2019. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
27%

Aki esetleg úgy látja, hogy most égett de régen penészes volt, illetve ha a bödönhöz jutna bármelyik ellenzéki párt akkor megint penészeset adnának akkor is igaza van annak, hogy inkább égett húst eszik mint penészeset..


Már pedig jelenleg az egész ellenzéki paletta ilyen.

2019. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
40%

39-40

Van igazságod, de mégsem.

Nem azért megy a 9 évvel ezelőtti dolgok felemlegetése, mert olyan jó rájuk emlékezni,hanem mert INDOK arra, hogy miért élünk úgy ahogy és nem úgy mint Svájc.

9 évvel ezelőtt nem 0-ról, hanem -200-ról indult az ország és ez MAGYARÁZAT sok mindenre.

A jelen eredményeinek megbecsüléséhez a nem túl régi múltra emlékezés is szükséges!

Igaz, hogy itt a Gyakorin szenvednek egy páran Stockholm szindrómában, de azért könyörgöm a többség ne szenvedjen már amnéziában és ne veszítsük el a józan eszünket!

2019. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
51%

#44

Én máshogy látom.

Nem változott semmi.

Ami igazán változott, az a gazdasági környezet, Gyurcsány kifogott egy súlyos válságot, Orbán egy felívelő szakaszt, őt vállon veregetni, hogy nőtt a kereset, az hiba, mert nem az ő érdeme. Hamarosan jönni fog egy újabb válság annak rendje-módja szerint, kritikus lesz, hogy Orbán hogy fogja kezelni ezt az időszakot. Én ebben látok neki egy elhasalási lehetőséget, okosan kell csinálnia. Bár a 2008-as válság súlyosságát nem biztos, hogy eléri majd a mostani.

De a hozzáállása nem változott a politikusoknak, az általános jobb hangulat csak azért van, mert a globális porondon most mindenki remekel.

2019. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
16%

#45

Kár hogy elfelejtkezel a 2010-13-as eurózónát érintő válságról. Vagy nem is tudsz róla?

Nyilván azért nem, mert észre sem vetted Magyarországon.

Pedig volt.

[link]

2019. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 A kérdező kommentje:
Gyurcsány idejében már a válság előtt is súlyos gondok voltak, és ezért kellett később az IMF hitel is. Egyszerűen felélték az ország összes tartalékát, és külföldi érdekeket szolgáltak ki.
2019. máj. 19. 16:34
 48/60 anonim ***** válasza:
77%

45-ös

Ezt nem mondod komolyan!

Gyurcsány 2002-től volt, a válság 2008-ban jött, addigra olyan siralmas állapotban volt az ország, hogy nincs rá szó.

Erre gyurcsány átpasszolta az egész szemétdombot a libás Bajnainak, az úgy-ahogy életben tartotta még újabb IMF hitellel, majd jött Orbán és most itt tartunk.

2019. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
54%

#47


Na jó, akkor nézzük csak ki szolgáltatja ki külföldi országoknak a hazáját...nekem úgy rémlik, hogy paks2 nagyrészt orosz hitelből, a Budapest-Belgrád vasútvonal meg kínaiból fog épülni. Kiváló, nem az IMF-nek, hanem a komcsiknak fogunk tartozni, hurrá! Ráadásul két szinte teljesen felesleges beruházással. A kormánynak a megújuló erőforrásokkal kéne most már foglalkoznia és a vasúthálózatot nem sugár - hanem keresztirányban bővíteni, hogy ne legyenek a budapesti pályaudvarok ennyire leterheltek.


Amúgy meg az életszínvonal, kedves kérdező, egy igen relatív dolog. Győződj meg róla saját szemeddel, nézz meg google térképen egy magyar és egy osztrák faluról utcaképet. Durva mi? 9 éve ezek a szerencsétlenek kormányoznak, most már nem foghatják az előző tökkelütött bandára a saját szegénységi bizonyítványukat. Ennyi fejlesztési forrás SOHA nem érkezett az országba és ezek elbaltázták! Utak, vasút, légi közlekedés, infrastruktúra fejlesztés helyett mit kaptunk? Plakátokat, 1000 fős falukba stadionokat, rengeteg értelmetlen beruházást.


A MÁV gépparkja, a vasútvonalak, a vidéki buszhálózatok, utak, járdák még mindig az előző rendszert idézik a legtöbb helyen. A fizetések vidéken nem érik el átlagosan a 180 ezer nettót. Soha nem volt még ilyen alacsony a munkanélüliség, ja könnyű úgy, hogy többszázezren kükföldön dolgoznak, illetve nem jelentik be, hogy munkanélküliek. Ez most már kritikus szakemberhiányhoz vezetett.


A lényeg : NEM FEJLŐDTÜNK ANNYIT MINT AMENNYIT LEHETETT VOLNA


És az, hogy rengeteg embernek elég az a pár tízezer alamizsna, amit pluszba kapott a fizetéséhez, meg, hogy kijön a hónap végére az nem azt jelenti, hogy jól él! Tudod mi definiálja legjobban a jólétet? Az autók.


Nálunk a magánkézben levő autók átlagos életkora 13-4 év. Ezért szoktam mosolyogni amikor a fideszesek azzal jönnek, hogy de mennyi autó van. 800 ezerért bárki tud hitelből kocsit venni.


És akkor nézzük meg az ismerősömet, aki mezei mérnökként Németországban évi 120 ezer eurot keres, most vett egy vadiúj A4-est, ami NÁLUK középkategóriás, átlagos autó, nálunk meg a gazdagoké és egy átlagember soha nem engedhetné meg magának. Egy mosogató többet keres ott, mint itt egy gépészmérnök. Az élelmiszerárak pedig szinte ugyanazok. És 9 év alatt nem csökkent ez a szakadék, ugyanott tartunk. A fizetésekről valóban nem a kormány dönt, de befolyásolni viszont tudná, de nem fogja. A külföldi multiknak kell az olcsó munkaerő.

2019. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
9%
Az, hogy 3 millió ember elégedett (ami nem igaz), nem jelent semmit. Tekintve, hogy a magyar ember 85-90%-a tök hülye, ignoráns, alulművelt, visszamaradott, begyöpösödött, ostoba.
2019. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!